Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #80

Tales of Suspense #80

Tales of Suspense #80

"When Fall the Mighty!”

Postacie
Cytat

"The war has never ended, and never been won! It was only the first battle that we lost! So long as evil lives, to muster the forces of bigotry, greed and oppression, the fight goes on! So long as men take liberty for granted, so long as they laugh at brotherhood, sneer at honesty, and turn away from faith!”

Streszczenie

[Kontynuacja „Tales of Suspense” #79.]

 

Namor atakuje Iron Mana powalając go na podłogę. Zdezorientowany i na krawędzi wyczerpania Avenger próbuje przemówić do rozsądku Submarinerowi, który odpowiada kolejnym atakiem, twierdząc, że ludzie są jego wrogami, ale Iron Man największym. Złoty heros po uderzeniach rozjuszonego księcia Atlantydy przelatuje przez ścianę, niszcząc własną fabrykę. Iron Man wie, że nie ma szans z Namorem, musi więc go jakoś przechytrzyć.

 

Stark udaje, że boi się pomieszczenia niedaleko i zaczyna od niego uciekać. Zostaje złapany przez Namora, który nie zna się na oszustwach i wrzucony do wspomnianego pokoju. Drzwi do niego ważą 10 ton, Iron Man więc natychmiast zamyka się wewnątrz. Submariner domyśla się, że dał się nabrać, po czym zaczyna niszczyć przeszkodę. W tym czasie Tony ładuje swoją baterię i wraca do sił.

 

Podczas uderzania w potężne drzwi, Namor przypomina sobie niedawne wydarzenia. Książę Atlantydy kierował się z misją zniszczenia swych wrogów: Kranga i Lady Dormy, która, jak sądzi Namor, zdradziła go. Gdy udało mu się dogonić statek wroga, został świadkiem walki między Krangiem a Iron Manem. Sfrustrowany faktem, że Avenger przegonił przeciwników Submarinera, przysięga w duchu zemstę na superbohaterze i zaczyna go śledzić.

 

Podczas próby pokonania dzięsięciotonowej bariery, Namor, znajdujący się z dala od wody, zaczyna tracić siły, podczas gdy za drzwiami Iron Man je odzyskuje. Po chwili heros wyskakuje z impetem gotowy do wznowienia walki. Submarinera jednak nigdzie nie ma.

 

Hałas dochodzący z fabryki Starka, sprawia, że na miejsce przybywa policja. Komisarz zadzwonił do Pepper, która z kolei powiadamia Happy'ego o podejrzeniu, iż Iron Man niszczy fabrykę. Natychmiast razem udają się na miejsce.

 

Policja wraz z Potts i Hoganem wkracza do środka, gdzie spotykają zbrojnego superbohatera. Iron Man tłumaczy im, że zniszczeń dokonał Submariner. Niestety, nikt mu nie wierzy. Tymczasem wściekły Namor regeneruje swe siły w oceanie, po czym zamierza wrócić i rozprawić się ze złotym herosem.

 

[Kontynuacja w „Tales to Astonish” #82.]

 

CAPTAIN AMERICA, Living Legend of World War II

 

"He Who Holds the Cosmic Cube”

 

Scenariusz: Stan Lee

Rysunki: Jack Kirby, Don Heck

 

Postacie:

*Captain America [Steve Rogers]

*Red Skull [Johann Shmidt], AIM [Advanced Idea Mechanics]

 

[Kontynuacja „Tales of Suspense” #79.]

 

Wybuch na niebie. Kapsuła bezpieczeństwa wyłania się z ognia i spada w kierunku ziemi. Captain America natychmiast rusza w jej stronę, obawiając się, iż osoba w środku może być ranna. Dociera do kapsuły, która wpadła do wody. Okazuje się, że w środku znajduje się członek A.I.M., organizacji, która jest Captainowi znana. Po wyciągnięciu na powierzchnię, ranny cały czas mamrocze, że ktoś musi być zatrzymany. Obrońca Cosmic Cube chce przekazać tajemniczy przedmiot „jemu”. America próbuje wyciągnąć więcej informacji. Dowiaduje się, że Cosmic Cube jest ostateczną bronią, największym osiągnięciem A.I.M., mogącym zniszczyć całą planetę. Teraz urządzenie ma być wręczone samemu Red Skullowi.

 

W tym momencie nazistowski zbrodniarz obserwuje na ekranie postęp obrońcy Cosmic Cube, ściganego w powietrzu przez samoloty A.I.M. Wszystkie, prócz jednego, zostały już zestrzelone. Skull, niepewny czy uda mu się wejść w posiadanie urządzenia, postanawia przejąć kontrolę nad działkiem obrońcy i sam niszczy ostatni samolot, zadowolony, że pokazał organizacji, która go uratowała, iż Red Skull nie jest niczyim służącym.

 

Okazuje się, że w poprzednim tygodniu, Wielki Imperator A.I.M. zwołał wielkie spotkanie, na którym pojawił się również Skull, uważany już za sprzymierzeńca organizacji. Nazista jednak wykorzystał miniaturowe hipnotyzujące urządzenie, które przyczepił obrońcy Cosmic Cube. Teraz jest on jego sługą. Historię tę Skull opowiada właśnie Wolfgangowi, który również „otrzymał” takowe urządzenie hipnotyzujące. Wyciąga on pistolet i, kontrolowany przez swego przywódcę, zabija się.

 

W tej chwili Captain America, który dzięki posiadaniu karty SHIELD, wręczonej mu przez Nicka Fury'ego, otrzymał od SHIELD specjalny pojazd, szuka obrońcy Cosmic Cube. Organizacja Fury'ego namierzyła go i teraz Captain włamuje się do środka pędzącego samolotu. Podczas potyczki z obrońcą, heros zostaje oślepiony strzałem z bliskiej odległości i wraz z przeciwnikiem katapultują się. Znajdują się nad wyspą Red Skulla, który obserwuje spadające sylwetki przez lornetkę. Po znalezieniu się na ziemi, Captain rzuca tarczą, jednak zabiera ją Skull, który używa jej przeciw właścicielowi. Cap unika uderzenia i angażuje wroga w otwartą walkę. Z łatwością góruje nad przeciwnikiem. Red Skull przypomina mu więc o śmierci Bucky'ego, co rozwściecza Captaina, wystawiającego się na atak gazem i tracącego przytomność. Następnie nazista odbiera upragnioną Cosmic Cube, artefakt, który przemienia myśli w materialne rzeczy. Wysyła on obrońcę urządzenia w inny wymiar. Zaczyna testować nową moc, na odległość przesuwa skały opierając je siłom grawitacji. Jego poczynania obserwuje Captain America, który odzyskał zmysły i nie wie, jak pokonać przeciwnika, który jest niepokonalny.

 

[Kontynuacja w „Tales of Suspense” #81.]

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #80

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.