Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #528

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #528

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #528

"Kingpin of Wakanda" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Kingpin kontra T'Challa w walce o los Hell's Kitchen oraz Wakandy.
• Gościnne występy zaliczają: Lady Bullseye, Typhoid Mary, Falcon, Luke Cage.

Cytat

Sofija: "Honestly, I've never seen the Panther take risks like this before."
Falcon: "You've never seen him fight for Wakanda before."

Streszczenie

Wakanda. Oddział ninja atakuje mieszkańców zebranych na placu przed pałacem królewskim. Okazuje się, że Wakandyjczycy byli na nich gotowi i zaczynają do nich strzelać z broni energetycznych, a po chwili do walki dołącza też księżniczka Shuri, obecna Black Panther. Gdy ninja zostają pokonani, Shuri informuje o wyniku bitwy brata, który, wspomagany przez Cage'a i Falcona, również ściera się z wojownikami Hand, którzy zaatakowali transport należącej do Banku Wakandy gotówki. Gdy Luke pyta, skąd T'Challa wiedział o napadzie, ten stwierdza jedynie, że ma swoje źródła.

Shadowland. Kingpin jest wściekły, słysząc, że jego "niespodziewane" ataki zostały zatrzymane. Jego prawnik, Madison, uspokaja go, stwierdzając, że to tylko łabędzi śpiew Panthera – przeczytał bowiem statut od deski do deski i może go zapewnić, że nie ma żadnego sposobu, by T'Challa ani ktokolwiek inny powstrzymał go przed przejęciem Banku. Wtedy Fisk stwierdza, że Panther musi mieć jakiś plan – po prostu nie wiedzą, jaki.

Wakanda, siedziba Banku Wakandy. Członkowie rady dyrektorów kłócą się zawzięcie – jedni chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo, współpracując z Fiskiem, choć inni domyślają się, że wtedy położy on ręce na ogromnych połaciach wakandyjskiej ziemi, której na pewno nie będzie traktował z szacunkiem. Nagle na miejscu zjawia się K'Tamo, nadal na wózku inwalidzkim, ale poza tym cała i zdrowa, a za nią do pomieszczenia wchodzi Shuri. Jeden z dyrektorów stwierdza, że rodzina królewska nie może wpływać na decyzje rady, księżniczka ogłasza więc, że działa jako przedstawiciel jednego z jej członków, po czym wysuwa wniosek o przeniesienie głosowania nad oddaniem władzy Fiskowi o tydzień, co popiera K'Tamo. Gdy spotkanie zostaje zakończone, kobieta pyta księżniczkę, jaki jest sens w przekładaniu głosowania – za tydzień Kingpin tak, czy inaczej osiągnie swój cel. Wtedy Shuri oznajmia, że za tydzień cała ta sprawa będzie już rozwiązana.

Wkrótce później. W drodze do swojego prywatnego odrzutowca Shuri kontaktuje się z bratem i pyta, czy ma wszystko pod kontrolą i czy nie zamierza zrobić czegoś głupiego. Ten uznaje to pytanie za nie wymagające odpowiedzi.

Shadowland. Fisk wchodzi do pokoju Miyu, pytając, czemu kobieta nie stawiła się na wezwanie, zamiast niej znajduje tam Panthera trzymającego jej czerwony strój. Wściekły rzuca się na herosa, który unika jego ciosów. W końcu zostaje trafiony rzuconą skrzynią. Wtedy Kingpin chwyta T'Challę, zamierzając się rozkoszować jego agonią.

Tymczasem, siedziba Banku Inwestycyjnego Braci Hartman. Sofija, chroniona przez Cage'a i Falcona, włamuje się do systemu i wprowadza do niego wirusa, dzięki któremu FBI dowie się, że Hand wykorzystuje to przedsięwzięcie do prania brudnych pieniędzy. Nagle na miejscu zjawiają się ninja, bohaterowie osłaniają więc dziewczynę, dopóki ta nie zakończy operacji.

Kingpin okłada T'Challę, stwierdzając, że popełnił on błąd, uznając czysto zawodowy konflikt za coś osobistego. Ten odpiera więc, że błędem Fiska było to, że nie zauważył maleńkiego urządzenia przypiętego do jego kimona. Gdy urządzenie poraża Wilsona prądem, z Pantherem kontaktuje się Sofija, informując, że zrobiła to, co jej nakazał. Heros oznajmia powalonemu Fiskowi, że walka ta miała za zadanie jedynie odwrócić jego uwagę, jak Kingpin się już zapewne domyśla, po czym znika.

Godzinę później. Miyu prosi swego przywódcę o wybaczenie, wyjaśniając, że Panther zaatakował, nim zdążyła zareagować – nie zrobił jej jednak nic, poza obezwładnieniem. Wtedy z Kingpinem kontaktuje się jego prawnik, upewniając się, że wie on już o sytuacji z Bankiem Hartmanów. Zapytany o głosowanie rady dyrektorów Banku Wakandy, zmieszany, Madison stwierdza, że opierał się na wczesnej wersji statutu, w którego końcowym brzmieniu znalazła się klauzula pozwalająca na opóźnienie głosowania o tydzień. Uspokaja jednak Fiska, stwierdzając, że za siedem dni wszystko pójdzie zgodnie z planem. Kingpinowi nie podoba się ta sytuacja i prosi Miyu, by namierzyła prawnika, jego samego oskarżając o zdradę. Ten zapewnia, że sama myśl o tym, że zdradził jego plany rządowi innego państwa w zamian za ochronę, jest niedorzeczna. Wtedy Miyu oznajmia, że telefon został wykonany z wakandyjskiej ambasady. Uspokaja jednak swego przywódcę, zapewniając, że Panther nie jest w stanie zrobić nic, by im przeszkodzić i za siedem dni Bank Wakandy, i bogactwa tego kraju, będą w ich posiadaniu.

Tymczasem, na dachu budynku naprzeciw Shadowland, otoczony przez swych kompanów, Black Panther oznajmia, że przyszła pora, by zdobyć twierdzę i obalić Wilsona Fiska.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #528 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #528 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #528 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #528 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #528 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #528

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.