Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #1

Scarlet Spider vol. 2 #1

Scarlet Spider vol. 2 #1

"Life After Death"

Postacie
Zapowiedź

• Spider Island spin-off.
• Jakie tajemnice ukrywa nowy Scarlet Spider i dlaczego wyrusza do walki z korupcją w Houston?

Streszczenie

Port w Houston. W nocy kryminaliści dokonują jakiejś transakcji. Nagle ich uszu dobiega jakiś hałas. Po chwili jeden z nich zostaje wciągnięty w ciemny zaułek między kontenerami. Przestępcy zaczynają strzelać w tamtym kierunku. Na nic się to jednak zdaje i kolejna osoba zostaje wciągnięta za pomocą sieci. Jeden z ocalałych proponuje osobie schowanej w ciemności negocjacje. Okazuje się, że to Kaine, który wychodzi z propozycją, żeby uciekali zanim ich zabije. Rozpoczyna się bitwa podczas której klon Petera bez najmniejszych problemów kładzie przeciwników na łopatki, po czym wraz z pieniędzmi, które mieli przy sobie przestępcy, postanawia uciec. Po drodze powrotnej bohater słyszy chrząkanie dobiegające z jednego z kontenerów. Postanawia to sprawdzić, otwiera pomieszczenie i zastaje całą masę ciał nieżyjących już ludzi. Dostrzega jednak jedyną żyjąca kobietę i postanawia jak najszybciej zabrać ja do lekarza.

Szpital. Doktor Meland operuje jedynego ocalałego z potyczki z Kainem. Przy okazji Oficer Layton zbiera zeznania na temat tego, co wydarzyło się w porcie. Nagle przerywa im Scarlet Spider, który przynosi ranną Aracely. Policjant próbuje go powstrzymać, jednak na próżno, gdyż bohater wyciąga mu z rąk broń i powala na podłogę. Po chwili jednak dociera do niego, że to co robi jest złe, informuje Wally'ego, że w porcie jest kontener z trupami, po czym ucieka.

Przyczepiony do ciężarówki Kaine stwierdza, że już za długo ucieka. Od czasu Spider-Island cały czas jest w podróży. Wygląda na to, ze nikt go nie ściga, więc postanawia dać sobie dzień wypoczynku i udaje się do hotelu The Four Season w Houston.

Biorąc prysznic Scarlet Spider stwierdza, że wreszcie czuje się dobrze. Po wyjściu z kąpieli przegląda się w lustrze. Nadal nie uważa, że jego odbicie to on. Uświadamia sobie, że brak blizn i innych ran czyni z niego kogoś innego, kogoś żywego. Jednak w jego głowie nadal siedzi Kaine którym naprawdę jest – złoczyńca, morderca, porażka i trup.

Zaczyna wspominać o tym jak został nieudanie sklonowany, jak jego jedyny ojciec – Jackal, chciał go zabić, jak musiał spowolnić proces degeneracji swojego organizmu, jak walczył z Benem Reilly, jak zginął aby ocalić Parkera, jak został odtworzony jako monstrum i jak Spider-Man ocalił go w każdym znaczeniu tego słowa. Peter uleczył jego ciało i umysł, nie mniej Kaine nie może zapomnieć o tym, że był mordercą. Jednak wszystkie inne złe rzeczy minęły. Bohater już nie umiera. Klon Spider-Mana już nie musi być tym, kogo widzi w lustrze. Może i nie zapomni o przeszłości, ale może zostać kimś lepszym. Po umyciu się i ogoleniu, Kaine postanawia się cieszyć pełnią życia i zaczyna przemierzać miasto korzystając ze swoich pajęczych mocy.

Port. Policja zaczyna pakować ciała w plastikowe worki. Okazuje się, że zmarłe dziewczyny służyły wcześniej jako prostytutki. Nagle na jednym z kontenerów staje nieznany człowiek i oznajmia, że oficerowie spłoną.

Kaine ląduje na jednym z wieżowców, odkrywa, że już nie ma pajęczego zmysłu, żadnych możliwości prekognicji. Przyszłość wydaje się otwarta. Postanawia uciec do Meksyku, jednak po chwili dostrzega staruszkę, w kierunku której pędzi samochód. Klon ratuje kobietę skacząc na samochód i go miażdżąc. Starsza pani dziękuje bohaterowi, ten jednak nie jest taki zadowolony i wydziera się na nią w niezbyt kulturalnych słowach informując, że jest idiotką, że sama byłaby sobie winna gdyby zginęła. Okazuje się, że ratunek Kaine'a nie był taki bohaterski, gdyż kilka metrów dalej, leży martwy kierowca. Korzystając z sytuacji, że wszyscy zajmują się kierowcą, klon postanawia uciec.

W hotelowym barze Kaine rozmawia z Anabelle Adams. Nagle na telewizorze pojawia się relacja z portu, gdzie są palone ciała. Część policjantów jest martwa albo ranna. Ocalali zostali przeniesieni do szpitala. Po udaniu się do pokoju Scarlet Spider stwierdza, że to nie jego problem, że nie jest Parkerem i nie będzie marnował czasu na bycie superbohaterem.

Do szpitala wpada tajemnicza osoba z portu. Rozwala drzwi i wpada wraz z płomieniami. Po hiszpańsku oznajmia, że Aracely tym razem mu nie ucieknie, bo nie ma nikogo, kto mógłby ją ocalić.

[Uwaga: Na końcu numeru można znaleźć 4 strony, na których są podsumowane najważniejsze wydarzenia powiązane z klonami Petera Parkera. Całość jest umieszczona w ramkach, które ilustrują sceny z rożnych komiksów.]

Autor: Undercik

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #1 Scarlet Spider vol. 2 #1 Scarlet Spider vol. 2 #1 Scarlet Spider vol. 2 #1 Scarlet Spider vol. 2 #1 Scarlet Spider vol. 2 #1 Scarlet Spider vol. 2 #1 Scarlet Spider vol. 2 #1 Scarlet Spider vol. 2 #1 Scarlet Spider vol. 2 #1 Scarlet Spider vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.