Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #47

Hulk vol. 2 #47

Hulk vol. 2 #47

"Red Sky at Morning" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Red She-Hulk kontra tatuś!
• Powrót nikczemnej Zero/One.

Cytat

Ross [o Zero/One]: "Aaron, you'd like her. She talks like you and never wears clothes."

Streszczenie

Gamma Base. Annie zostaje wezwana do pomieszczenia radarowego, gdzie Terry wykrył zbliżającą się szybko gamma istotę. Zauważają, że odczyty są odrobinę inne, niż te, które zwykle otrzymują od Red Hulka, uznają jednak, że może coś się z nim stało w Sharzhadzie i wychodzą mu na spotkanie. Ku swemu zaskoczeniu, na zewnątrz widzą Red She-Hulk, która każe sobie powiedzieć, gdzie jest jej ojciec. Domyśla się ona też, że ma do czynienia z LMD, przypominając, że sama była tu przetrzymywana, i zaczyna grozić Annie. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Red Hulk, który wiedział o całej tej sytuacji dzięki Machine Manowi, i każe córce wypuścić androidkę. Ta nie widzi powodu, dla którego nie miałaby zniszczyć robota. Nagle puszcza ją, porażona prądem przez Aarona. Gdy Hulki zaczynają się okładać, S-Rulkie oznajmia, że to nie ona chciała się z nim spotkać, ale "ta druga", co - jak domyślają się Czerwony i Annie - oznacza Betty. Generał każe córce przestać zachowywać się jak Banner i przypomina, że są jedną i tą samą osobą, wyjaśniając, że Hulk przedstawia wszystko to, co porządny człowiek stara się ukryć, podczas, gdy on, jako żołnierz, przez całe życie trenował, by pozwolić tej części siebie uzyskać kontrolę. Pyta, czy może porozmawiać ze swoją córką, Red She-Hulk zadaje mu ostatni czas i ucieka.

Jakiś czas później. Annie oprowadza Aarona po kompleksie, w końcu wpadając na odświeżonego Rossa. Gdy ten przeprasza wspólniczkę za swoją córkę, ta odpiera, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, po czym dodaje, że wydawało jej się, że pod koniec Red zaczął przemawiać jej do rozsądku. Thunderbolt oświadcza, że pewnie nadal znajduje się ona w pobliżu – w końcu Betty chciała się z nim spotkać. Annie stwierdza, że ich rozmowa bardzo by im pomogła, po czym zmienia temat i stwierdza, że przeczytała dziennik, który zostawił im pomocnik Zero/One [patrz Hulk vol. 2 #41 – przyp. S_O] i wydaje jej się, że muszą jak najszybciej wkroczyć do akcji.

Jakiś czas później. Annie przeprowadza odprawę, wyjaśniając pokrótce Machine Manowi, kim jest Zero/One i skąd zdobyli dziennik. Zaczyna czytać wybrane fragmenty, z których wynika, że założyła ona swoją bazę na starej platformie wiertniczej, zabijając wszystkich, którzy na nią trafią, zmieniając ich w techno-zombie i przyłączając łodzie do platformy, tworząc gigantyczną, pływającą wyspę, którą nazwała Ogygią. Dziennik wspomina też o potwornych eksperymentach przeprowadzanych w "Laboratorium nr 7". Annie uważa, że powinni się tym zająć choćby dlatego, że Zero/One tworzy swoją własną armię, zabijając przy tym niewinnych ludzi. A że Rulk nie może po prostu tam podskoczyć, przygotowali w najbliższym porcie transport. Gdy wszyscy wsiadają do helikoptera, Ross pyta o imię nadane wyspie, Aaron tłumaczy więc, że była to nazwa wyspy Kalipso z "Odysei" – ktokolwiek na nią zszedł, już nie wracał. Nikt nie zauważa, że z ukrycia obserwuje ich Red She-Hulk.

Jakiś czas później, u wybrzeży Big Sur w Kalifornii. Ross i Terry przytwierdzają do pleców Aarona plecak odrzutowy, dzięki któremu będzie mógł odszukać Ogygię. Po jego odlocie Annie wręcza generałowi stery, sama zaś schodzi pod pokład, pytając ukrywającą się tam S-Rulkie, czy mogą porozmawiać. Zapewnia, że jest jedyną, która wie, że kobieta znajduje się na pokładzie, po czym wyjaśnia, że według niej ona i jej ojciec muszą ze sobą pomówić. Nagle otrzymuje komunikat od Aarona, który znalazł wyspę i podaje jej współrzędne. Słysząc to, Ross każe się tam zanieść.

Jakiś czas później. Jacob informuje Zero/One o powrocie Machine Mana wraz z innym człowiekiem, w którym kobieta rozpoznaje ludzką formę Red Hulka. Nie potrafi zrozumieć, czego on tu szuka, skoro nie próbuje już go zabić. Jej pomocnik wymijająco stwierdza więc, że być może próbują ustalić przyczynę wszystkich zaginięć w tej okolicy. Zero/One postanawia więc wysłać przeciw niemu Black Foga.

Na zewnątrz Machine Man i Red Hulk lądują, gotowi zatopić wyspę. Nagle zostają zaatakowani przez techno-zombie, pojawia się również przed nimi Black Fog. W końcu staje przed nimi sama Zero/One, która oznajmia, że wyspa jest jej pracownią i nie życzy sobie na niej żadnych nieproszonych gości. Gdy jednak Rulk krzyczy, że zabija ludzi, próbując odwzorować swoje dawne życie w krzywym zwierciadle, a oni przybyli ją powstrzymać, gospodyni postanawia nasłać na nich swoje eksperymenty z Laboratorium nr 7, gdzie, jak się okazuje, pracowała nad mikroskopijną fauną morską, powiększając ją do gigantycznych rozmiarów i nadpisując im swoją wolę. Teraz olbrzymie morskie potwory otaczają Rulka i Aarona, gotowe ich pożreć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #47 Hulk vol. 2 #47 Hulk vol. 2 #47 Hulk vol. 2 #47 Hulk vol. 2 #47 Hulk vol. 2 #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.