Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #165

Thunderbolts #165

Thunderbolts #165

"Golden Age Thunderbolts" Part 3 "The Fiery Death from Above!"

Postacie
Zapowiedź

Czy Thunderbolts znów będą pod mocą Zemo? Captain America i Namor padli pod naporem armii prowadzonej przez spaczonego Human Torcha. Teraz jedyną ich szansą jest zespół Thunderboltów. Ale żeby drużyna Thunderbolts istniała w przyszłości Zemo nie może paść. Czy Boltsi znów zmienią strony?

Streszczenie

Cap zasłania tarczą siebie i nieprzytomnego Namora przed płomieniami. Na jego szczęście za jego plecami pojawia się Thunderbolts Tower. Drużyna rusza do boju. Gunna jako pierwsza zabija toporem swojego przeciwnika. Satana odbiera od Captaina ledwo żywego Sub-Marinera. Obiecuje zająć się nim i odlatuje do wieży. Centurius pobiera od jednego z potworów próbkę tkanki - ma pewien pomysł.

Baron całą walkę obserwuje przez lornetkę. Jest w radiowym kontakcie z Red Skullem, który jest na pokładzie Zeppelina. Radzi on Zemo ewakuować się. Za godzinę przyleci eskadra bombowców. Zrównają z ziemią całe to miejsce.

Centurius ma pewien plan. Każe on Hyde'owi zapędzić stwory w okolice szczytów. Następnie stworzą lawinę, która ich pogrzebie. Namor, ledwo przytomny, leży w wannie. Umieściła go tam Satana zgodnie z instrukcjami od Centuriusa. Ma jednak zamiar dorzucić coś od siebie. Znalazła kilka starych atlantyckich zaklęć. Będą one jednak wymagały bardziej osobistego kontaktu. Naga wchodzi do wanny.

Thunderbolts wraz z Capem uciekają w kierunku górskich przepaści. Kiedy potwory są już blisko, Hyde uderza w ścianę i powoduje lawinę. Po chwili jest już po walce. Według badań Ceturiusa stwory są klonami Human Torcha. Musza upewnić się, że zniszczą wszystkie materiały nazistów z tym związane, aby Zemo nie mógł tego powtórzyć. Latający bohaterowie lecą do zamku, podczas gdy reszta ma zabić stwory, które wygrzebują się ze śniegu, zanim znów zaczną płonąć.

Moonstone, Ceturius i Fixer atakują twierdzę. Karla robi wyłom w ścianie i wpada do laboratorium Zemo. Baron ucieka. Sofen rusza w pościg, podczas gdy jej towarzysze mają zniszczyć tu wszystko, uwolnić Torcha i zdobyć źródło zasilania. Heinrich wskakuje do rakiety, którą odlatuje. W tym czasie Red Skull wydaje rozkaz zbombardowania placówki. Moonstone szybko dogania rakietę i otwiera kabinę pilota. Zemo próbuje do niej strzelać, ale nie robi to na niej wrażenia. Zabiera pojemnik z próbkami tkanki Human Torcha. Proponuje ona baronowi układ. Zapewni mu wysoka pozycję w Rzeszy, a on ma spłodzić syna. Ma go dobrze wychować i nie karmić go nazistowska propagandą. Ma mu dać na imię Helmut. Nastepnie pozwala mu odlecieć. Na horyzoncie pojawiają się bombowce.

Wszyscy Thunderbolts i Invaders spotykają się przed twierdzą. Centurius każe wszystkim swoim ludziom wracać natychmiast do wieży. Moonstone na pożegnanie całuje z zaskoczenia Capa i odlatuje. Wieża znika na sekundę przed spadnięciem pierwszych niemieckich bomb. Cap myśli, że ich nowi przyjaciele zginęli w nalocie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #165 Thunderbolts #165 Thunderbolts #165 Thunderbolts #165 Thunderbolts #165

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.