Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 5 » The Punisher vol. 5 #5

The Punisher vol. 5 #5

The Punisher vol. 5 #5

"After 100 Days"

Postacie
Zapowiedź

Frank Castle. Pokrwawiony. Ranny. Pokonany. Dostać się tam jako pierwszy jest wszystkim.

Streszczenie

Par Rockaway w Queens. Młody chłopak wraca w czasie śnieżycy ze szkoły. Postanawia zajrzeć do opuszczonego silosu na ziarno. Trochę przestraszony otwiera drzwi i zagląda do środka. Widzi w środku porozstawianych trochę gratów, sugerujących, że ktoś tu mieszka. Za jego plecami stoi ktoś z bronią. Chłopak po chwili zastanowienia wybiega na zewnątrz.

Policja szturmuje jakąś rezydencję. Po sprawdzeniu całego budynku, do środka wchodzą detektywi Clemons i Bolt. Zostają skierowani do jadalni, gdzie przy stole leżą trupy kilku osób. Wszyscy zostali zastrzeleni. Policjanci domyślają się, że to robota Punishera.

Rachel przechodzi rehabilitację na basenie. Po chwili jej terapeutka ogłasza koniec. Alves chce dalej trenować. Zostaje jednak wyproszona. Dziś Święto Dziękczynienia. Powinna iść zjeść trochę indyka. W szatni kobieta przez chwilę ogląda bliznę po operacji na klatce piersiowej. Wyrywa się jednak z zadumy i ubiera. Na koniec wyjmuje z szafki pistolet.

W pewnym biurowcu odbywa się zebranie the Exchange. Ostatnim punktem spotkania jest nieobecność Creela. Jak wszyscy wiedzą, on i jego najważniejsi ludzi zostali zabici w jego domu. Stephanie podejrzewa akcję odwetową ze strony Owla lub Zodiaca. Płynie z tego morał, że nie byli tak dyskretni, jak być powinni. Ostrzega wszystkich, że jeśli chcą być słynni, to niech wracają do A.I.M., Hydry czy Hive i dostaną łomot od Avengers. Po zebraniu Chris chce porozmawiać ze Stephanie. Według niego śmierć Creela była dla nich prezentem. W innym wypadku dopadłaby go policja i dowiedziała się o nich wszystkiego. Prawdopodobnie rozmawiał też z tą reporterką Winters. Gerard uważa, że to była robota Punishera. Nie było go przez ponad 3 miesiące. Volture nieźle go pokiereszował. Teraz doszedł do siebie i zamierza ich dopaść. Teraz Chris musi zrobić wszystko, aby mu to uniemożliwić.

W silosie Frank ćwiczy strzelanie. Jeden ze strzałów mija środek tarczy o kilka centymetrów. Komentuje to dzieciak, który właśnie wszedł. Według niego to z powodu wciąż zabandażowanego oka bohatera. Chłopak podejrzewa, że Castle jest jakimś komandosem. Jego rodzice też są w armii. Wrócą do niego za kilka miesięcy. Teraz musi mieszkać z dziadkami. Obiecuje, że nikomu nie powie o jego kryjówce.

Norah i Rachel piją razem w barze. To ich pomysł na spędzenie Święta Dziękczynienia. Po chwili reporterka idzie do ubikacji. Alves wykorzystuje to, aby przejrzeć notatki reporterki dotyczące the Exchange.

Oscar spędza samotnie święta ze swoim psem. Dzwoni do niego Bolt. On spędza święta z całą swoją rodziną i zaprasza partnera do siebie. Ten jednak odmawia. Walter chce wracac do stołu, ale dostaje sms od Punishera o spotkaniu za 30 minut.

Chłopak wraca do silosa. Jest on pusty. Z ciekawości zaczyna się rozglądać. Odnajduje kilka puszek farby i kamizelkę kuloodporną z logo Punishera. Do środka wchodzi Frank. Każe dzieciakowi zostawić jego rzeczy i wyjść. Zapłakany chłopak stwierdza, że bohater nie jest żołnierzem jak myślał i wybiega.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher vol. 5 #5 The Punisher vol. 5 #5 The Punisher vol. 5 #5 The Punisher vol. 5 #5 The Punisher vol. 5 #5 The Punisher vol. 5 #5 The Punisher vol. 5 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.