Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #4

Uncanny X-Men vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

• Gościnnie Brandon Peterson!
• Powrót Phalanx specjalnie w tej 1-odcinkowej historii!

Cytat

Storm: "It said we didn't understand. I wonder... could we ever have understood one another? Is there anything we shared? Or was it just too alien?"

Streszczenie

Dawno temu, Phalanx przybył na Ziemię, by podzielić się z jej mieszkańcami dobrobytem i wszelkimi zaletami przynależności do Kolektywu. Jednego z nich, pochwycił Mister Sinister.

Uwięził w swoim laboratorium, by dowiedzieć się wszystkiego, czego tylko można, o zbiorowym umyśle.

Kiedy pozyskał wiedzę, resztki zamknął w przechowalni. Odseparowane od świata i – przede wszystkim – Kolektywu. Na lata.

Potem znów przyszedł. Ostatni raz. Zatrzeć po sobie ślady.

Pogrzebanych w ziemi cząstek Phalanx było zbyt mało, by mogły uformować myśl. Kiedy jednak zbliżyło się do nich życie organiczne pod postacią dżdżownicy, zdołał je zasymilować, rozpoczynając powolny proces regeneracji. Następnie wydostał się na powierzchnię, i kiedy nie wykrył fal Kolektywu, postanowił rosnąć w siłę dalej, by nawoływać pobratymców głośniej.

Znalazła go dziewczynka. Zachwycona nową zabawką, zaniosła go do domu. W nocy została zasymilowana. A przynajmniej tak mu się wydawało, bo po wszystkim nie odnalazł jej umysłu. Gdzieś... zniknął. Nakryli go jej rodzice, więc ich też zasymilował. Wreszcie zrozumiał, co zrobił mu Sinister. Odebrał mu możliwość utworzenia Zbiorowości.

Jedyna nadzieja, że pobratymcy będą w stanie go wyleczyć.

Był jednak za słaby, by ich zawołać przez pustkę kosmosu. Na razie.

Zaczął asymilować wszystkich mieszkańców miasteczka, zbierając siły.

Kiedy zrozumiał swój błąd, było za późno. Ludzie wykryli jego obecność. Był za duży, by się ukryć – musiał więc urosnąć jeszcze bardziej, by stawić im czoło.

S.W.O.R.D. skontaktowało się z Utopią. Cyclops wysłał Extinction Team. Przybyli za późno, by uratować mieszkańców miasteczka, ale na czas, by ograniczyć zagrożenie. Zaatakowali.

Pomimo zaciekłego ataku, Phalanx udaje się utworzyć antenę i skierować ją w kierunku Kolektywu. Odnajduje pustkę. Dociera do niego, że nie tyle został odseparowany od Kolektywu, co jest ostatnią jego częścią. Myśl o egzystencji w samotności to za dużo. Przestaje się bronić przed zaciekłymi atakami mutantów. Umiera.

Stąpając po jego trupie Storm zastanawia się, czy kiedykolwiek zdołali by się porozumieć. Cyclops pogodził się z myślą, że nigdy się nie dowiedzą.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #4 Uncanny X-Men vol. 2 #4 Uncanny X-Men vol. 2 #4 Uncanny X-Men vol. 2 #4 Uncanny X-Men vol. 2 #4 Uncanny X-Men vol. 2 #4 Uncanny X-Men vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.