Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #168

Thunderbolts #168

Thunderbolts #168

"The Wolrd At the Jilted Cage…"

Postacie
Zapowiedź

• Luke Cage wkracza do akcji!
• Luke więźniem Mr. Fear!
• Songbird znajduje wskazówkę, jak schwytać zbiegłych Thunderbolts!

Streszczenie

Dwóch rzezimieszków opanowało przydrożny bar. Właściciela oraz szeryfa powiesili do góry nogami pod sufitem. Czują się panami sytuacji i częstują się wszystkim, na co mają ochotę. To Ox i Fancy Dan, którzy uciekli niedawno z the Raft. Nagle ktoś wchodzi do środka. Ray od razu rzuca się na niego, ale zostaje odrzucany potężnym uderzeniem. Atak jego towarzysza także spełza na niczym. Nieznajomy to Luke Cage, który wyłapuje uciekinierów.

The Raft. Songbird i MACH V usuwają gruzy. Właśnie otrzymali informacje od Luke'a o złapanych uciekinierach. Melisa przesłała mu namiary na prawdopodobną kryjówkę Soundwave'a. Abe jest niepocieszony. Ich szef miał teraz pomagać w odbudowie, a ktoś inny łapałby więźniów. Zwłaszcza, że przed chwilą dopłynęła łódź z inspekcją. Ci od razu wychodzą z zarzutami w kwestii Ghosta i jego misji. To jedyny z więźniów, który nie uciekł, a opiekunowie pozwolili mu odejść. Songbird tłumaczy, że był on jedynym, któremu mogło udać się wejść w strumień czasu. Wykazał on dużą lojalność i postanowili mu zaufać. Inspektorzy pytają o nieobecność Luke'a. Abe wyjaśnia, że oni są na miejscu ponieważ wymaga od nich tego agent ubezpieczeniowy. Myśleli, że wizytacja jest z tym powiązana. Luke zaś ściga uciekinierów. Wciąż ponad setka zbiegów przebywa na wolności. Właśnie sprawdza kolejny trop w opuszczonym kościele w Waszyngtonie.

Cage wpada przez drzwi do kościoła. Na początku powala dwóch zmutowanych osiłków. Zaczyna do niego strzelać jakaś kobieta, ale kule nie robią na nim żadnego wrażenia. Napastniczka prosi osobnika stojącego w cieniu, aby zajął się intruzem. Luke myśli, że to Soundwave i nie boi się go. Ma na sobie specjalny strój zaprojektowany przez Songbird. Zamiast fal dźwiękowych w jego kierunku leci jednak gaz. Ukrywającym się tu złoczyńca jest Mr. Fear.

Inspektorzy pytają o to jak współpracuje się z Lukiem i jak się sprawdza jako przywódca. MACH V tłumaczy przyjaciela. Każda grupa bohaterów chce go w swoim składzie, a dodatkowo musi znaleźć czas dla żony i dzieci. Dlatego nie zawsze jest z Thunderbolts.

Cage ma wizję, w której jest zamknięty w The Raft. Obserwują go pozostali opiekunowie Thunderboltów. Wypominają mu jego przestępczą przeszłość. Następnie zjawia się Ghost. Wyjaśnia, że jego podróż przez czas nie powiodła się i umarł. Teraz jest prawdziwym duchem. Zabiera on bohatera z pułapki i prowadzi dziwnym korytarzem. Przed sobą widzi, jak zbiegli członkowie drużyny torturują Fixera i Moonstone. Marty MACH V wypomina mu zrekrutowanie do drużyny Crossbonesa. Wizja ulega zmianie i widzi jak jakiś potwór atakuje jego żonę i dziecko. Cage atakuje stwora i zaczyna się dusić. Nagle odzyskuje świadomość i widzi, że właśnie udusił kobietę, która wcześniej do niego strzelała. Bohater zaczyna rozpaczać. Nagle dostrzega ślad igły na jej karku. Domyśla się, że to nie on ją zabił.

Songbird, broniąc obecnego kierownictwa zespołu, atakuje nadzór. To oni kazali im włączyć do drużyny Satanę. Kłótnię przerywa pojawienie się agenta ubezpieczeniowego. Dostarcza on szkatułkę, która została powierzona jego firmie w Londynie w roku 1888. W środku jest list od Ghosta. Odnalazł on trop uciekinierów. Opisuje ich działania podczas II WŚ i w Londynie. Ukrywa się przed ludźmi, aby zminimalizować możliwość zmiany historii. Melduje, że Thunderbolts chcą podjąć próbę powrotu dziś wieczorem. MACH V szybko łączy się z Cagem, aby przekazać mu dobre wieści.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #168 Thunderbolts #168 Thunderbolts #168 Thunderbolts #168 Thunderbolts #168 Thunderbolts #168

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.