Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #79

Tales of Suspense #79

Tales of Suspense #79

"Disaster!"

Postacie
Cytat

"This will prove, once and for all, that it isn’t the thickness of armor, but the skill with wich it’s tempered, that makes the difference!"

Streszczenie

Osłabiony po walce z Ultimo, Tony Stark, przeżywa kolejny kryzys, gdy uświadamia sobie, że jest bez pieniędzy. Co więcej, został wydany na niego nakaz aresztowania. W tym samym czasie Iron Man jest wielbiony przez społeczeństwo. Zmęczony, z sercem w coraz gorszym stanie, Anthony powolnym krokiem przemieszcza się nocnymi uliczkami. Zmierza w kierunku mieszkania Pepper, wiedząc, iż spotkanie z nią może oznaczać zdradzenie swej sekretnej tożsamości. Na szczęście, na korytarzu prowadzącym do lokum jego sekretarki odnajduje wyjście przeciwpożarowe, za którym w samotności przebiera się w zbroję Iron Mana. Dzięki temu może chwilowo podładować baterię utrzymującą go przy życiu. Żeby jednak całkiem odzyskać siły musi dostać się do swojej fabryki. Niestety wszystkie są zamknięte, a on nie ma do nich wstępu.

 

Stark wraca do poprzedniego pomysłu i udaje się do Pepper, lecz nikt nie odpowiada na dzwonek do drzwi jej mieszkania. Tony zaczyna podejrzwać, że prawdopodobnie jego sekretarka poszła na randkę, co wzbudza w nim uczucie zazdrości. Postanawia więc udać się do Happy'ego, który jest jedyną, oprócz Potts, osobą, mogącą go wprowadzić w sytuację jego firmy. W międzyczasie udaje się również do bazy Avengers, lecz ta jest opuszczona*. Co gorsza, Hogana również nie ma w mieszkaniu. Iron Man zdany jest na siebie, a energia, którą się doładował już zaczyna się wyczerpywać.

 

Kolejnym pomysłem herosa jest zdanie się na łaskę komisji senatory Byrda, lecz aby się z nim spotkać Stark musiałby udać się do Waszyngtonu. Nie ma jednak pieniędzy, ani wystarczająco energii by dostać się na miejsce. Postanawia więc zgłosić się na posterunek i pozwolić by policja go przetransportowała. Po chwili jednak zmienia zdanie i nie chce by publika widziała Iron Mana aresztowanego niczym zwykłego kryminalistę. Tymczasem nieopodal, statek wojenny Kranga wyładnia się w rzece.

 

Krang spostrzega złotego Avengera i gdy Lady Dorma mówi mu, iż nie będzie on w stanie pokonać superbohatera, jeden z największych wrogów Namora przypuszcza atak na Iron Mana. Zaatakowany heros odpowiada kontratakiem, lecz zużywa zbyt dużo, podtrzymującej go przy życiu energii. W tym czasie Krang, chcący zaimponować Dormie, wystrzeliwuje podwójny promień Alpha, trafiając nim Tony'ego i uszkadzając poważnie jego zbroję.

 

Odgłosy walki sprawiły, że wokół zebrał się tłum ludzi oraz policja, którzy zdezorientowani nie wiedzą co robić. Iron Man każe im uciekać, wszyscy po chwili zauważają atakujący statek krążący, jakby wymknął się spod kontroli. Nie wiedzą, iż wewnątrz Lady Dorma zaatakowała Kranga. Wykorzystując sytuację Iron Man wznosi się w powietrze i decyduje się na jeszcze jeden atak swoim promieniem. Bezpośrednie trafienie w statek, sprawia iż ponownie zanurza się on pod wodę.

 

Wyczerpany Avenger ma tylko jedną szansę na przeżycie, postanawia włamać się do swojej firmy. Gdy to czyni, okazuje się, że wewnątrz czeka, chcący go zniszczyć Submariner.

 

[Kontynuacja w "Tales of Suspense #80".]

 

CAPTAIN AMERICA, Living Legend of World War II

 

"The Red Skull Lives!"

