Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #5

Captain America vol. 6 #5

Captain America vol. 6 #5

"American Dreamers" Part 5

Postacie
Zapowiedź

Wielki finał historii "American Dreamers"! Cap mierzy się ze starym przyjacielem. Kto z nich ma rację, jeśli chodzi o ocenę współczesnej Ameryki?

Streszczenie

Królowa trzyma Jimmy'ego na muszce. Sharon uspokaja ją i odkłada broń. Jej przeciwniczka żąda, aby wszyscy napastnicy złożyli broń i poddali się. Na miejscu pojawia się Fury. Carter każe mu odłożyć pistolet i nagle sama z zaskoczenia rzuca się na Królową. Ta spełnia swoja groźbę i strzela w klatkę Jimmy'ego. Podłączone do niego urządzenie wybucha.

W Land of Nowhere wszystko zaczyna się walić. Cap zaczyna czuć się pewniej. Dalej kontynuuje walkę. Bravo cały czas podważa jego patriotyzm i opisuje mu, jak stoczyła się Ameryka. Udaje mu się powalić Steve'a i strzela do niego z dziwnego pistoletu. W efekcie Rogers traci swoją moc i zmienia się w chudego chłopaka, jakim kiedyś był. Richard nie docenia jednak bohatera. Ten nie po raz pierwszy jest w takiej sytuacji. To jego wola walki czyni go niebezpiecznym. Mimo wątłej postury rzuca się na złoczyńcę i zaczyna okładać go swoją tarczą.

Bohaterowie walczą z żołnierzami Hydry, co daje czas Królowej na ucieczkę. Sharon nie ma zamiaru jej ścigać. Podchodzi do umierającego Jimmy'ego i zaczyna go prosić, aby spróbował uratować jej ukochanego. Nagle obok nich otwiera się portal, przez który wpadają Bravo oraz Cap. Po tym wysiłku jupiter umiera. Pierwszy podnosi się Richard z bronią w ręku. Natychmiast wykopuje mu ją Falcon. Następnie Sharon nokautuje go i rzuca się na szyje ukochanemu. Podczas aresztowania Bravo nadal wygraża Capowi o podważa jego patriotyzm. Po walce przyjaciele naradzają się. Według Captaina to dopiero początek. Ich wrogowie na pewno coś szykują.

Hydra Queen przemawia do swoich żołnierzy. Obiecuje im zwycięstwo, ponieważ w przeciwieństwie do poprzednich wersji tej organizacji teraz mają cel, za który będą walczyć. Następnie wraca do swojego apartamentu, gdzie czeka na nią Zemo. Według niego jej mąż zostanie przewieziony do The Raft. Ucieczka będzie trudna do zorganizowania. Królowa zorganizuje to, kiedy będzie to dla niej odpowiednie. Richard zrobił swoje. Zasiał ziarno niepewności u Captaina.

Captain na dachu obserwuje miasto. Przychodzi do niego Sharon proponując piwo. Nagle Steve zaczyna zmieniać się ponownie w chuderlaka. Okazuje się, że to tylko koszmarny sen. Później nie może zasnąć, targany wątpliwościami.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #5 Captain America vol. 6 #5 Captain America vol. 6 #5 Captain America vol. 6 #5 Captain America vol. 6 #5 Captain America vol. 6 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.