Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #260

X-Men: Legacy #260

X-Men: Legacy #260

"Half a Step" - part two

Postacie
Zapowiedź

Koniec 5-letniego runu Mike'a Carey'a w X-MEN: LEGACY. Po Schism X-Men podzielili się. Magneto postanowił pozostać na Utopii. Gambit dołączył do Wolverine'a. Teraz Rogue musi zdecydować w czyje pójść ślady.

Cytat

Rogue [do Cyclopsa]: "Somewhere along the way 'Ah can't afford to make a mistake' became 'nothing Ah do could ever be wrong.' You hid the doubts so deep, you maybe couldn't find them again now if you wanted to. But you got to try. Because Ah think they're what's gonna save you. Thanks for everything, Scott. Tell Emma goodbye."

Streszczenie

Rogue opowiada Cyclopsowi, Emmie i członkom X-Clubu, co - według niej - przytrafiło się Ariel. Kiedy samochód, którym jechała z Wolverine'em i X-23 [w poszukiwaniu Hope, podczas Second Coming] został zbombardowany, próbowała uciec. Jej moc pozwala otwierać portale w dowolnych, fizycznie istniejących drzwiach - drzwi samochodu powinny wystarczyć. Ariel teleportowała się w momencie wybuchu, ale obrażenia, których doznała, nie pozwoliły jej otworzyć portalu powrotnego. Od tego czasu tkwiła w kieszonkowym wymiarze, przez który przechodzi podczas teleportacji.

Doctor Nemesis i Jeffries zaczynają przerzucać się pomysłami na ściągnięcie Ariel z powrotem, ale Rogue mówi, że chce to zrobić sama. Wciąż dysponuje jej mocą. Dostaje pozwolenie Cyclopsa.

Na zewnątrz, Rachel pyta Rogue, czy aby nie uparła się samemu ratować Ariel, żeby odłożyć decyzję o opuszczeniu Utopii na później. Rogue przyznaje jej rację, ale Marvel Girl przestaje zwracać na nią uwagę - wyczuwa, że Korvus właśnie wszczyna bójkę.

Korvus dopytuje się Warpatha, jakim prawem mutanci nazywają się "homo superior", skoro mieszkają na mikroskopijnej wysepce. Przechwala się, że jego rasa podbiła cały kwadrant galaktyki. Proudstar próbuje go zignorować, w końcu jednak traci cierpliwość i powala kosmitę jednym, potężnym ciosem.

Rachel tłumaczy Rogue, że Korvus jest sfrustrowany tym, że utknął na zacofanej - z jego punktu widzenia - planecie, podczas gdy Imperium Shi'Ar próbuje uporać się z porażką w wojnie z Kree. Kocha Korvusa, ale wolałaby, żeby odleciał, niż dalej się tak męczył. Rogue obiecuje, że znajdzie mu jakieś zajęcie, jak tylko upora się z paroma sprawami.

Hellion pakuje swoje rzeczy. Nie ma zamiaru słuchać Rogue. Wyrzuca jej, że potraktowała go jak wroga, kiedy pomógł jej ostatnim razem. Rogue odpowiada, że zrobiła to, bo o mały włos nie zabił Karimy Shapandar. Teraz będzie miał szansę uratować czyjeś życie - i zrobi to, bo chamskim zachowaniem próbuje nadrobić to, że czuje się paskudnie z powodu tego, co zrobił Karimie.

Doctor Nemesis ma wątpliwości względem planu Rogue. Cyclops rozumie go, ale podkreśla, że w starciu z Bastionem stracili Cable'a i Nightcrawlera - jeśli jest szansa by uratować Ariel, muszą spróbować. Bradley oznajmia, że są gotowi operować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Rogue oznajmia, że mogą zaczynać. Na początek pożycza trochę odporności od Frenzy. Następnie dotyka miecza Korvusa i otwiera portal. Po drugiej stronie wraz z Joanną, Rachel, Pixie i Hellionem znajduje płonącą Ariel. Pixie teleportuje wszystkich z powrotem na Utopię.

Teraz Hellion musi uporać się z płomieniami i energią eksplozji, wciąż obecną w ciele Ariel. Marvel Girl telepatycznie poprawia jego percepcję, dzięki czemu Julianowi udaje się telekinezą oddzielić ciepło i energię eksplozji od komórek ciała Ariel. Keller pada wyczerpany na podłogę, a Doctor Nemesis i doktor Rao zabierają się za ratowanie życia mutantki.

Jakiś czas później Ariel odzyskuje przytomność. W pierwszych słowach pyta o buty, które nosiła podczas ataku.

Noc. Rogue i Magneto leżą w łóżku. Eric domyśla się, co ją dręczy. Mówi, że nie powinna ukrywać przed nim swoich uczuć. Ufa jej, i nie obawia się tego, że odległość wpłynie na ich związek. Radzi jej, by ruszyła do Westchester. Rogue mówi, że to może poczekać do rana.

Następny dzień. Korvus czyści ostrze swojego miecza. Próbuje pozbyć się zagadującej go Rogue. Mutantka się tym nie przejmuje. Mówi, że szuka kogoś, kto podjąłby się niewdzięcznej roboty.

Stacja Gul Damar, na orbicie okołoziemskiej. Glitter załamuje ręce nad stanem okrętu, który znalazł Horse. Jat sądzi, że mogą go wykorzystać. Przerywa im błysk towarzyszący teleportacji. Pixie przedstawia załodze "kapitana Korvusa", przekazuje pozdrowienia od Rogue i teleportuje się z powrotem.

Rogue wchodzi do biura Cyclopsa. Scott domyśla się, że Anna-Marie dołączy do X-Men Wolverine'a. Wie, że poczuła się skrzywdzona, kiedy wycofał ją z czynnej służby [po Second Coming], ale wciąż uważa, że była to słuszna decyzja. Rogue tłumaczy, że o jej wyborze nie decydowały dawne urazy, a sam Summers. Zlecił jej opiekę nad młodymi mutantami - najtrudniejsze zadanie na Utopii, które wymagało od niej pełnego poświęcenia. Spodobało jej się to, więc ma zamiar dalej to robić - w Westchester, gdzie będzie bardziej przydatna. Scott chce się pożegnać, ale Rogue jeszcze nie skończyła. Mówi Cyclopsowi, że obserwowała, jak się zmieniał, by móc spełnić swą rolę dowódcy X-Men. Wie, że musiał pozbyć się wątpliwości, żeby inni nie zaczęli w niego wątpić. Ale gdzieś po drodze "nie mogę sobie pozwolić na błąd" zamieniło się w "nic, co robię, nie może być błędne". Rogue radzi Scottowi, by znów zaczął wątpić, bo to może go uratować. Ściska go, dziękuje za wszystko, i żegna się.

Rogue dziękuje Ariel, że na nią poczekała. Ariel tłumaczy, że Rogue uratowała jej życie - a poza tym kupiła trochę ciuchów korzystając z jej karty kredytowej. Rogue odpowiada, że liczyła się z tym ryzykiem, a Ariel otwiera portal do Westchester.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #260 X-Men: Legacy #260 X-Men: Legacy #260 X-Men: Legacy #260 X-Men: Legacy #260 X-Men: Legacy #260

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.