Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #166

Thunderbolts #166

Thunderbolts #166

"The Reaper Tour" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Czy Thunderbolts są odpowiedzialni za najbardziej przerażające morderstwo w historii? Wielka Brytania. Rok 1888. Londyn pogrążony jest w strachu przed Kubą rozpruwaczem. Jeden ze świadków zeznał, że widział przy scenie morderstwa ogromnego mężczyznę o nazwisku Hyde! Podróż Tboltów przez czas trwa.

Streszczenie

31 września 1888 roku. Mr. Hyde trzyma za gardło trupa kobiety, którą właśnie wypatroszył. Nad nim unosi się zadowolona Satana.

8 września 1888 roku. Policja bada miejsce kolejnego mordu na prostytutce. Wszystko wygląda jak przy zabójstwie z zeszłego tygodnia. Użyto niezwykle ostrego ostrza. Prawdopodobnie skalpela.

30 września 1888 roku. Kolejna martwa kobieta. Detektywi kończą oględziny, kiedy nagle pies jednego z nich łapie trop. Przy poprzednim morderstwie miał wrażenie, że jest obserwowany. Dlatego wziął psa. Niedaleko policjant przesłuchuje świadka. Widziała największego kiedykolwiek dryblasa i kobietę z obłąkańczym śmiechem. Obok dwie niewidzialne osoby rozmawiają. Jeden z gliniarzy śmieje się z artykułu o ich sprawie. Jego przełożony wkurza się. Śmierć nie jest zabawna. Dla policjanta to tylko prostytutki. Inny funkcjonariusz przynosi informację, że detektyw z psem znalazł coś nad brzegiem Tamizy.

Obaj oficerowie spotykają się na miejscu. Detektyw Williamson chce pokazać swojemu koledze ciekawe zjawisko. Kiedy nadciąga nad rzekę kolejna fala mgły na środku rzeki widać, jak otacza one jakąś niewidzialną budowlę. Oboje zbiegają na nabrzeże i zabierają łódź. Kiedy przepływają przez niewidzialną barierę docierają na małą skalistą wyspę. Tam czekają na nich Thunderbolts w strojach z epoki wiktoriańskiej. Policja chce ich aresztować, ale Boomerang jednym celnym rzutem wytrąca im broń z rąk. Drużyna przyznaje, że mordercą jest jeden z nich. Moonstone męczą te gry i pokazuje przybyszom, że potrafi latać. Ten pokaz ma ich przekonać, że mają do czynienia z czymś, czego nie pojmują. Kiedy tu przybyli ich towarzyszowi o imieniu Mr. Hyde odbiło. Poczuł się jak u siebie w domu i uciekł. Satana wyruszyła, aby go odszukać. Niestety nie wrócili. Czarownica prawdopodobnie używa czarów, aby zatrzeć ich ślady. Czar jest skierowany przeciwko Thunderbolts, a nie policji. Z tego powodu potrzebują pomocy detektywów. Fixer zapewnia ich, że to jedyny sposób, aby powstrzymać morderstwa. Sami nie dadzą rady go powstrzymać. Wszyscy wyruszają na polowanie.

124 lata później w Norwegii pozostali Thunderbolts z Valkyrie przylatują do dziwnego pomnika. Dzięki niemu mają nadzieję odnaleźć topór Troll w czasie i przestrzeni. Wystarczy, że wszyscy razem zaczną go obracać. Wszyscy przystępują do pracy. Nagle ze środka wystrzeliwuje w niebo silny strumień światła. Luke i Songbird dotykali kiedyś topora. Wkładają swoje ręce do światła i starają się skoncentrować na poszukiwanej broni.

W roku 1888 topór został zamaskowany jako parasolka. Zaczyna on lekko świecić, ale nikt tego nie zauważa. Grupa przemieszcza się po ulicach Londynu. Po drodze Centurius próbuje przeprowadzić Gunnie lekcje dykcji. Wydaje się, że Hyde odtwarza dokładnie te same morderstwa, jakie kiedyś się rzeczywiście wydarzyły. Wszyscy spotykają się z oficerami. Informacje, jakie wczoraj otrzymali od Centuriusa sprawdziły się. Nigdy nie udało im się złapać tak wielu przestępców. Teraz detektywi zaprowadzą ich na ulicę, gdzie według historii ma dojść do kolejnego morderstwa. Bohaterom wydaje się, że powinni iść w zupełnie innym kierunku. To efekt działania magii. Muszą zawierzyć policjantom. Kiedy zbliżają się do jednego z mostów, widzą walczących ludzi. Nagle jeden z detektywów zostaje trafiony oderwaną głową kobiety. To Hyde. Zespół porzuca przebrania i wkracza do akcji. Jest tu także Satana, która opanowana jest przez dziwne upiorzyce.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #166 Thunderbolts #166 Thunderbolts #166 Thunderbolts #166 Thunderbolts #166 Thunderbolts #166 Thunderbolts #166 Thunderbolts #166

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.