Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #4

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

• Miles Morales to nowy Spider-Man!
• Jaki sekret kryje sie za jego mocami i jak będzie nimi władał?
• Jacy nowi i starzy wrogowie staną mu na drodze?

Cytat

Miles: "Wait... You spent $80 on a Halloween costume to get $10 worth of candy?"
Ganke: "I was going for authenticity."

Streszczenie

Brooklyn Visions Academy. Dyrektorka próbuje uspokoić dzieciaki. Miles prosi Gonke, by go krył.

Sam wymyka się z budynku i podąża za rozbłyskami. Dociera pod dom Petera Parkera kilka minut po tym, jak ten spuścił samochód na Green Goblina i został odrzucony przez wybuch (patrz: "Death of Spider-Man: Part 5"). Widzi, jak Spider-Man umiera w otoczeniu najbliższych. Pyta zrozpaczoną Gwen Stacey jak miał na imię. Dostaje odpowiedź.

Ganke czyta w sieci artykuł o śmierci Spider-Mana i wypytuje przyjaciela o szczegóły. Miles jednak nie chce o tym gadać. Obwinia się, że gdyby nie był takim tchórzem, to może mógł być tym, który przechyli szalę na korzyść Parkera. Gdyby nie bał się korzystać z mocy i nie ukrył w internacie, to mogłoby się nie wydarzyć. Ganke pociesza przyjaciela mówiąc, że może właśnie po to dostał te moce – żeby zastąpić Spider-Mana wtedy, kiedy go zabraknie. Rozmowę przerywa pojawienie się Judge'a, który właśnie wrócił z łazienki.

Pogrzeb Petera Parkera. Wśród tysięcy ludzi są Miles i Ganke. Przepychają się bliżej wejścia. Są świadkami rozmowy May Parker z małą dziewczynką, którą Spider-Man uratował z pożaru. Miles ponownie zauważa Gwen i zadaje jej kolejne pytanie – dlaczego Peter został Spider-Manem. Przez chwilę wydaje się, że zostanie zignorowany, ale wtedy dziewczyna wraca i z zaciętym wyrazem twarzy odpowiada. Mówi o śmierci wuja Petera i o tym, że z wielką mocą idzie w parze wielka odpowiedzialność. Miles pyta więc o maskę. Gwen odpowiada, że Peter nigdy nie szukał poklasku. I że wyglądał w niej świetnie.

Pokój w internacie. Miles próbuje narysować swój przyszły kostium. Ganke przynosi mu prezent – to kosztujący $80 kostium Spider-Mana, który kupił sobie na Halloween rok wcześniej. Po krótkim przekomarzaniu się, Miles zgadza się go założyć.

Cieszy się z wolności skacząc po dachach, dziwiąc się sobie, że nie robił tego wcześniej. Słyszy jakieś poruszenie na dole i wkracza do akcji (patrz: Ultimate Fallout #4).

Ganke czyta w necie kolejny artykuł, w którym napisano, że podszywanie się pod Spider-Mana jest w złym guście. Miles przypomina sobie, że prasa często była przeciwko Parkerowi. Rozmowę przerywa dobijanie się do drzwi. To Judge chce dostać się do swego pokoju. Ganke otwiera i z głupią miną tłumaczy, że drzwi musiały się same zatrzasnąć. Przychodzi woźny, który przypomina chłopcom, że zamykanie się w pokojach jest wbrew przepisom. Miles tymczasem leży w łóżku, przykryty po szyję, by nikt nie zauważył, że ma na sobie pajęczy kostium.

Wieczór. Miles ponownie skacze po dachach. W pewnej chwili zaczyna mu dzwonić w głowie. Chłopak nie wie, co to znaczy, a wtedy otrzymuje cios w twarz. To Spider-Woman chce wiedzieć, co chłopak do cholery wyprawia.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #4 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #4 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #4 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #4 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #4 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.