Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #259

X-Men: Legacy #259

X-Men: Legacy #259

"Half a Step" - part one

Postacie
Zapowiedź

W wyniku Schism nastąpił rozłam wśród X-Men. Teraz Rogue, Gambit i Magneto zajmują się niedokończonymi sprawami, starając się nie zastanawiać, po której stronie stanąć.

Cytat

Frenzy: "Your new boyfriend is staying. Your old boyfiend is going back to the school. Whatever happens, your team's breaking up before it fairly got going. And whatever you do will be a slap in the face for someone."

Streszczenie

Gambit znajduje Rogue samotnie przesiadującą w amfiteatrze na Utopii. Mówi jej, że musi dokonać wyboru. Rogue przypomina, że gdyby nie Cyclops, nie przeżyliby ostatniego pasma kryzysów [wymienia wydarzenia z crossoverów Messiah Complex, Utopia, Necrosha i Second Coming]. Scott zjednoczył mutantów, a ona obawia się, że jeśli teraz się podzielą, wszystko zaprzepaszczą. Remy sugeruje, żeby nie martwiła się o przyszłość tylko zdecydowała, po czyjej stronie chce się znaleźć teraz.

Havok przychodzi do biura Cyclopsa. Pyta, czy on i Wolverine nie mogliby spróbować dojść do porozumienia. Scott mówi, że to niemożliwe - ich wizje są rozbieźne. Dodaje jednak, że to nie katastrofa - mutanci będą mieli dwie bazy, spełniające różne funkcje. Może to nawet lepiej. Alex przypuszcza, że wszyscy muszą czuć, że żadna z opcji nie jest słuszna, ale Cyclops mówi, że dla większości wybór był łatwy. Spoglądając przez okno na Rogue dodaje, że tylko parę osób pozostaje niezdecydowanych.

Rogue znajduje Magneto na brzegu Utopii. Eric dziękuje jej za to, że pomogła mu znaleźć nowy cel, nowe podejście do życia. Widzi, że coś ją dręczy. Rogue wyjaśnia, że nie wie, czy zostać na Utopii czy udać się do Westchester. Pyta Lehnsherra, dlaczego ani na moment się nie zawahał. Magneto wyjaśnia, że rzadko kiedy zdarza mu się uznać kogoś choćby za równego sobie. Ale kiedy przybył na Utopię, uklęknął przed Cyclopsem. Pyta, czy Rogue nie widzi, że Wolverine doprowadzi ich do zagłady. Rogue odpowiada, że widzi tylko człowieka, który podąża za nakazem sumienia. Rzecz w tym, że widzi dwóch takich ludzi. Magneto proponuje, by skorzystała ze swej mocy i poznała jego perspektywę. Rogue zgadza się, ale zamiast pomóc, dotknięcie Erica uświadamia jej nowy problem.

Rogue wyjaśnia Cyclopsowi, Emmie, naukowcom z X-Clubu oraz swojej grupie, że kiedy dotknęła Magneto wyczuła w jego umyśle "pasażera na gapę". Zorientowała się wtedy, że ta sama obecność jest i w jej umyśle. Emma mówi, że w grupie, która wróciła ze stacji Gul Damar, Cerebra wykrywa ośmioro mutantów - podczas gdy wróciło siedmioro plus Korvus, który mutantem nie jest. Cyclops rozkazuje Nemesisowi przebadać całą grupę.

Badanie mutantów niczego nie wykazało. Dopiero skanując Korvusa, Doctor Nemesis odkrył, że kluczem do zagadki jest jego miecz. Teraz wyjaśnia Cyclopsowi, Emmie i reszcie X-Clubu, że miecz Korvusa zmienił swoją strukturę podczas przejścia przez tunel czasoprzestrzenny. Zawiera teraz tę samą energię, którą Cerebra wykrywa w ósemce z Gul Damar. Emma mówi, że wszystkie fragmenty składają się w jedną całość, ale nie jest pewna, czym ta całość jest. Doktor Rao mówi, że miecz Korvusa zawierał niegdyś cząstkę Phoenix Force i pyta, czy może chodzić o Jean Grey. Emma zaprzecza, mówiąc, że tak ona jak i Cerebra rozpoznałyby świadomość Jean. Doctor Nemesis wbrew sobie proponuje inne podejście do problemu.

Wszyscy zainteresowani gromadzą się wokół Blindfold, która informuje zebranych, że nikogo nie ma ani tutaj, ani w mieczu. Ale jakaś osoba - ranna, przestraszona, palona ogniem - jest po drugiej stronie, daleko stąd, i szuka drzwi. Emma wchodzi do umysłu Blindfold, szukając w nim obcej obecności.
Dostrzega ogień i śmierć nadlatującą z nieba. Kobietę, która umarła - ale tylko połowicznie.
Rogue sugeruje, że kiedy dotknęła Magneto, wchłonęła tę część obcej świadomości, która znajdowała się w jego umyśle. Proponuje, że powtórzy to z resztą swojej grupy. Być może w ten sposób uda się odtworzyć ową świadomość. Cyclops zgadza się. Daje X-Clubowi godzinę na opracowanie zabezpieczeń na wypadek, gdyby cokolwiek odradzało się w umyśle Rogue, okazało się niebezpieczne.

X-Men czekają, aż X-Club skończy przygotowania. Rogue pyta, czy Frenzy podjęła jakąś decyzję. Joanna odpowiada pytaniem - gdzie bardziej pasuje, w szkole czy w barakach - po czym dodaje, że właśnie dlatego uda się do Westchester. Zdumionej Rogue wyjaśnia, że próbuje się zmienić. Mówi, że dla Rogue wybór musi być trudny - nowy chłopak zostaje, stary jedzie, więc czego by nie wybrała, ktoś poczuje się urażony, a zespół tak czy inaczej się rozpadnie.

Doctor Nemesis przypomina, że jest przeciwny całej procedurze, po czym wyjaśnia, jakie środki bezpieczeństwa przedsięwzięli. Rogue po kolei dotyka wszystkich członków swojej grupy. Na koniec musi dotknąć miecza Korvusa. Kontaktowi towarzyszy błysk. Nad klingą pojawia się świecący portal. Nemesis tłumaczy, że Blindfold miała rację - miecz jest drzwiami, a raczej stał się drzwiami podczas podróży przez tunel czasoprzestrzenny. Psylocke, Emma i Marvel Girl mówią, co wyczuwają po drugiej stronie portalu - głównie ból i strach. Cyclops mówi Rogue, że powinni zebrać więcej informacji, zanim zaczną działać. Rogue pyta, czy jeszcze nie wie, kim jest "przyjaciółka, która zginęła w ogniu". Mówiąc, że powinni byli się domyślić kiedy tylko Blindfold zaczęła mówić o drzwiach, przechodzi przez portal.

Po drugiej stronie zapewnia płonącą i krzyczącą Ariel, że odsiecz jest w drodze.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #259 X-Men: Legacy #259 X-Men: Legacy #259 X-Men: Legacy #259 X-Men: Legacy #259 X-Men: Legacy #259 X-Men: Legacy #259 X-Men: Legacy #259 X-Men: Legacy #259

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.