Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #20

Avengers vol. 4 #20

Postacie
Zapowiedź

Najwięksi bohaterowie Avengers w tajnej kryjówce H.A.M.M.E.R. Kto tak naprawdę stoi za wskrzeszeniem Dark Avengers?

Cytat

Storm: "I'm sorry, I didn't catch your name."
Red Hulk: "Hulk."
Storm: "Are you Bruce Banner?"
Red Hulk: "No."
Storm: "Betty Ross?"
Red Hulk: "No."
Storm: "Are you Wolverine?"
Red Hulk: "No."

Streszczenie

Laboratoria AIM. Norman Osborn pyta Madame Hydrę, o co właściwie chodzi z olbrzymią ośmiornicą na jej głowie i czy jej to nie przeszkadza. Ta wyjaśnia więc, że był to jedyny sposób, by przeżyć [patrz Secret Warriors #15 - przyp. S_O], przyznaje też, że jest to nieco uciążliwe. Osborn przypomina więc, że włada ona połączonymi siłami H.A.M.M.E.R., Hand, Hydry i AIM i że może się pozbyć głowonoga, jeśli tylko zapragnie. Nagle jeden z naukowców informuje go, że Avengers przygotowują się do przedstawienia swego nowego składu. Norman oznajmia więc, że pora się przywitać.

Teraz, przed Avengers Mansion. Bohaterowie atakują Osborna, powstrzymuje ich jednak Iron Man, który ujawnia, że to tylko hologram. Norman tymczasem kontynuuje swą tyradę, przekonując obywateli, że wykreowany przez media obraz jego jako szaleńca jest sprawką Avengers, którzy posuną się do wszystkiego, by utrzymać się przy władzy. Stwierdza, że Ameryka stała się dyktaturą, a herosi są jednym z powodów, dla których tak się stało. Zapewnia, że to wkrótce się zmieni – H.A.M.M.E.R. wciąż żyje i będzie walczyć o ich wolność. Red Hulk w końcu traci cierpliwość i tupnięciem kończy transmisję, ku wściekłości Iron Mana, który nie może ze zniszczonego odbiornika zdobyć współrzędnych, z których przekaz był nadawany. Po chwili konsternacji dziennikarze zaczynają oblegać Captaina, zasypując go pytaniami.

Laboratoria AIM. Madame Hydra, w nowej, starej postaci, gratuluje Osbornowi pierwszego ataku. Tłumaczy, że to wyprowadzi Rogersa z równowagi i że zacznie on ich szukać, nie wiedząc, jaką siłą dysponują. Dlatego ma plan...

Avengers Mansion. Bohaterowie zastanawiają się nad kolejnym ruchem. Hawkeye zauważa, że technicznie rzecz biorąc, Osborn mówił prawdę – był przetrzymywany bez postawionych zarzutów, uciekł spod nosa Avengers, a oni nie wiedzą, jak liczna jest jego "armia". Iron Man stwierdza, że po tym, co niedawno przeszedł z Avengers Luke'a Cage'a [patrz New Avengers vol. 2 #17 – przyp. S_O] jest pewien, że współpracuje on z AIM, a Captain zapewnia, że nie zamierza go przeceniać i oznajmia, że muszą się rozdzielić i go znaleźć. Każe Quake przejrzeć nagrania z konferencji prasowej i znaleźć tego, kto podłożył nadajnik, po czym wysyła Avengers na różne strony – Hawkeye i Spider-Woman mają poszukać tropów w Thunderbolts Mountain, Iron Man i Protector – sprawdzić ostatnie znane bazy AIM, Red Hulk i Storm – zajrzeć do siedziby Oscorp, a on sam, razem z Marią Hill i Visionem, wyruszy odszukać dawnych wspólników Osborna.

Gdy Quinjet z Clintem i Jessicą dociera do Kolorado, odkrywają oni ze zdumieniem, że nikt nie odpowiada na wezwania. Lądują więc wewnątrz Góry, gdzie trafiają na samotnego agenta S.H.I.E.L.D., który tłumaczy, że akurat był w łazience. Prosi przybyłych bohaterów o identyfikację. Po chwili stwierdza, że chciał jedynie zyskać na czasie, by reszta mogła się odpowiednio ustawić. Gdy herosi się odwracają, widzą wiszących na ścianach szarych Hulków w podartych mundurach Hydry.

Red Hulk i Storm lądują na terenie Oscorp. Ororo próbuje się skontaktować z Captainem, nie pozwalają jej jednak na to zakłócenia. Nagle słyszy ona buczenie, a po chwili pada, porażona prądem. Rulk zauważa grupkę malutkich, latających agentów H.A.M.M.E.R., którzy wlatują mu do ust i uszu, po czym rażą swoimi "żądłami".

Iron Man i Protector zjawiają się w Filadelfii, gdzie znajdowała się jedna z baz MODOKa. Tony próbuje się skontaktować ze Stevem, nagle jednak zaniemawia, by po chwili zaatakować Noh-Varra.

Captain próbuje się skontaktować z Iron Manem, nikt jednak nie odpowiada. Maria Hill stwierdza, że powinni zawrócić i poinformować o tym Biały Dom. Nagle atakuje ich gigantyczny, niewidzialny agent H.A.M.M.E.R..

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #20 Avengers vol. 4 #20 Avengers vol. 4 #20 Avengers vol. 4 #20 Avengers vol. 4 #20 Avengers vol. 4 #20 Avengers vol. 4 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.