Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #4

Ultimate Comics Ultimates #4

Ultimate Comics Ultimates #4

"The Republic is Burning" Part 4

Postacie
Zapowiedź

• The Ultimates oficjalnie wrócili, ale czy będą w stanie pokonać kogoś potężniejszego od bogów?
• Ze światem na skraju zniszczenia, Jak Nick Fury powstrzyma niewyobrażalne zagrożenie?

Streszczenie

The City. Children wykrywają obecność intruza w mieście. Identyfikacja pozwala im stwierdzić, że mają do czynienia z Thorem. Informacja wprawia Makera w dobry humor. Ma zamiar osobiście powitać niezapowiedzianego gościa.

Thor przedziera się przez puste okolice Kopuły. Przypadkiem natrafia na fabrykę dzieci. Na miejscu wita go opiekunka płodów, która zdradza mu informację o miejscu przetrzymywania innych ludzi z poza The City. Zdziwiony Thor rusza we wskazanym kierunku. Na miejscu znajduje torturowanego przez maszyny Captain Britain. Uratowany Jamie mówi, że w jakiś sposób Children of Tomorrow pozbawili go jego nadludzkich zdolności i nie może wydostać się o własnych siłach. W takiej sytuacji Thor musi pomóc Kapitanowi.

Gdy chcą już odlecieć, pojawia się Maker wraz z uzbrojonymi mieszkańcami Kopuły. Przywódca Children ma nadzieję, że Thor przekaże Nickowi i władzom innych krajów wiadomość od niego. Bóg piorunów nie ma jednak zamiaru być niczyim posłańcem. Przeprasza Jamie'ego, gdyż tego dnia nie wrócą do domu. Następnie z wściekłością atakuje Children of Tomorrow, by pomścić Asgard.

Okolice The City. Nick przypatruje się wydarzeniom z oddali. Towarzyszący mu Tony stwierdza, że nie może tak stać i czekać, gdy Thor walczy o życie. Ku jego zdziwieniu Fury pozwala mu iść. Chce tylko, by Tony najpierw pomyślał i doszedł do wniosku, czy nie lepiej zostać i znaleźć lepszy sposób na pokonanie ich wrogów, niż bezsensowna śmierć.

The City. Thor zabija kolejnych mieszkańców the City. Opór bogowi stawia dopiero First Knive – najlepszy spośród Children of Tomorrow. Thor zostaje zmasakrowany. Maker nie pozwala go jednak zabić. Wciąż pragnie, by Thor przekazał ludziom spoza Kopuły wiadomość. Jednocześnie każe bogowi spojrzeć na jego twarz ukrytą do tej pory pod maską. Thor nie kryje zaskoczenia. Jest jednak na tyle pobity, że nie pozostaje mu nic innego jak posłuchać wiadomości Makera. A jest ona dość krótka: zostawcie The City w spokoju, a my nie będziemy wam zagrażać. Następne odchodzi zostawiając Thora i Jamiego samych.

Później. Thor informuje Nicka o wydarzeniach z The City i przekazuje wiadomość Makera. Fury jest oburzony. Nie ma zamiaru zostawiać części Europy w rękach szaleńca. Gdy Thor milknie, Fury pyta, czy powiedział mu już wszystko. Thor waha się. Mówi jednak po chwili to, czego wszyscy powinni się dowiedzieć: Maker to tak naprawdę Reed Richards.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #4 Ultimate Comics Ultimates #4 Ultimate Comics Ultimates #4 Ultimate Comics Ultimates #4 Ultimate Comics Ultimates #4 Ultimate Comics Ultimates #4 Ultimate Comics Ultimates #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.