 

Scenariusz: Stan Lee

Rysunki: Jack Kirby

 

Postacie:

*Captain America [Steve Rogers]

*Red Skull [Johann Shmidt], AIM [Advanced Idea Mechanics]

 

Zamaskowani przestępcy atakują elektrownię w sercu Nowego Jorku, nikt ich nie próbuje zatrzymać, do akcji wkracza więc Captain America. Zaczyna się walka, podczad której pada strzał z broni palnej. Słyszy go policjant, który spostrzega superbohatera, lecz nikogo poza nim. Kapitan próbuje przekonać stróża prawa, jak i zdziwionych ludzi wokół, że przed nimi znajdują się dziwacznie ubrani ludzie, lecz nikt mu nie wierzy. Po chwili na ulicy ląduje i zabiera przestępców statek powietrzny, również niespostrzeżony przez nikogo.

 

Na statku znajdują się Wolfgang i Horst, mężczyźni w posiadaniu hipnotyzujących hełmów. Co więcej, ich przełożeni poinformowali ich właśnie, że Captain America zostanie niebawem wyeliminowany. Po chwili pojawia się przywódca grupy, Red Skull we własnej osobie. Każe on ogolić się Horstowi i cieszy się z dobrze wykonanej misji. Następnie przypomina on sobie ostatnią walkę z amerykańskim herosem, podczas której na niego i jego ludzi zawalił się dach bunkru. Skull i dwaj pomagający mu zostali uratowani przez grupę, która każe siebie nazywać Nimi. Teraz nazistowski superprzestępca udaje się zbadać dokładniej hełm hipnotyzujący.

 

Tymczasem Captain America znajduje się u psychoanalityka, który podejrzewa chwilowe halucynacje u swego pacjenta, spowodowane długim okresem walki i brakiem odpoczynku. W tym czasie w pomieszczeniu pojawia się człowiek Red Skulla. Superbohater ostrzega przed zagrożeniem lekarza, który nikogo nie widzi. Między atakującym, a heroserm wywiązuje się walka, której wynikiem jest zdemolowanie gabinetu. Wina za zniszczenie spada na Captaina, a psychonalaityk jest przekonany, że heros potrzebuje specjalistycznej pomocy. America jest jednak teraz przekonany, że nie cierpi na halucynacje i rusza odnaleźć przeciwnika.

 

W tym czasie Red Skull wciela w życie trzecią fazę planu. W niej również amerykański bohater ma zostać zahipnotyzowany, w tym stanie zostanie wrobiony w morderstwo.

 

Równocześnie swoje plany omawia tajemnicza organizacja, która uratowała nazistowskiego zbrodniarza. Nazywają się A.I.M. (Advanced Idea Mechanics). Za zamkniętymi drzwiami trwa dyskusja, w której wyrażają swoje zadowolenie z działań Red Skulla, wykorzystującego ich hełmy. Na spotkaniu przebywa również hrabia Royale, który z kolei ma zająć się kwestią Nicka Fury'ego i organizacji SHIELD**. A.I.M. znajdują się także w posiadaniu Cosmic Cube, prawdopodobnie najpotężniejszego urządzenia na świecie.

 

Captain America idzie ulicą, a wszyscy przechodnie od niego uciekają, z powodu niepochlebnych dla niego informacji opublikowanych w gazetach. Jeden mężczyzna jednak podchodzi do herosa, twierdząc, że Captain był dla niego inspiracją podczas II Wojny Światowej. Tymczasem za nimi pojawia się człowiek Skulla, tym razem jednak hipnotyzujący również superbohatera. Gdy przechodzień prosi herosa o autograf, podwładny nazisty wyciąga pistolet. Nagle Captain America przypuszcza atak i uderza niedoszłego zabójcę. Przepytuje go, dzięki czemu dowiaduje się, że jego największy wróg, Red Skull żyje. Zabiera też hełm, który przekaże SHIELD do badań. Naukowcy, przygotowani przez Tony'ego Starka, już wcześniej jednak wyposażyli Captaina w urządzenie blokujące fale hipnotyczne, dlatego też widział on swego wroga.

 

[Kontynuacja w "Tales of Suspense" #80.]

 

 

*Wyjaśnienie tej sytuacji znajduje się w "Avengers" #29.

**Kontynuacja tego wątku znajduje się w "Strange Tales #146".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #79

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.