Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 5 » The Punisher vol. 5 #7

The Punisher vol. 5 #7

The Punisher vol. 5 #7

"The String"

Postacie
Zapowiedź

Zeszłej długiej nocy, kiedy Punisher walczył z Daredevilem, życie pewnego gliniarza zostało na zawsze zmienione.

Streszczenie

Oscar siedzi w swoim biurze na podłodze i patrzy się na ścianię. Ma na niej powieszoną mapę oraz wiele wycinków z gazet. Po chwili wchodzi do niego kapitan. Informuje go o masakrze w górskim kurorcie. On i Bolt mają tam natychmiast jechać. Pyta się także, czego dotyczą materiały na ścianie. Otrzymuje odpowiedz, że jak zawsze - Punishera.

Za kierownicą siada Bolt, ponieważ Oscar chce mieć czas na przemyślenia. Siedzi na swoim miejscu i bawi się nożem sprężynowym. Nagle stwierdza, że na razie mają 41 ofiar Punishera od czasu krwawego wesela. To wydarzenie go uaktywniło. Jakiś czas później Walter próbuje przerwać niezręczną ciszę i chce o coś zapytać partnera. Oscar stwierdza, że nie interesuje go jego romans z Carlą Walter i prosi o postój na kawę.

Na postoju Bolt zadaje w końcu swoje pytanie. Interesuje go, dlaczego Oscar jest tak cięty na Punishera. Większość policjantów uważa go za bohatera. Clemons unika odpowiedzi. Wsiadają do samochodu i jadą dalej. Po chwili Bolt nie wytrzymuje. Sprawa wesela nigdy nie zostanie rozwiązania. Jedyny rozpoznany napastnik od dawna nie żyje i nie mają innych tropów. Punisher wymierzy sprawiedliwość za nich. W odpowiedzi Oscar wymienia jedno nazwisko.

Alfred Coppersmith. Kilka lat temu zamordował 4 osoby dodając truciznę do aspiryny. W ramach śledztwa on i jego ówczesna partnerka odwiedzili kobietę powiązaną z przestępcą. Znaleźli ją leżącą na ziemi i zgodnie z jej wskazówkami pobiegli na dach. Tam znaleźli walczących Daredevila i Punishera. Coppersmith właśnie podnosił się z ziemi. Chciał wykorzystać zamieszanie i zastrzelić bohaterów. Daredevil swoim kijem wytrącił mu broń z ręki i znokautował. Kiedy policjanci byli zajęci aresztowaniem przestępcy, bohaterowie się zmyli. Wówczas Oscar zauważył, że jego partnerka na chwilę upadła na ziemię. Następnie przeszukali mieszkanie zbrodniarza i przesłuchali świadków. To wtedy Oscar znalazł nóż Punishera. Kiedy wrócili na posterunek Alfred miał już obrońcę, Matta Murdocka. Ten ogłosił, że jego klient chce się przyznać do winy. Jednak kilka dni później Coppersmith zwolnił Murdocka. Inny adwokat opowiedział mu, że prokuratura nie ma dowodów. I miał rację. Dowody z jego mieszkania nie mogły zostać użyte, ponieważ znaleźli ślady obecności Punishera i to on mógł je podłożyć. Przestępcę zwolniono i kilka dni później zaleziono go martwego. Dwie kulki w tył głowy.

Kiedy Oscar kończy swoja opowieść dojeżdżają właśnie na miejsce. Idąc na miejsce przestępstwa detektywi kontynuują rozmowę. Według Clemonsa Frank nie wyświadcza im żadnej przysługi. Oni służą prawu i nie maja prawa wymierzać sprawiedliwości. Castle służy samemu sobie. Wie, że jego partner dostarcza bohaterowi informacji i żąda, aby to się natychmiast skończyło. Następnie odchodzi wkurzony.

W środku, szeryf oprowadza Bolta po miejscu zbrodni. W salonie mają 6 trupów. Kolejnych 5 w innych pomieszczeniach, 3 za budynkiem i 4 przed. Walter zauważa ładowarki, które pozostały po laptopach. Bolt pyta się, gdzie poszedł ego partner. Znajduje go w holu. Właśnie wynosi strój boja hotelowego z jednego z pokojów. Według niego to dowodzi, że Castle ma partnera.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher vol. 5 #7 The Punisher vol. 5 #7 The Punisher vol. 5 #7 The Punisher vol. 5 #7 The Punisher vol. 5 #7 The Punisher vol. 5 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.