Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #527

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #527

Postacie
Zapowiedź

Wojna z Kingpinem nabiera tempa. Lady Bullseye i Typhoid Mary mają zabić T'Challę. Czas wezwać Falcona i Luke'a Cage'a. Były władca Wakandy i były szef przestępczego świadka w śmiertelnej grze, której stawką jest ojczyzna Pantery.

Streszczenie

Jedno z nowojorskich lotnisk. J'Baro, członek rady dyrektorów Banku Wakandy z klanu Jabari, podchodzi do czekającego na niego szofera. Podczas jazdy rozpoznaje w jego głosie wakandyjski akcent i stwierdza, że powinien się cieszyć, że mieszka w Ameryce – rodzina królewska doprowadziła ich kraj na skraj upadku. Dodaje, że M'Baku na pewno nie zniszczyłby ich zapasów Vibranium, po czym pyta, co uważa sam kierowca. Ten stwierdza, że bogacz i właściciel sieci sklepów na pewno wie, co robi. Tak samo, jak wiedział, co robi, wykorzystując kryzys, by podnieść ceny i zarobić na nieszczęściu innych. Co jednak jest jeszcze bardziej niepokojące, teraz kazał się zawieźć w pobliże twierdzy Shadowland.

W tym momencie handlowiec rozpoznaje, kim jest kierowca. T'Challa przebija samochodem barierkę mostu, na którym się znajdują, po czym wyciąga J'Baro i podaje mu do podpisania upoważnienie wskazujące jego przedstawiciela na następnym spotkaniu rady dyrektorów. Oczywiście, zawsze może odmówić podpisania pisma i spaść do rzeki razem z autem. Ten oznajmia, że woli zginąć, niż pomóc tchórzowi, który zdradził własne państwo i opuścił je w chwili największej potrzeby. Panther stwierdza, że choć mężczyzna stawia honor nad życiem, to pieniądze stawia jeszcze wyżej. Następnie dzwoni do swojego maklera i nakazuje mu wykupić większość akcji sieci J'Baro i zacząć sprzedawać produkty po cenie zakupu. To w końcu przekonuje handlowca do podpisania pisma. Uzyskawszy parafkę, T'Challa i tak nakazuje wykonać polecone zadanie. Oznajmia, że gdy został królem, obiecał chronić Wakandę i ich mieszkańców przed każdym, kto próbowałby ich wykorzystać, po czym pociesza J'Baro, że choć teraz jest zrujnowany, jest to nic w porównaniu z tym, co zrobiłby mu Wilson Fisk.

Shadowland. Kingpin stwierdza, że Miyu zna jego plany, przyszedł jednak czas, by wprowadził ją w szczegóły. Nim to jednak zrobi, musi wiedzieć, że kobieta jest lojalna jemu i tylko jemu. Poświęcił bowiem znaczne środki na realizację tych planów – zarówno osobiste, jak i te należące do Hand – i choć sukces zagwarantuje im niewyobrażalną potęgę, opartą na surowcach Wakandy, porażka będzie nie mniej potężnym ciosem tak dla Hand, jak i dla niego samego. Miyu zapewnia, że będzie mu wierna.

Tymczasem, gdzie indziej w fortecy, Lady Bullseye i Typhoid Mary dochodzą do wniosku, że nie podoba im się nowa consigliere Fiska. Dlatego śledzą Miyu, aż ta dociera do swojego pokoju, gdzie powalają ją i każą jej przestać rozpraszać Kingpina – rozkojarzony przywódca jest złym przywódcą. Chwilę później same stają przed Fiskiem, który, dowiedziawszy się, że K'Tamo nadal nie została znaleziona, sugeruje kobietom, by dołączyły do poszukiwań. A tymczasem medytującą w swoim pokoju Miyu ktoś zachodzi od tyłu i obezwładnia.

Jakiś czas później Lady Bullseye i Typhoid Mary docierają do hotelu, w którym, według ich źródeł, ukrywa się K'Tamo. Kobiety wdzierają się do środka i zasypują znajdujące się w pokoju kobiety shurikenami, ich cele okazują się jednak jedynie kukłami – prawdziwa K'Tamo znajduje się już bowiem pod opieką Night Nurse, a Sofija wypada z ukrycia razem z Black Pantherem, który, po krótkiej szamotaninie, przenosi walkę na zewnątrz. Tam wbija w ramię Mary strzykawkę z środkiem dezaktywującym Gen X, po czym obezwładnia ją celnym kopnięciem. Następnie staje do walki z Lady Bullseye, a gdy ta, wyprowadzona z równowagi, wzywa oddział ninja, na miejscu zjawiają się również posiłki w postaci Luke'a Cage'a, Falcona i Sofiji, która wygląda przez okno z karabinem w dłoni. Razem udaje im się pokonać i przegonić Hand. Lady Bullseye oślepia bohaterów i również znika, porwawszy nieprzytomną Typhoid Mary. Falcon sugeruje, że mógłby ją śledzić, T'Challa stwierdza jednak, że doskonale wiedzą, dokąd się udaje. Dodaje też, że prawie wszystko jest już przygotowane – muszą się jeszcze skupić na kilku detalach, a wtedy upadek Kingpina będzie zagwarantowany.

Shadowland. Miyu przekazuje Fiskowi, że Panther wprowadził ich wojowników w pułapkę. Wściekły, Kingpin stwierdza, że Panther zawsze planuje na kilka ruchów naprzód, a na pokonanie takiego przeciwnika istnieje tylko jeden sposób – muszą dokonać czegoś niespodziewanego. Muszą zrobić coś, czego, według Panthera, nie ośmieliliby się zrobić.

Wakanda. Mieszkańcy królestwa toczą swe życia, gdy nagle plac przed pałacem królewskim zostaje zaatakowany przez oddział Hand.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #527 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #527 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #527 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #527 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #527 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #527 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #527

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.