Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #6

Uncanny X-Men vol. 2 #6

Uncanny X-Men vol. 2 #6

"Tabula Rasa" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Cyclops i jego drużyna dalej podróżuje przez świat, w którym ewolucja szaleje.
• Tożsamość nowego wroga zostaje ujawniona. Pokaże on mutantom jak przestarzałym są gatunkiem.

Cytat

Apex: "I had to study you. I was not sure you were sentient. Frankly, I am still not convinced. You take more than a week to learn this language. That does not strike me as particularly sentient."

Streszczenie

Przybyły wydaje się nie dostrzegać Betsy i Erica, od razu zaczyna mordować tubylców. Magneto stwierdza, że nie może oddziaływać na zbroję agresora, na szczęście nie odnosi się to do jego pocisków. Tymczasem Psylocke wzywa pozostałych.

Namor, Hope, Colossus i Magik mają pełne ręce roboty, więc nie mogą przybyć z asystą. Za to Storm i Danger ruszają. Ororo ma nadzieję, że nie skazuje tym Cyclopsa.

Tymczasem Scott jest uwięziony wraz z innymi porwanymi wcześniej ludźmi w dziwnym domku na drzewie. Podczas gdy wymieniają się doświadczeniami, ich oprawca słucha w milczeniu. Uczy się ich języka i idzie mu to bardzo szybko. Chce, by mówili jak najwięcej, żeby poznał ich mowę.

Magneto i Psylocke powoli męczą się unikaniem pocisków. Wreszcie Eric, nie mając pod ręką rud żelaza, wykorzystuje własny hełm. Tworzy z niego ostrza i atakuje opancerzonego. Wreszcie zmusza go to do bezpośredniej walki. Podczas niej okazuje się, że obcy potrafi się teleportować, co obraca sprawę na niekorzyść Betsy i Erica. Kobieta domaga się wsparcia, ale Danger nie skończyła kalibrować swej trajektorii. Psylocke ponagla ją i w końcu, w ostatniej chwili, Danger spada z nieba i nokautuje agresora. Na sekundę. Na szczęście, wtedy przybywa Storm i zaprzęga do pracy pioruny, zmuszając opancerzonego do taktycznego odwrotu.

Storm łączy się z pozostałymi. Magik została ogłuszona i wciągnięta do systemu jaskiń przez jakieś zwierzęta. Colossus rusza w pościg. Tymczasem Namor i Hope odparli pierwszą falę ataku, ale Sub-Mariner spodziewa się kolejnych. Dedukuje, że kiedy sfera odcinała to miejsce od świata, woda w rzece była nieruchoma. Teraz prąd ruszył, a mieszkańcy rzeki interpretują to jako atak na ich środowisko. Hope jest pod wrażeniem jego inteligencji.

Storm uznaje, że muszą poradzić sobie w czwórkę. Zaczyna opracowywać plan odnalezienia Cyclopsa, ale wtedy ten pojawia się, wraz z obcym, który wcześniej go pojmał. Wszyscy są pod wrażeniem tempa, z jakim obcy uczy się ich języka. Scott tłumaczy, że ludzie na razie zostali w domu na drzewie, bo jest tam bezpieczniej. Obcy zaczyna tłumaczyć.

Mówi, że zanim zdecydował się z nimi rozmawiać, musiał się przekonać, czy są inteligentną formą życia. Teraz zdecydował się ich uznać za świadomych. Każde życie uważa za święte, jego stary przyjaciel jednak miał inne poglądy. Apex - ich lud, najbardziej rozwinięty wewnątrz sfery - wiedział, że zbliża się kryzys energetyczny. Jego przyjaciel optował za próbą ucieczki z habitatu, on wolał wprowadzić wszystkich w stazę, by doczekać lepszych czasów. Jego koncepcja przegrała, więc udał się na wygnanie, by samemu zasnąć w komorze hibernacyjnej. Jego przyjaciel tymczasem opracował zbroję i podjął próbę przedostania się na zewnątrz sfery. Coś poszło nie tak, i został uwięziony pomiędzy wymiarami na miliony lat. Kiedy sfera zniknęła, jego przyjaciel się uwolnił. Zobaczył, że jego lud wybudował urządzenie koncepcyjnie podobne do tego, co miliony lat wcześniej proponował jego oponent. Źródłem zasilania w nim byli jednak sami Apex, którzy poświęcili się, by podtrzymać życie w Tabula Rasa.

Obcy kończy opowieść. Konkluduje, że w chwili obecnej on i jego były przyjaciel są ostatnimi żywymi z ludu Apex. Ale znając go, właśnie planuje, jak wskrzesić ich lud. Za wszelką cenę.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #6 Uncanny X-Men vol. 2 #6 Uncanny X-Men vol. 2 #6 Uncanny X-Men vol. 2 #6 Uncanny X-Men vol. 2 #6 Uncanny X-Men vol. 2 #6 Uncanny X-Men vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.