Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #47

Tales of Suspense #47

Tales of Suspense #47

"Iron Man Battles the Melter!"

Postacie
Cytat

"I've still got the greatest weapon in the world... A human brain!"

Streszczenie

Przed oczyma wysokiej rangi urzędników i kongresmanów rozpada się czołg, na pokaz umiejętności którego przybyli. Po oględzinach wraku okazuje się, że wszystkie najważniejsze miejsca zostały w nim stopione. Wieści o wypadku dochodzą do Tony'ego Starka, który osobiście postanawia przejrzeć najważniejsze składniki produkowanej przez siebie broni. Podczas inspekcji zachodzi go od tyłu postać w kostiumie, która szybkim uderzeniem pozbawia multimilionera przytomności. Postać następnie uruchamia swój promień topiący metal by zniszczyć materiały produkowane przez Anthony'ego. W ten sposób chce zarówno zemścić się na armii, jak i na swoim starym rywalu, samym Starku.

 

Tajemniczą postacią okazuje się być Melter, który przerywa na chwilę sianie destrukcji by zagłębić się w myślach o czasach gdy był jeszcze znanym naukowcem, Bruno Horganem. W przeszłości armia cofnęła jego kontrakt na produkcję broni i przekazała go Starkowi. Zawiedziony wynalazca poprzysiągł więc zemstę na konkurencie. W swoim laboratorium opracował promień, którego skutkiem ubocznym było roztapianie metalu. Tak też, zachwycony niespodziewanym odkryciem, Bruno stworzył kostium i przybrał przydomek Melter.

 

Po krótkiej wyprawie w przeszłość, superprzestępca powraca do teraźniejszości i kontynuuje niszczenie wyposażenia fabryki. Tymczasem w biurze Starka, Potts prosi Hogana by ten odszukał szefa, gdyż nadal nie podspisał on ważnych dokumentów. Harry znajduje Tony'ego, gdy ten właśnie podnosi się z podłogi. Twierdząc, że tylko się potknął, wynalazna broni prosi swoich podwładnych by zostawili go na jakiś czas samego w gabinecie, gdzie ładuje on podtrzymującą go przy życiu aparaturę.

 

W tym momencie Melter wkracza do elektrowni, wyposażającej fabrykę Starka w energię. Włącza przez to alarm, który spostrzega Tony. Po przebraniu się w Iron Mana rusza do akcji. Gdy dochodzi na miejsce, wszyscy jego pracownicy już w popłochu uciekli przed dziwną postacią. Melter nie skończył jeszcze całkowitego zniszczenia generatora, gdy pojawia się superbohater. Nieco zaskoczony obecnością herosa, przestępca kieruje w niego swój promień, za drugim razem roztapiając cały prawy rękaw zbroi Iron Mana. Złoty bohater, widząc, że nie ma szans na wygranie, natychmiast rusza do ucieczki. Przebija się przez ścianę, po czym uszkadza niektóre rury, zadymiając korytarze. Melter domyśla się, że już nic więcej dzisiaj nie da rady zdziałać, więc również postanawia wrócić do ukrycia.

 

Stark wraz z pracownikami sprawdza zniszczenia, na szczęście generator nadaje się do naprawy. Iron Man przerwał Melterowi na czas. Po inspekcji, Tony wraca do biura i odwołuje wszystkie spotkania. Zamknięty w pomieszczeniu multimilioner stawia w samotności czoła swemu największemu wrogowi – strachowi. Boi się walczyć z Melterem, gdyż ten z łatwością mógłby stopić hełm Iron Mana i odkryć tożsamość herosa. W końcu jednak Stark przekonuje sam siebie, że nie ma wyjścia i musi stawić czoła wrogowi.

 

Następnego ranka, gdy Pepper i Happy znów się przekomarzają, ich szef przerywa im nagłym pojawieniem się. W samą porę, gdyż Waszyngton żąda natychmiastowego pojawienia się Tony'ego. Stark odmawia stawienia się, nakazuje również Harry'emu i Potts zostanie w biurze. Sam, jako Iron Man, udaje się na obrzeża Waszyngtonu, gdzie znajdują się różne domki z sekretnym wyposażeniem na sytuacje awaryjne. Po odwiedzeniu ich, już jako Stark, w nowoczesnym samochodzie, postanawia udać się do stolicy na wezwanie rządowe.

 

Okazuje się, iż kontrakt z armią znów jest zagrożony. Rząd nie wierzy w istnienie Meltera, daje jednak ostatnią szansę na naprawienie uszkodzeń i produkcję działającej broni. Rozmowę przerywa im sekreterka, która przekazuje informację, że fabryka Starka na Long Island ma poważne kłopoty. Tony udaje się tam natychmiast. Sytuacja na miejscu jest gorsza niż przewidywał, fabryka nie będzie w stanie funkcjonować przynajmniej przez tydzień. Stark informuje pracowników, że skontaktuje się z Iron Manem, lecz podwładni nie wierzą, że złoty heros jest w stanie cokolwiek uczynić.

 

Fabrykę z oddali obserwuje Melter, zadowolony, iż prawie całkiem zniszczył pozycję Anthony'ego. Ku jego zdumieniu jednak, widzi w środku Iron Mana, pomagającego w usuwaniu zniszczeń. Rozjuszony superprzestępca postanawia zaatakować.

 

W fabryce rozbrzmiewa alarm. Wszyscy udają się do schronów, Happy i Pepper chcą jednak odnaleźć swego szefa. Gdy pojawiają się w pobliżu Iron Mana, do środka wkracza również Melter. Zaczyna się pojedynek.

 

Superprzestępca roztapia fragment zniszczonych urządzeń nad herosem zalewając go płynnym żelazem. Iron Man się uwalnia i wtedy przyjmuje na siebie pełny atak promienia Meltera. Jednak zbroja superbohatera pozostaje nietknięta. Przerażony kryminalista cofa się przed nadciągającym zagrożeniem, roztapia też przewód trzymający ciężary, które spadają na Potts i Hogana. Iron Man ratuje ich, lecz w tym czasie Melter ucieka. Niedaleko, gdyż po chwili człowiek w złotej zbroi dogania wroga. Przestępca roztapia podłogę pod nim, lecz bohater unosi się w powietrze. Zaatakowany złoczyńca roztapia więc podłogę pod sobą i znika w kanałach. Iron Man nie jest już w stanie go odnaleźć.

 

Na koniec okazuje się, iż Stark stworzył nową wersję swojej zbroi ze specjalnie wzmacnianego aluminium. Po wszystkim wraca i rozkazuje rozpocząć na nowo pracę w fabryce.

 

 

Ponadto ukazała się historia science fiction pt. „Shock!“.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.