Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #81

Tales of Suspense #81

Tales of Suspense #81

"The Return of the Titanium Man!"

Postacie
Cytat

"Fire when ready, comrades! Nothing can harm the unbeatable Titanium Man!"

Streszczenie

Tony Stark podjął decyzję. Stawi się na zeznania przed komitetem senatora Byrda. Z przyzwyczajenia zabiera jednak ze sobą zbroję Iron Mana w walizce. Może ona także mu być potrzebna, gdy jego podwójna tożsamość wyjdzie na jaw podczas zeznań. Przed fabryką nadal znajdują się policjanci, którzy przybyli z powodu walki Iron Mana z Namorem. Stróże prawa proponują podwiezienie Starka na lotnisko. Po dojechaniu na miejsce, podejrzliwi policjanci czekają, na odlot samolotu, Tony jednak wykorzystuje szybszy środek transportu – swoją zbroję.

Tymczasem w mediach zostaje podana informacja, że Anthony Stark zgodził się zeznawać i jest w drodze by stawić się przed komisją. Sprawą interesują się również sowieci, którzy uważają, iż jest to doskonała okazja by zrewanżować się za przegraną walkę Titanium Mana. Stworzona na nowo zbroja i człowiek wewnątrz niej mają tylko jedno zadanie: zniszczyć Iron Mana. Rakieta z Titanium Manem na pokładzie wkracza na teren USA i zostaje zaatakowana przez amerykańskie myśliwce. Sam komunistyczny superwojownik jednak wydostaje się z pojazdu i atakuje lecącego do Waszyngtonu Iron Mana.

[Kontynuacja w "Tales of Suspense" #82.]

CAPTAIN AMERICA, Living Legend of World War II

"The Red Skull Supreme!"

Scenariusz: Stan Lee
Rysunki: Jack Kirby

Postacie:
*Captain America [Steve Rogers]
*Red Skull [Johann Shmidt]

Captain America przypuszcza atak na Red Skulla. Superprzestępca, wyposażony w Cosmic Cube, tworzy jednak wokół siebie tarczę gorąca, a następnie generuje fale uderzeniowe. Oddaje się fantazjowaniu o władzy,jaką posiądzie. Gdy amerykański heros się podnosi, atakuje go sztuczny stwór, stworzony przez nazistę. Po chwili walki, istota nagle znika, gdyż Skull postanawia osobiście zabić znienawidzonego wroga. By uniknąć śmierci, Captain się poddaje się i oferuje siebie jako niewolnika. W chwili gdy zbrodniarz wojenny godzi się na taki obrót spraw i tworzy sobie złotą zbroję, superbohater rzuca się na niego. Ziemia pod ich stopami się usuwa, a Red Skull upuszcza Cosmic Cube. Skacze za nią do wody, lecz w ciężkim pancerzu nie może pływać. Na powierzchnię wynurza się tylko Captain America.

Red Skull, jak i Cosmic Cube, wydaje się, że przepadli.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #81

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.