Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #5

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #5

Postacie
Zapowiedź

• Dalsza część drogi Milesa do zostania Spider-Manem.
• Czy uda mu sie dorównać dziedzictwu Petera Parkera?
• Tajemnicza postać z przeszłości Petera Parkera powraca!

Cytat

Jessica, dając Milesowi nowy kostium: "Here. It's from Fury. He said you get one chance. He said you were getting no chances but yesterday you bought yourself one. This-- this isn't a joke to me or a kid's game. This is-- it's everything."

Streszczenie

Spider-Woman chce wiedzieć, kim jest dzieciak przebierający się za Spider-Mana, ale Miles nie zamierza udzielić jej odpowiedzi. Grozi, że zadzwoni po policję, jeśli dziewczyna się od niego nie odczepi. Jessica za pomocą sieci ściąga mu maskę i nabija się z kostiumu ze sklepu z zabawkami. Chłopak próbuje odzyskać maskę, ale wtedy Spider-Woman więzi go w kokonie z sieci. Miles z jednej strony chce wiedzieć, jak zrobiła sieć, a z drugiej chce, by się od niego odczepiła. Próbuje odejść, ale wtedy potyka się, uderza głową o antenę i traci przytomność.

Budzi się w celi w Triskelionie. Nick Fury, Hawkeye, Spider-Woman i Iron Man zastanawiają się, co z nim uczynić. Tony Stark informuje, że właśnie otrzymał wyniki badań krwi i że Miles to autentyk – wyniki są podobne do tych od Petera Parkera. Nick rozkazuje, by zostawili go samego z chłopcem. Kiedy pozostali wychodzą, wyłącza pole siłowe i wchodzi do celi Milesa.

Przedstawia się i próbuje uspokoić chłopca, który boi się, że jest aresztowany, chociaż niczego nie zrobił. Mężczyzna tłumaczy, że musi się z tym liczyć, kiedy przebiera się za Spider-Mana. Fury chce wiedzieć, skąd Miles ma pajęcze moce, a kiedy chłopak mówi, że i tak by mu nie uwierzył, mężczyzna zgaduje, że ukąsił go pająk. Zaskoczony chłopiec odpowiada, że stało się to u jego wuja, a wtedy Fury zdradza, że w bazie danych FBI Aaron Davis znany jest jako Prowler.

W tej samej chwili w ambulatorium Triskelionu budzi się Electro. Pielęgniarka dała mu za mało o jedną jednostkę środka na sen. Jest za późno, by mogła naprawić ten błąd.

Miles tłumaczy, że jego rodzice nie wiedzą o nowych zdolnościach i że wolałby, by jeszcze się nie dowiedzieli. Kostium założył, bo chciał oddać hołd pierwszemu Spider-Manowi. Kiedy spotkał Spider-Woman, miał go na sobie trzeci raz. Przyznaje, że nie jest jeszcze w tym za dobry.

W całym budynku gaśnie światło.

Włącza się oświetlenie awaryjne. Fury dowiaduje się, że Electro uciekł, dlatego zamierza zaprowadzić Milesa w bezpieczne miejsce. Tymczasem Iron Man próbuje zatrzymać zbiega, ale temu udaje się zakłócić działanie jego pola siłowego. Strzały Hawkeye'a nie robią na nim wrażenia, podobnie jak ciosy zadawane przez Spider-Woman. Electro zaczyna niszczyć helikoptery, ale kiedy zauważa Fury'ego, postanawia odegrać się na źródle swoich problemów.

Fury i jego agenci próbują powstrzymać Electro, ale kule nie robią na nim wrażenia. Nick rozkazuje Milesowi ukryć się w bezpiecznym miejscu, ale chłopak wkroczył już do akcji. Niewidzialny zakrada się za Electro i atakuje. Staje się widzialny, a złoczyńca nie może uwierzyć, że Spider-Man, którego śmierć widział, wciąż żyje. Po chwili Milesowi udaje się zajść napastnika od tyłu i razić go żądłem. Powoduje to gigantyczne spięcie, a Nick wykorzystuje okazję i unieszkodliwia Electro na dobre.

Później Miles opowiada o wszystkim podekscytowanemu przyjacielowi. Ganke nie może uwierzyć, że jego kumpel był w siedzibie superbohaterów i jest jednym z nich. Rozmowę przerywa pojawienie się Jessici, której Miles nie poznaje bez maski. Dziewczyna przekazuje mu prezent od Nicka Fury'ego, który postanowił dać mu szansę. Jess dodaje od siebie, że ma nadzieję, iż chłopak wie, w co się pakuje, zakładając ten kostium. Odchodząc, przeprasza za oschłe zachowanie dzień wcześniej.

Miles otwiera walizkę. W środku jest pajęczy kostium. Nie może się doczekać, by go założyć i poskakać po dachach.


Korekta: Aruna

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #5 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.