Avalon » Serie komiksowe » Avengers: X-Sanction » Avengers: X-Sanction #1

Avengers: X-Sanction #1

Postacie
Zapowiedź

Cable powraca! Ma tylko 24 godziny, by wymazać Avengers z historii.
Jak udało mu się odrodzić? Co się z nim działo od czasu "Second Coming"? Co sprawiło, że chce zniszczyć Mścicieli.

Streszczenie

Nowy Jork. Avengers w składzie: Spider-Man, Wolverine, Red Hulk, Iron Man, Captain America oraz Falcon, któremu towarzyszy Redwing, przybywają na miejsce upadku samolotu transportującego do więzienia Raft złoczyńców. Rogers wyjaśnia towarzyszom, iż otrzymali sygnał mayday z tego samolotu transporotwego. Przystępują błyskawicznie do pościgu za członkami Lethal Legion, do którego należą Whirlwind, Living Laser, Grim Reaper oraz Radioactive Man.

Iron Man, atakując Living Lasera, mówi mu, że chce szybko to skończyć bo ma inne nieuwzględniające go plany. Tymczasem Wolverine i Spider-Man dobierają się do Grim Reapera. Parker próbuje błysnąć jakimś dowcipem podczas walki w deszczu, ale nie wychodzi mu to. Red Hulk z uśmiechem na twarzy walczy z Radioactive Manem, wiedząc o swojej przewadze. Kapitan Ameryka rusza na swym motorze za Whirlwindem w towarzystwie Falcona i Redwinga. Rzuca w kierunku złoczyńcy swoją tarczą, która odbija się od niego, co jest związane z polem przez niego wytwarzanym gdy jest w ruchu. Herosi nie zdają sobie sprawy, iż z pobliskiego dachu obserwuje ich ukryty tam snajper z wymierzoną bronią. Gdy Kaptan rzuca się na ściganego złoczyńcę, a Falcon zostaje trochę z tyłu, ten drugi zostaje postrzelony. Po błyskawicznym znokautowaniu Whirlwinda, Kapitan spogląda w niebo i widzi jedynie Redwinga, zdenerwowany wykrzykuje jego imię.

Tymczasem ranny Falcon, który upadł ze sporej wysokości, zaczyna się podnosić. Nagle dostaje potężny cios metaliczną pięścią, której właścicielem jest zakapturzony snajper odpowiedzialny za jego rany. Mówi przy tym, iż to jest wojna, a Falcon jest kolejną ofiarą. Przerzuca nieprzytomnego mężczyznę przez ramię i zabiera do tunelu. Rozmyśla przez chwilę nad tym co zrobił, iż nie dopuściłby się tego w przeszłości. Jednak jego życie jest pełne paradoksów. Gdyby nie pewna kobieta, jedyne co by kierowało jego życiem, to misja. Ona wszystko zmieniła. Dała mu cel w życiu. Jego córka. Hope. W tej właśnie chwili Cable ma wizję zapłakanej dziewczyny gdy widziała jak umiera, a jedyną rzeczą jak po nim została to metaliczne ramię.

Odległa przyszłość. Cable, trzymając się za odrastające lewę ramię, przemierza mroźne pustkowie. Jest przekonany, iż otacza go tylko proch i myśli, że naprawdę nie żyje.

Współczesność. Kapitan Ameryka podąża za Redwingiem i dociera do wielkiego statku zacumowanego w porcie. Robi to co chciał Cable, który celowo nie wyeliminował tego ptaka. Wie, że gdy wyeliminuje Rogersa, przybędą pozostali jego towarzysze. Kapitan odnajduje po chwili Falcona w zbiorniku wypełniony płynem. Gdy chce uwolnić przyjaciela słyszy ostrzeżenie Cable'a. Jeśli rozbije zbiornik eksplodują ładunki C-4, które zabiją Falcona, jak i jego. Rogers widzi, iż jego oponent, który mierzy do niego z pistoletu, cierpi. Gdy mówi, że Avengers mu pomogą, zdenerwowany Cable strzela, trafiając w tarczę, którą zdążył odpowiednio ustawić Kapitan. Rozpoczyna się walka dwóch doświadczonych żołnierzy. Gdy wydaje się, że Rogers wygra, Cable wykorzystuje swoją telepatię. Kosztuje go to wiele wysiłku, co dostrzega jego oponent. Gdy upada jego broń, ponieważ jego ramię z techno-organicznym wirusem zaczyna wymykać się spod kontroli, Kapitan błyskawicznie ją przejmuje i strzela. Gdyby nie tarcza Kapitana, którą przedtem pochwycił Cable i teraz się nią osłonił, było by po walce. W pewnym momencie kończy się magazynek w pistolecie. Wówczas Cable rzuca tarczą tak, że przelatuje nad jej właścicielem i wbija się w ścianę statku. Rogers próbuje ją szybko wyciągnąć, lecz zostaje zaskoczony i pobity przez Summersa.

Odległa przyszłość. Zaskoczony Cable, któremu odrosło już prawe techno-organiczne ramię, spotyka na mroźnym pustkowiu Blaquesmitha, starego towarzysza podróży w czasie. Ten czuje się naprawdę staro. Pytany o moment w czasie, i jak odległa to przyszłość, mówi, że już sam nie wie. Dodaje szeptem, że po tym wszystkim co się wydarzyło, czuł się naprawdę samotny, aż do dziś. Cable stwierdza, że musiało dojść do nuklearnej zimy i przetrwały jedynie karaluchy i jego towarzysz. Ten odpowiada z powagą, że nie ma powodów do żartów. Wszystkiemu można było zapobiec. Gdyby Hope była na miejscu. Wściekły Cable żąda wyjaśnień, co stało się z jego córką. Słyszy w odpowiedzi, że nie można było uratować świata, ponieważ Hope nie było.

Współczesność. Kapitan Ameryka siedzi przymocowany do specjalnego fotela. Cable tłumaczy, że stworzył go Magneto aby wykorzystać przeciwko X-Men. To urządzenie nie tylko blokuje zdolności Kapitana, ale równocześnie jest połączone z jego umysłem.

Odległa przyszłość. Summers przekonuje Blaquesmitha, że musi mu powiedzieć kto i kiedy skrzywdził jego córkę. W odpowiedzi słyszy, iż techno-organiczny wirus rozprzestrzenia się po jego ciele i nie zostało mu więcej niż 24 godziny życia i nie podoła tej misji. Cable mówi, iż może umrzeć, ale najpierw uratuje Hope od śmierci. Chce usłyszeć nazwiska wszystkich osób, które odpowiedzialne są za to, co stało się z jego córką.

Współczesność. Cable przystawia broń do głowy Kapitana i mówi, że jeśli to jest jego ostatnia wojna, to jest pewien, iż znalazł sprawę wartą umierania. W myślach dodaje, iż zostało mu niespełna 18 godzin życia.

Odległa przyszłość. Blaquesmith mówi do przyjaciela, że on sam doskonale zna wszystkie te nazwiska.

Współczesność. Wściekły Cable mówi do Kapitana Ameryki, iż dopadnie każdego członka Avengers. Przystawia mu do głowy lufę pistoletu. Po chwili słychać dźwięk wystrzału.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers: X-Sanction #1 Avengers: X-Sanction #1 Avengers: X-Sanction #1 Avengers: X-Sanction #1 Avengers: X-Sanction #1 Avengers: X-Sanction #1 Avengers: X-Sanction #1 Avengers: X-Sanction #1 Avengers: X-Sanction #1 Avengers: X-Sanction #1 Avengers: X-Sanction #1 Avengers: X-Sanction #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.