Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #675

Amazing Spider-Man #675

Amazing Spider-Man #675

"Great Heights” part Two: "Partners in Crime”

Postacie
Zapowiedź

Vulture powraca i wykorzystuje dzieci do swojej podniebnej roboty. Czy Spidey powstrzyma go, nim kolejne dziecko spadnie z wysoka?

Cytat

Spidey w myślach, po tym, jak Carlie kazała mu założyć z powrotem maskę na twarz: "So this how I'm spending my Friday night… with an ex-girlfriend who's making me wear a bag over my head. Well… it's not like i had better plans."

Streszczenie

Nowy Jork. Spidey i Carlie włamują się do budynku 18. posterunku policji. Chcą zbadać ciała osób, które zginęły, jak sądzi policjantka spadając z wysoka.

"The Wake". Vulture wyprawia swoje młode stado na kolejną akcję.

Gdy grupa wychodzi od Toomesa, przechodzi przez dyskotekę. Michael znów zerka na tańcząca Grant. Jej chłopak próbuje go spławić. Wtedy do akcji wkracza Angela i poturbowuje Lewisa. Widząc nienaturalną siłę dziewczyny M.J. domyśla się, że mają oni jakieś moce.

Kostnica na posterunku policji. Podczas oględzin ciał Carlie i Spider-Man znajdują na ciele każdej z ofiar pieczątkę z nocnego klubu. Znak lokalu to litera "W".

Czwórka pracowników Vulture'a atakuje helikopter i porywa przewożoną w nim walizkę kosztowności. Korzystając z okazji, Michael wkłada jeden kawałek złota do kieszeni.

Kostnica. Cooper odbiera telefon, który informuje ją o zamieszaniu jakie spowodowali podopieczni Toomsa. W tym czasie ze szpitala do Petera dzwoni Mary Jane. Przekazuje mu, iż widziała super przestępców, prawdopodobnie potrafiących latać. Dodaje też nazwę klubu, która pasuje do pieczątek na ciałach ofiar. Dzięki temu Spider ma punkt zaczepienia.

W drodze do klubu sępy spotykają swojego szefa. Ten wie, co zrobił Michael, dzięki temu, że zna jego dokładną wagę. Pstryknięciem palców wyłącza unoszący chłopaka w powietrzu mechanizm. Jednak tuż przed upadkiem Michael wpada w sieć Spider-Mana. Reszta stada rzuca się na Pająka.

Na miejsce walki przyjeżdża Cooper. Wykrzykuje Spider-Manowi, że Tooms nie ufa swoim ludziom i że wysyła ciągły sygnał, który daje im umiejętność latania. Dzięki tej wiedzy Spider ładuje swoje sieciowody magnetyczną pajęczyną i wyłapuje w nią stado odcinając dochodzący sygnał.

Wtedy do akcji wkracza Vulture. Wykorzystując manipulację grawitacją próbuje trafić Spidera wielkim zbiornikiem na wodę. Ale ten dzielnie ratuje siebie i chwilę później Carlie. Sęp ucieka.

Michael wykrzykuje, iż wszystko powie. Dzięki czemu sprawa zostaje rozwiązana, co nie podoba się kapitanowi policji – Cooper miała rację, a on nie i przez to będzie tylko czekał na jej potknięcie.

W domu, pracując przy swoim sprzęcie, Peter ze zgrozą odkrywa, że dzieje się coś złego. Ma rację. Carlie i M.J. postanowiły umówić się na kawę i porozmawiać.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #675 Amazing Spider-Man #675 Amazing Spider-Man #675 Amazing Spider-Man #675 Amazing Spider-Man #675 Amazing Spider-Man #675

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.