Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #18

Uncanny X-Force #18

Uncanny X-Force #18

"Dark Angel Saga" Chapter 8: "Red Sky Blue"

Postacie
Zapowiedź

Rick Remender, Jerome Opena i Dean White maja dla ciebie historię pełną zniszczenia, odwagi i odkupienia.

Streszczenie

Iceman wysyła swoje lodowe twory, aby odnalazły Sunfire'a. Sam siedzi bezpiecznie schowany. Nagle przed jego kryjówką pojawia się Shiro i niszczy ją potężną falą płomieni.

Na powierzchni znajdują się Beast, Pestilence, War oraz kontrolowany przez tego ostatniego Deathlok. Niektórzy z pokonanych AoA X-Men ciągle żyją. Minotaur ma ich dobić. Kiedy wznosi swój topór nad Nightcrawlerem, Deathlok odzyskuje panowanie nad sobą i wyprowadza szybki cios swojemu oprawcy. Pestilence wypuszcza rój swoich robaków, który zajmuje bohatera. Korzysta z tego Beast, który odlatuje ze swoimi sprzymierzeńcami.

Angel staje do walki przeciwko Psylocke i Fantomexowi. Starcie jest wyrównane, ale Jean-Philip ostatecznie wbija swój nóż w klatkę piersiową przeciwnika. Ten niewzruszony wzlatuje w powietrze i wyjmuje ostrze. Postanawia szybko to zakończyć i poraża swoich wrogów piórami. Podlatuje do leżącego Fantomexa i wbija mu jego nóż w głowę.

Beast dolatuje do twierdzy klanu Akkaba. Tam są już ranni Blob i War. McCoy każe uruchomić statek. Przenoszą się na bazę na Neptunie. Członek klanu nie chce opuszczać ich przywódcy, ale Beast okłamuje go, że rozkaz pochodzi od Archangela. Stwierdza, że Pestilence nosi jego dziecko i trzeba ją chronić.

Fantomex próbuje wyjąć nóż z czoła. Kontaktuje się z Ultimationem i każe mu wypuścić swój projekt. Waepon XV odpiera, że symulacja życia w wirtualnym świecie jeszcze się nie skończyła. Jean-Philipe każe wykonać rozkaz. To ich ostatnia szansa. Psylocke sama staje do walki ze swoich ukochanym. Używa całej swoje telepatii w ostatnim szalonym ataku. Archangel pada na ziemię. Betsy podnosi Life Seed i chce go wbić w przeciwnika. Ten jednak odzyskuje zmysły i wyrzuca kobietę przez mur.

Spokojna farma gdzieś w USA. Fantomex ubrany w strój mechanika wchodzi do domu. Tam rodzina spokojnie je obiad. Nastolatek wyglądający jak Apocalypse wita wujka Clustera. Ten informuje go, że cały świat, który zna przestanie zaraz istnieć. Nadszedł moment, na który był przygotowywany. Chłopak z przerażeniem patrzy jak rodzice i jego dom znikają. Evan budzi się na ziemi. Klęczy nad nim Ultimation. Ten zanosi ciało chłopaka w kierunku dziwnego kombinezonu.

Archangel podchodzi do komputera, aby wznowić proces oczyszczania Ziemi. Ze zdziwieniem stwierdza, że ten nie działa. Patrzy w górę i widzi, jak nad wieżą, z której miał wystrzelić promień energii, unosi się Sunfire, który skutecznie ją akumuluje. Nie ma jednak czasu na reakcję. Od tyłu wpada na niego klon Apocalypsa latający dzięki swojemu kombinezonowi. Warren nie może uwierzyć w to, kto jest jego przeciwnikiem. Udaje mu się wyprowadzić kontratak, ale strzał energii z oczu chłopaka ciska nim o ścianę. Ultimation wyciąga z głowy Fantomexa nóż. Chce ewakuować rannego. Ten jednak odmawia. Muszą pomóc Sunfire. Sam nie da rady długo powstrzymywać śmiercionośnego promienia. Walka Apocalypse'a i Warrena trwa w powietrzu. Chłopak nie wie, o co chodzi w tej walce, ale jest superbohaterem i jego zadaniem jest pokonywanie tych złych. Archangelowi udaje się odrzucić przeciwnika na dystans i potraktować go swoimi piórami. Pokonany klon spada na ziemię. Dopada do niego Warren i poraża on go swoją energią. Zamieszanie wykorzystuje Psylocke. Zachodzi po cichu swojego ukochanego i wbija mu Life Seed w brzuch.

Ultimation próbuje podlecieć do Sunfire'a. Ten jednak jest u kresu sił. Musi uwolnić nagromadzoną energię w wielkim wybuchu. Podmuch dociera do Betsy, która klęczy nad Warrenem. Ten odzyskał swoją prawdziwą świadomość, ale jest umierający. Psylocke każe mu skupić się na jej głosie. Po chwili oboje są w jego podświadomości. Tam Angel nie zdaje sobie sprawy z wydarzeń ostatnich miesięcy. Wydaje mu się, że to był wszystko jakiś koszmar. Betsy wmawia mu, że są w ich wspólnym domu, gdzie wychowują gromadkę dzieci. Zaczyna wpompowywać mu wspomnienia z ich całego życia, aż do starości i chwili jego śmierci w łóżku. Do Betsy podbiega Fantomex i wybudza ją z transu. Zaciąga ja na statek, gdzie są już Ultimation i klon.

Uciekają na powierzchnię, zanim całe miasto się zdąży zawalić. Tam spotykają Deathloka. Cyborg pokonał wpływ War poprzez wzbudzenie w sobie miłości do wszystkiego. Z tego powodu postanowił się poświęcić i pozbierał wszystkie kawałki Deadpoola. Zbierają wszystkich rannych. Nagle Psylocke dostrzega, jak ktoś się do nich zbliża. Rozpoznaje w nim Warrena. Ten jest nagi i znów w swojej normalnej postaci. Kobieta rzuca mu się na szyję i całuje go. Angel odsuwa ja od siebie i pyta kim ona jest.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #18 Uncanny X-Force #18 Uncanny X-Force #18 Uncanny X-Force #18 Uncanny X-Force #18 Uncanny X-Force #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.