Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #602

Fantastic Four #602

Fantastic Four #602

"Forever" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

• "Forever" - Część Trzecia.
• Imperium Kree vs. Annihilation Wave... z ziemskimi bohaterami pośrodku.
• Galactus powraca, by osądzać świat.

Cytat

Invisible Woman: "I'm sorry, boys... But I'm in a bit of a rush. I assume you're going to politely move out of my way and let me get on with it?" [oddział Kree zaczyna do niej celować] "All right then."

Streszczenie

Gdy oddział astronautów Kree zbliża się do "Zarazy", na pokładzie okrętu Reed pyta, czy Johnny może przenieść walkę z dala od Ziemi, ten jednak odpiera, że Fala Anihilacji przegrywa – są uwięzieni między armadą Kree a polem grawitacyjnym Ziemi i nie mają dokąd się udać. Sue ma pewną myśl i dzieli się nią z mężem, który w lot rozumie, o co jej chodzi. Łączy się z Captainem, żeby upewnić się, że Avengers będą w stanie strzec Ziemi przed spadającymi wrakami jeszcze moment dłużej, po czym wraz z żoną wychodzi z mostku, oświadczając, że udają się wezwać posiłki. Kierują się w stronę pustego pomieszczenia, które w razie konieczności Susan będzie mogła odciąć, niepewni, co urządzenie uczyni. Nagle oddziały Kree, które znajdują się już na poszyciu okrętu, detonują bomby i przystępują do abordażu. Po krótkiej walce zostają pokonani, głównie przez uznające, że nie ma czasu na takie bzdury, rodzeństwo Stormów.

Na pokładzie Attilanu Maximus melduje, że stracili kontrolę nad silnikami i kierują się prosto w stronę flagowego okrętu Kree. Gorgon pyta Black Bolta, czy powinni się ewakuować, ten jednak, ustami Medusy, oznajmia, że będą kontynuować atak.

Tymczasem na pokładzie "Pięści Hali" Supremor zostaje poinformowany, że Fala jest w rozsypce, a statek-miasto Inhumans kieruje się w ich stronę. Supreme Intelligence uznaje to za prezent i każe ignorować wszystko poza Attilanem.

Na pokładzie "Zarazy" Reed zaczyna się zastanawiać, czy o czymś nie pomyślał, Sue przypomina więc, że mieli użyć urządzenia, gdy Ziemi będzie grozić zniszczenie. Jej mąż w końcu się zgadza i uruchamia Arc. Po chwili zaraz obok okrętu pojawia się miniaturowa czarna dziura, z której wyłania się Galactus. Łypie on w stronę flagowego statku Fali, a w tym samym momencie Richardsowie przenoszą się na płaszczyznę astralną, gdzie Pożeracz Światów pyta, co ma to znaczyć. Małżeństwo przypomina, że sam kazał się wezwać, gdy Ziemia będzie w niebezpieczeństwie, Galan odpiera jednak, że to jeszcze nie to – a zaledwie wstęp do wydarzeń, na które przygotował się, pożerając cztery światy. Gdy Reed nie rozumie, o co chodzi, Galactus odpiera, że chodzi o niego, po czym oznajmia, że zajmie się Kree. I rzeczywiście, zaczyna miażdżyć Armadę, której Nega-Bomby nie mają na niego żadnego wpływu. Wróciwszy na mostek, Reed każe Johnny'emu się wycofać, a gdy ten zauważa, że właśnie pojawił się nowy, gigantyczny i pożerający światy problem, razem z Sue ujawnia, że to oni go wezwali.

Na pokładzie "Pięści Hali" załoga doradza Supremorowi odwrót, zapewniając, że nie mają szans przeciwko Galactusowi, tego jednak obchodzi jedynie Attilan. Jeden z oficerów oświadcza, że statek-miasto Inhumans znajduje się między nimi, a Pożeraczem Światów. Nagle inny Kree wszczyna alarm – na polu bitwy zjawia się coś innego...

Galactus, widząc nowoprzybyłych, oznajmia, że właśnie dlatego tu przybył – ze względu na szalonych bogów, którzy chcą zniszczyć wszystko. Celestianie przybyli [prosto z FF #14 – przyp. S_O].

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #602 Fantastic Four #602 Fantastic Four #602 Fantastic Four #602 Fantastic Four #602 Fantastic Four #602 Fantastic Four #602 Fantastic Four #602

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.