Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #19

Uncanny X-Force #19

Uncanny X-Force #19

"Live With This" Chapter 1

Postacie
Zapowiedź

Jeden z członków drużyny nie żyje. Nowy członek wstępuje w jej szeregi. Jeden z Avengers odkrywa istnienie X-Force! Fantomex i Ultimaton musza wypuścić ze swoich rąk najpotężniejszą broń świata. Elizabeth Braddock musi pożegnać się ze swoim ukochanym. Nowi przyjaciele muszą odważyć się na samobójczą misję.

Streszczenie

Genesis wraz z Fantomexem i Ultimationem lecą statkiem. Wujek chłopca robi mu wykład na temat możliwych postaw życiowych. Prosi go, aby podążał drogą dobra. Jego szkolenie i wychowanie zostały przerwane zbyt wcześnie. Będą musieli sobie teraz jakoś radzić. Dlatego chłopak pójdzie do szkoły, w której nauczą go, jak być bohaterem. Nie zdradza mu jednak, że jego rodzice i świat, w którym się wychował były tylko iluzja. Jednocześnie Fantomex na jego oczach chowa pomniejszony The World do wnętrza Weapon XV. Razem dolatują do kryjówki X-Force.

Wolverine i Jean rozmawiają w sypialni. Logan próbuje przekonać ją, aby pozostała w jego świecie. Ta jednak nie chce się na to zgodzić. Musi wrócić, aby powstrzymać swojego męża. Teraz mogą tylko nacieszyć się tymi kilkoma chwilami, jakie im zostały. Kobieta zaczyna się rozbierać i idzie pod prysznic.

Sabretooth ogląda stroje Sunfire'a i Wild Childa. Podchodzi do niego Deadpool, próbując go rozbawić. Creed wspomina poległych przyjaciół, którzy zginęli w ostatniej walce. Teraz jednak czas się zbierać i wracać do świata AoA.

Na australijskiej pustyni zebrali się X-Force i AoA X-Men. Gateaway otworzy portal do innego wymiaru. Logan i Jean czule żegnają się. Zostać postanawia Nightcrawler. W tym świecie ciągle są Dark Beast, Blob, Iceman czy Suger Man. Ma zamiar wytropić ich i zabić. Dodatkowo Logan wręcza Creedowi miecz, który otrzymał kiedyś od Oguna. Przez portal przechodzą tylko Sabretooth i Jean. Po ich odejściu Psylocke prosi Angela, aby ją stąd zabrał. Para leci przez pustynię, aż lądują na samotnej górze. Tutaj mogą swobodnie porozmawiać. W zeszłym tygodniu Warren zabrał ją tu w ramach romantycznej niespodzianki. Kochali się pod gołym niebem i snuli wspólne plany na przyszłość. Teraz on nic z tego nie pamięta. Kobieta pyta się go, czy mimo to czuje do niej miłość. Ten odpiera, że tak. Kocha wszystkie żywe stworzenia. Widzi jej cierpiącą duszę i może jej pomóc. Zrezygnowana Psylocke prosi go tylko, aby ją stąd zabrał.

Fantomex i Ultimation wracają do bazy. W głównej sali spotykają Wolverine'a wraz ze sporą ilością pustych puszek po piwie. Zanosi się na poważna rozmowę. Jean-Phillipe prosi Weapon XV, aby odprowadził Evana do jego pokoju. Kiedy zostają sami, zaczyna się rozmowa. Fantomex nie widzi nic złego w swoim zachowaniu. W ostatnim czasie wykazał się samym heroizmem i pomysłowością. Zdobył Life Seed i sprowadził posiłki do walki z Archangelem. Loganowi chodzi jednak o sklonowanie Apocalypse'a. Fantomex chciał udowodnić, że zło nie jest integralną częścią chłopaka. Chciał zobaczyć, czy jeśli otrzyma normalne dzieciństwo, pełne miłości, to będzie dobrym człowiekiem. To był także test człowieczeństwa dla samego bohatera. Logan dopytuje się o to, co chłopak wie o sobie. W jego przekonaniu został wychowany na małej farmie. Kiedy miał 11 lat jego wujek Cluster odkrył, że mały posiada super moce i zaczął go trenować, aby został super bohaterem. Niestety, aby uratować świat musieli wyciągnąć go z jego świata trochę za wcześnie. Według Fantomexa powinni wyjawić mu całą prawdę zanim pójdzie do szkoły. Logan się nie zgadza. Dopiero co przeszedł przez niezłe piekło w walce z Archangelem i nie będą mu podawać póki co kolejnych rewelacji. Rozmowę przerywa pojawienie się Beasta i Shadowcat.

Później wszyscy wychodzą przed bazę. Genesis i Angel jadą do Szkoły im. Jean Grey. Beast nie jest szczęśliwy, że dowiedział się o istnieniu X-Force. Wolverine obiecał mu jednak szczerość i ma zamiar się tego trzymać. Dzięki jego grupie szkoła ma być bezpieczna. Po chwili zjawia się także Nightcrawler. Kitty szczęśliwa rzuca mu sie na szyję. Ten jednak odtrąca ją. Nie jest osobą, która znała. Zdenerwowany mutant odchodzi. Genesis wita się ze swoimi przyszłymi nauczycielami. Przy okazji Psylocke wyjaśnia obecny stan Warrena. Po chwili Beast, Kitty, Evan i Angel odlatują.

Fantomex wiesza na ścianie obraz przedstawiający X-Force z Archangelem obok obrazów poprzednich wersji tego zespołu. Ten rozdział się skończył. Pora rozpocząć następny. Nagle oślepia go rozbłysk światła. Zostaje znokautowany. Z portalu wychodzą Captain Britain Corps. Brian każe reszcie zespołu znaleźć Betsy. Będzie im potrzebna na Otherworldzie. To koniec ery manipulacji tego potwora.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #19 Uncanny X-Force #19 Uncanny X-Force #19 Uncanny X-Force #19 Uncanny X-Force #19 Uncanny X-Force #19 Uncanny X-Force #19 Uncanny X-Force #19 Uncanny X-Force #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.