Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #6

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #6

Postacie
Zapowiedź

• Miles musi nauczyć się od Petera Parkera jak być bohaterem!
• Nowy Ultimate Scorpion zostaje przedstawiony!

Cytat

Ganke: "You need to study this. You need to make Peter Parker your Mister Miyagi. You-- you need to become Peter Parker. Only better. Because Peter Parker died being Spider-Man."

Streszczenie

Meksyk. Aaron Morales wchodzi do baru. Od razu idzie na zaplecze. Tam zostaje obezwładniony przez osiłków. Pojawia się ich szef, Scorpion. Wkurzony takim przyjęciem Prowler obezwładnia przytrzymujących go zbirów za pomocą urządzenia od Tinkerera. Scorpion nie jest pod wrażeniem.

Brooklyn. Miles skacze po dachach, wciąż nie wierząc, że jest Spider-Manem. Słyszy krzyki i zauważa, że kilku mężczyzn próbuje okraść kobietę. Wkracza do akcji. Zanim jednak udaje mu się wyprowadzić cios, dostaje gonga w szczękę. Upada, a wtedy rozbawieni złodzieje próbują mu ściągnąć maskę. Miles nie może na to pozwolić, przystępuje do ofensywy.

Słychać syreny. Jeden ze złodziei ucieka, pozostałych Spider-Man rzuca na maskę radiowozu. Niedoszła ofiara ściska go z wdzięcznością, ale policjanci próbują go zaaresztować. Miles ucieka na ścianę, udowadniając tym samym, że nie jest jakąś podróbką Człowieka Pająka. Skonfundowani policjanci pozwalają mu odejść. Całą sytuację ktoś uchwycił telefonem i zastanawia się, ile J. Jonah Jameson za to zapłaci.

Meksyk. Prowler domaga się zapłaty. Grozi Scorpionowi, aż w końcu ten daje mu pieniądze. W zamian oczekuje towaru, ale Prowler daje mu tylko cios nożem w gardło. Cios, który nie robi na Scorpionie najmniejszego wrażenia. Próbuje więc go porazić, ale urządzenie od Tinkerera właśnie się rozładowało. Pozostaje mu tylko jedno – uciekać. Prosto w ręce meksykańskiej policji.

Brooklyn. Jest weekend, więc Miles wraca do domu. Stęskniona mama ściska go już w progu. Chce usłyszeć, jak minął tydzień w szkole. Rozmawiają w kuchni. W końcu konwersacja schodzi na temat tego, co tata wyznał Milesowi tydzień wcześniej (patrz: Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #2). Chłopiec nie przetrawił jeszcze wiadomości, że kiedyś jego tata był złodziejem. Mama tłumaczy, że dostał nauczkę i od tego czasu jest dobrym człowiekiem. Niestety, wujek Aaron nie wyciągnął wniosków. Kobieta martwi się, że właśnie z tego powodu jej syn jest taki zamyślony, ale Miles odpowiada, że chodzi o coś innego. Wyznaje, że martwi go, że skoro jest w połowie jak tata, to znaczy, że w połowie sam jest złodziejem. Mama próbuje rozwiać jego obawy, ale Miles nie chce patronującego traktowania. Rozmowę przerywa Ganke, który wparowuje do mieszkania Moralesów bez pukania i porywa Milesa do jego pokoju.

Tam pokazuje mu, że Spider-Man właśnie był w wiadomościach. I chociaż to super, to niestety widać, że potrzebne mu szkolenie. Na szczęście, kupił DVD gdzie nagrano, jak stary Spider-Man walczył z Dr. Octopusem. Przeanalizują tą walkę i wyciągną z niej wnioski tak, żeby Miles był lepszy od Petera Parkera.

Redakcja Daily Bugle. Betty Brant pokazuje Jamesonowi, co udało jej się nagrać. Dziennikarz jest zaintrygowany. Zgadza się, że przyjmie ją z powrotem do pracy pod warunkiem, że przyprowadzi mu tego nowego Spider-Mana.

Areszt w Meksyku. Wyprowadzony z równowagi Prowler przegląda najnowszą gazetę. Na pierwszej stronie jest zdjęcie nowego Spider-Mana.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #6 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #6 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #6 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #6 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #6 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #6 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.