Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #19

New Avengers vol. 2 #19

Postacie
Zapowiedź

Przygotujcie się na szaloną akcję w starym stylu. New Avengers kontra nowi Dark Avengers. Nie uwierzycie, kto kryje się pod maskami. Tak jak nie uwierzą New Avengers.

Cytat

Madame Hydra: "You should follow Osborn."
Gorgon: "And what if he fails?"
Madame Hydra: "He will fail. He always fails. The Avengers don't defeat Osborn. Spider-Man doesn't defeat Osborn. Osborn defeats Osborn(...)"
Gorgon: "Then what are you doing here?"
Madame Hydra: "Waiting."
Gorgon: "For him to fail?"
Madame Hydra: "We both are. Then all this is ours."

Streszczenie

Nowy Jork. Daredevil dociera do Avengers Mansion, zatrzymując się na chwilę, by przyjrzeć się protestującemu przed bramą tłumowi. Gdy wchodzi do środka, odkrywa, że na miejscu jest tylko Squirrel Girl i mała Danielle Cage, którą się opiekuje. Doreen wyjaśnia, że reszta zespołu wyruszyła na misję, po czym stwierdza, że nie zdołała podziękować Śmiałkowi za uratowanie jej życia podczas ataku nazistów na miasto. Zaczyna się do niego niebezpiecznie zbliżać i pyta, czy ma on dziewczynę. Matt odwraca jej uwagę, zauważając, że dziecku trzeba zmienić pieluchę.

Zakłady Stark Resilient w Paramus w stanie New Jersey. Avengers odkopują się z gruzów. Iron Man wyjaśnia, że Ultimo dokonał autodestrukcji, po czym, wściekły, odrzuca swój hełm. Wyjaśnia, że robot przybył tu po niego – a dokładniej po jego zbroję – przybycie drużyny Cage'a pomieszało mu jednak szyki, dlatego zadowolił się próbką krwi Wolverine'a, która też byłaby łakomym kąskiem na czarnym rynku. Radzi bohaterom wrócić do rezydencji, samemu zamierzając wytropić AIM, pewien, że to oni stoją za atakiem.

Wczoraj, kryjówka Osborna. Podczas, gdy Norman przemawia do swoich nowych Avengers, obserwujący go Gorgon i Viper rozmawiają między sobą. Madame Hydra uważa, że jej wspólnik powinien dołączyć do drużyny i udawać Wolverine'a, czekając, aż Osborn straci nad sobą kontrolę. Jest pewna, że tak się stanie – koniec końców to nie Spider-Man ani Avengers, ale sam Osborn zawsze był powodem swoich porażek. A wtedy cała potęga, którą straci, trafi do nich. Gorgon, zniesmaczony, odpycha ją i odchodzi, na co ta stwierdza, że będzie świadkiem również i jego upadku.

Teraz. Podczas powrotu do domu, Spider-Man oznajmia, że wini za wszystko Normana Osborna – od kiedy pozwolili mu uciec, nic im się nie udawało. Wie, że Captain America obiecał poświęcić wszelkie środki, by go odnaleźć. Nadal uważa jednak, że to jego wina i sugeruje, że powinni coś zrobić. Gdy wszyscy udają się z lądowiska do rezydencji, Luke zauważa, że nie ma z nimi jego żony. Wraca więc do Quinjeta, gdzie Jessica siedzi zamyślona. Gdy pyta ją, co się stało, ta wyjawia mu, że nim Osborn uciekł, zagroził jej, że zabije jej dziecko, Cage próbuje ją więc zapewnić, że nic takiego się nie stanie.

W kryjówce Osborna Trickshot zabiera głos. W imieniu wszystkich dziękuje, że postawił ich na nogi. Zapytuje też, czy naprawdę zamierza powtórzyć numer ze "swoimi" Avengers, który już raz się nie udał. Norman wyjaśnia więc, że świat chce czuć się bezpieczny, oni więc muszą zapewnić mu to bezpieczeństwo. Dodaje, że przez długi czas jego poprzednim Avengers udało się działać, jego nowy zespół natomiast jest lepiej wyszkolony i potężniejszy niż jakikolwiek zespół Mścicieli przed nimi. Pyta zebranych, czy są lepsi od swoich odpowiedników, a gdy słyszy same odpowiedzi twierdzące, oznajmia, że właśnie dlatego wygrają. Zresztą, mają jeszcze jednego asa w rękawie – swojego szpiega wewnątrz grupy.

Avengers Mansion. Victoria Hand wchodzi do środka, wściekła, że ktoś rzucił w nią jajkiem. Gdy Spider-Man znów zaczyna insynuować współpracę z Osbornem, kobieta wybucha, przypomina, że sam Captain America wyznaczył ją na to miejsce i oznajmia, że razem z pozostałymi "Aniołkami Steve'a" opracowywała plan współpracy między drużynami. Nagle otrzymuje sygnał i każe zebranym bohaterom wyruszać – najwyraźniej są potrzebni w Miami. Gdy Avengers wyruszają, Hand wysyła swojemu szefowi koordynaty, zapewniając, że może mu zapewnić chwilę przewagi. Jessica tymczasem udaje się z córką do jej pokoju, gdzie zastaje ją Squirrel Girl.

Quinjet zjawia się nad farmą gdzieś na krańcu świata, która ani trochę nie wygląda jak Miami. Mockingbird łączy się więc z Hand, żądając powtórnego wysłania koordynatów, a gdy w końcu trafiają na miejsce, okazuje się, że zagrożenie – atak atlantydzkich terrorystów – już minęło, a to za sprawą drużyny Osborna, który ogłasza, że nie ma nic wspólnego z Avengers Steve'a Rogersa i że prawdopodobnie będą mu oni mieli za złe, że odbiera im monopol na bohaterstwo. Wtedy zauważa przybyłą drużynę Cage'a.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #19 New Avengers vol. 2 #19 New Avengers vol. 2 #19 New Avengers vol. 2 #19 New Avengers vol. 2 #19 New Avengers vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.