Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #678

Amazing Spider-Man #678

Amazing Spider-Man #678

"I Killed Tomorrow" Part 1 "Schrödinger Catastrophe"

Postacie
Zapowiedź

• Nowy Jork zniszczony z winy Spider-Mana!
• Przelotne spojrzenie w przyszłość, daje Spider-Manowi 12 godzin, by powstrzymać to zdarzenie.

Streszczenie

Laboratoria Horizon. Scraps prezentuje Peterowi swój najnowszy wynalazek - drzwi czasu. Drzwi, przez które można dostać się do jutra. Aby to udowodnić Grady przechodzi przez nie i przynosi Peterowi jutrzejsze wydanie Daily Bugle. Zdumiony Parker także przechodzi przez drzwi. Ale wtedy przyszłość zmienia się. Zamiast zakładowej stołówki są ruiny. Jak okiem sięgnąć Peter widzi same zgliszcza - cały NY jest zniszczony. Wśród ruin Pete zauważa czyjąś rękę, a na niej zegarek. Wskazówki zatrzymały się na godzinie trzeciej dziesięć.

Parker zabiera zegarek i wraca do teraźniejszości. Jest zdeterminowany, aby zatrzymać katastrofę. Wspólnie z Gradym zastanawia się co się stało. Domyślają się, ze kiedy Pete przeszedł przez bramę i zniknął z teraźniejszości to jego brak spowodował katastrofę. Parker wyjaśnia koledze, że pewnie to przez jego znajomość z Spider-Manem, chwilę później, jak mówi, biegnie po Spider-Mana, a Scraps ma przeglądać gazetę. Jeżeli Pajęczak zrobi wszystko, co zostało w niej opisane może uda się zapobiec katastrofie.

Peter przebiera się w kostium. Nagle pojawia się Julia Carpenter, Madame Web, i instruuje bohatera, że misję, która go czeka ma wykonać sam - bez pomocy FF, czy Avengers, nie może także nikogo ostrzec, aby uciekł z miasta.

Chwilę później Spidey łączy się z Scrapsem i zaczyna działać wg jego wskazówek. Pajęczak dwoi się i troi - łapie bandytów, odbiera porody, ale to na nic. W drzwiach czasu wciąż widać zniszczony Nowy Jork.

W Madison Square Park burmistrz Jameson i Sablinowa otwierają paradę Symkarian, nieświadomi, że w jednym z zaułków Flag-Smasher i żołnierze Ultimatum uzbrajają bombę.

Spidey przysiada na wielkim zegarze powyżej parady. Jest zrozpaczony. Zaraz będzie 15:10 - godzina, którą wskazuje zegar zabrany z przyszłości, a on nie zapobiegł nieszczęściu.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #678 Amazing Spider-Man #678 Amazing Spider-Man #678 Amazing Spider-Man #678 Amazing Spider-Man #678 Amazing Spider-Man #678 Amazing Spider-Man #678 Amazing Spider-Man #678 Amazing Spider-Man #678

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.