Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #261

X-Men: Legacy #261

X-Men: Legacy #261

Lost Tribes

Postacie
Zapowiedź

• Powrót Exodusa, który zamierza doprowadzić X-Men do jedności. Za wszelką cenę!

Cytat

Exodus: "You have abandoned Utopia. This is unacceptable.You must put your differences aside and come together once more."

Streszczenie

Rogue prowadzi zajęcia z poruszania się w środowisku pozbawionym grawitacji. W międzyczasie Rachel pyta ją o Magneto. Anna Marie nie rozmawiała z Ericiem od przeprowadzki i nie wie, w jaką stronę zmierza ich związek.

Przed Instytutem Gambit tłumaczy Frenzy, że ich pocałunek był pomyłką - byli nabuzowani po walce z N'Garai i za dużo wypili. Joanna mówi mu, żeby się nie przejmował - wie, że wciąż myśli o Rogue, zresztą ona też nie jest nim zainteresowana na poważnie. Remy cieszy się, że wszystko sobie wyjaśnili, ale kiedy odchodzi Joanna wygląda na niepocieszoną.

Rogue tłumaczy Rachel, że nie wybrała Gambita ani Magneto - przyjechała, bo na Utopii dba się tylko o przetrwanie młodych mutantów, a w Westchester również o ich szczęście.

Dwa piętra niżej Blindfold zaczepia Trance i Anole'a, ale Hope nie daje jej dojść do słowa. Victor usprawiedliwia ją, mówiąc, że według części studentów Ruth nie przewiduje złych rzeczy, tylko je sprowadza, więc na wszelki wypadek nie powinna się odzywać. Kiedy odchodzą, Blindfold mówi pod nosem, że chciała tylko zapytać o pracę domową z matematyki. Zaraz potem ma wizję.

Lekcja dawno się skończyła a Rogue dalej tłumaczy Rachel, że nie chce pierwsza dzwonić do Magneto, bo jeszcze pomyśli, że ona może zmienić zdanie i wrócić na Utopię. Rozmowę przerywa Blindfold, ostrzegając, że ktoś zbliża się do Instytutu, przynosząc ze sobą zagładę.

Rachel telepatycznie nakazuje uczniom, by udali się do schronu. Wolverine próbuje poznać szczegóły nadciągającego zagrożenia, ale Blindfold może mu powiedzieć tylko jedno - on już tu jest.

Zespół Rogue wraz z Wolverine'em i Beastem wybiega z Instytutu. Stają twarzą w twarz z Exodusem, który mówi, że przybywa w pokoju. Chce ocalić mutantów. Frenzy zarzuca mu, że kiedy ostatnio się widzieli porzucił swoją krucjatę. Bennet wyjaśnia - Xavier przekonał go wtedy, że mutanci nie przetrwają podzieleni. Teraz nakazuje X-Men Wolverine'a powrócić na Utopię. Rogue protestuje, Exodus mówi, że zmieni ich zdanie za nich. Rachel ostrzega, że Bennet próbuje zaatakować ich telepatycznie. X-Men ruszają do boju. Exodus unika ich ataków, teleportując się. Marvel Girl wskazuje Rogue miejsce, w którym za chwilę się pojawi, dzięki czemu Anna Marie może go dotknąć. To wystarcza, by ukraść mu moc teleportowania się. X-Men mają teraz szansę. Ich ataki nie robią Exodusowi krzywdy, ale dają Rogue czas.

Rogue teleportuje się w pobliże schronu, do którego Husk wprowadza kolejnych studentów. Mimo protestów ochraniającej go Warbird, cmoka Kid Gladiatora w policzek by pożyczyć jego moce.

Exodus próbuje dociec, czemu Frenzy zwróciła się przeciw niemu. Mówi, że usunie trawiące ją wątpliwości i na powrót uczyni kobietą, którą była. Joannę ratuje interwencja Rogue, która wgniata Benneta w ziemię. Exodus nie może zrozumieć, czemu mutanci wolą dać się zabić niż powrócić na Utopię. Rogue sugeruje, by zajrzał do jej umysłu. Rachel protestuje, ale Wolverine ją popiera.

Exodus widzi w ich wspomnieniach śmierć Nightcrawlera, Hope ruszającą by zmierzyć się z Bastionem oraz starcie Wolverine'a z Cyclopsem. Bennet jest zszokowany tym, że Cyclops ryzykuje życiem Hope. Wolverine dodaje, że według niego życie każdego młodego mutanta jest zbyt cenne, by je narażać. Exodus przeprasza. Mówi, że ich postępowanie było uzasadnione. Dodaje, że musi usunąć przeszkodę stojącą na drodze do zjednoczenia mutantów i odlatuje.

Rogue domyśla się, że Bennet chce zabić Cyclopsa. X-Men rzucają się w pogoń.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #261 X-Men: Legacy #261 X-Men: Legacy #261 X-Men: Legacy #261 X-Men: Legacy #261 X-Men: Legacy #261

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.