Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 4 » Incredible Hulk vol. 4 #2

Incredible Hulk vol. 4 #2

Postacie
  • * Hulk, Bruce Banner
  • * Amanda von Doom, Mister Gor, B.R.A.I.N.
    * zmutowane potwory Bannera
    * moloidy
Zapowiedź

Hulk i Bruce Banner zostali rozdzieleni, ten drugi chce jednak, by ponownie zostali jednością. Hulk dostaje zadanie powstrzymania Bannera, Bruce jednak nie zamierza poddać się bez walki.

Cytat

Amanda von Doom po tyradzie i odejściu Hulka: "Well that settles it… I'm offically in love."

Streszczenie

Kilka tygodni wcześniej, tropikalna wyspa. Bruce i Betty dają swojemu małżeństwu ostatnią szansę. Okazuje się jednak, iż Banner wybrał wyspę nie z powodu jej romantyczności, a dlatego, że była ona testem dla bomb jądrowych. Chce kontynuować swoją pracę. Słysząc to, Betty odchodzi.

Teraz. Wyspa. Bruce próbował wyzwolić w sobie Hulka wszystkimi możliwymi sposobami – wkładał głowę do gamma mikrofalówki, wymieniał się krwią z napromieniowana małpą, wstrzykiwał sobie chemiczny odpowiednik gniewu. Bez rezultatu. Jedyne, co udało się mu osiągnąć, to wyspa pełna potworów i guz mózgu wielkości grejpfruta.

Hulk był wypadkiem, ale jednocześnie największym osiągnięciem Bannera. Był zawsze częścią jego osobowości, którą gamma wybuch wydobył na powierzchnię. Teraz, bez Hulka, mężczyzna czuje się niekompletny, dlatego chce go odzyskać. Nie cofnie się przed niczym, nawet przed zbudowaniem bomby gamma.

Gdzieś indziej. Amanda von Doom tłumaczy Hulkowi, że ona i jej towarzysze - Mister Gor, B.R.A.I.N. i stado robotów - zabijają szalonych naukowców. Hulka to jednak nie interesuje. Chce odejść, ale w tej chwili pływającą stację, na której się znajdują, atakują zmutowane, zielone rekiny. Po zażartej walce Hulk wychodzi na plażę. Jest już tam Amanda. Tłumaczy Hulkowi, że właśnie z tego powodu - takich potworów - potrzebują jego pomocy. Zielony stwór jednak odmawia. Przypomina kobiecie, aby go więcej nie nachodziła, bo zginie. Po tych słowach odchodzi. Jego postawa wywiera na von Doom wielkie wrażenie.

Jaskinia Moloidów. Zmutowane dziki, "synowie" Bannera, trafiają pod ziemię do krainy Moloidów. Chcą sprawić, by Hulk cierpiał tak, jak cierpi ich "ojciec".

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 4 #2 Incredible Hulk vol. 4 #2 Incredible Hulk vol. 4 #2 Incredible Hulk vol. 4 #2 Incredible Hulk vol. 4 #2 Incredible Hulk vol. 4 #2 Incredible Hulk vol. 4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.