Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #676

Amazing Spider-Man #676

Amazing Spider-Man #676

”Tomorrow, the World!”

Postacie
Zapowiedź

Sinister Six powracają. Co porabiała szóstka złoczyńców, gdy Nowy Jork opanowały pająki? Wszystko to prowadzi do genialnego planu dr Octopusa.

Cytat

M.O.D.O.K. do Doctora Octopusa: "Yours is the superior intelect."

Streszczenie

Tajna, podwodna kwatera Sinister Six. Electro i Mysterio pomagają Octopusowi przetransportować jego bezwładne ciało do nowej, potężniejszej zbroi.

W pomieszczeniu obok, Sandmani Rhino ćwiczą, by pozostać w formie. Szczególnie Marko wydaje się być bardzo skoncentrowany. Jak sam mówi, dość ma porażek, a Doctor obiecał mu, że odzyska Kemię.

Członkowie Sinister Six zbierają się w pokoju, gdzie na monitorze przemawia Chameleon. Melduje on, że zinfiltrował Intelligencię i - jak podejrzewał Dock Ock - ta wkrótce wypróbuje swoją nową broń.

Tymczasem w Rosji Winter Guard próbuje złapać Red Ghosta. Ale atakując opuszczoną fabrykę samochodów, wpadają w pułapkę. Intelligencia aktywuje swoją broń. Promień trafia w fabrykę, wyrzucając jej resztki - wraz z członkami Winter Guard - na orbitę.

Biegun Północny. Członkowie Intelligenci świętują pomyślny test Zerro Cannon. Zabawę przerywa atak Octopusa i jego kompanów. Widząc piątkę atakujących, Thinker demaskuje Chameleona w przebraniu Klawa. Ten jednak ucieka, niszcząc przy okazji psioniczny miotacz MODOKa.

Kiedy wszyscy wokół walczą, Octopus rzuca wyzwanie MODOKowi. Będzie to walka umysłów, w której zagrają w szachy wykorzystując Zerro Cannon i swoich towarzyszy jako pionki.

Sinister Six zdaje się przegrywać. W wirze walki Rhino z pogardą dla swojego życia walczy z androidem, Thinker pozbawia mocy Electro, a Red Ghost trafia z broni Mysterio. Jedynie Wizard i Sandman nie walczą – ich przynależność do Frightful Four jest dla nich ważniejsza. Nagle Wizard zostaje trafiony z działa i wylatuje na orbitę.

Pozbawiony mocy Electro pokonuje w zwykłej walce Thinkera i wrzuca go w promień Zerro Cannon. Rhino dorzuca tam androida. Okazuje się, że Mysterio nie włączył się fizycznie do walki. Zajęty potyczką z jego iluzjami Red Ghost nie zauważa, kiedy sam dostaje się w promień broni.

Octopus ogłasza swoje zwycięstwo. Daje jednak szansę MODOKa – ten przyznaje, że inteligencja Octaviusa jest większa i w ten sposób oszczędza siebie i resztę swoich ludzi.

Sinister Six odnosi zwycięstwo i ratuje świat. Tylko po to, aby sami mogli go podbić.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #676 Amazing Spider-Man #676 Amazing Spider-Man #676 Amazing Spider-Man #676 Amazing Spider-Man #676

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.