Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #45

Tales of Suspense #45

Tales of Suspense #45

"The Icy Fingers of Jack Frost!"

Postacie
Cytat

"Jack Frost! How corny can you get? Yet, the monicker does have an appropriate ring! Jack Frost I shall remain to my trembling public!"

Streszczenie

Iron Man z prędkością dwustu mil na godzinę mknie ulicami Indianapolis. Policja nie ściga go zakładając, iż z pewnością udaje się do walki z superprzestępcą. Stark jest jednak spóźniony na wyścigi samochodowe, w których ma wziąć udział. Powodem spóźnienia jest fakt, iż z rana musiał rozbić siatkę szpiegowską.

 

Tony, już w cywilnym ubraniu, przybywa na tor wyścigowy i po wymianie uprzejmości ze swoimi pracownikami rusza do jazdy. Niestety, po chwili zaczyna niedomagać jego serce, przez co pojazd wymyka mu się spod kontroli i rozbija. Multimilioner jest bezbronny i wydaje się, iż nadszedł jego koniec, gdy z publiczności wybiega pewien mężczyzna i pomaga wydostać się Starkowi tuż przed eksplozją samochodu. Tony mówi nieznajomemu, że zapłaci wielką sumę pieniędzy jeśli ten zawiezie go do hotelu i nie będzie zadawał żadnych pytań. W końcu, resztkami sił, Stark podłącza się do gniazdka i ładuje stymulator serca.

 

Po wyzdrowieniu zaprasza do siebie mężczyznę, który uratował mu życie. Okazuje się nim być Harry Hogan, były bokser, który ma ksywkę "Happy", gdyż nigdy się nie uśmiecha. Zrezygnował on z kariery bokserskiej, gdyż wszystkie walki przegrywał. Nie miał bowiem serca wykończyć swego rywala, gdy już zapędził go pod liny. Stark daje mu czek na 50.000 dolarów. "Happy" jest zaskoczony, że na tyle multimilioner ceni swoje życie, Tony oferuje mu więc 100.000 dolarów. Hogan jednakże odmawia przyjęcia pieniędzy, gdyż nie ratował życia z myślą o nagrodzie. Zależy mu jednak na stałej pracy. Tony uważa, że dobrze byłoby mieć szofera-ochroniarza na wypadek zasłabnięcia i zatrudnia Harry'ego.

 

Hogan zawozi nowego szefa do biura, gdzie natyka się na przytyki ze strony innych pracowników, znających jego karierę bokserską. Następnie poznaje sekretarkę Starka, "Pepper" Potts, która nie ukrywa swojej niechęci do aparycji nowego pracownika. "Happy" jednak stwierdza, że sekretarka jest w jego typie. Próby poderwania nowopoznajej kobiety spełzają na niczym, gdy okazuje się, iż Potts zakochana jest w Anthonym.

 

Sam Stark nic nie wie, o uczuciu, jakie żywi do niego sekretarka i w biurze sprawdza zbroję Iron Mana. Przerywa mu włączenie się alarmu. Ktoś włamuje się do sejfu zawierającego ważne materiały i zapas pieniędzy. Iron Man rusza do akcji, atakując złodzieja, którym okazuje się być profesor Shapanka, jeden z zaufanych pracowników Starka. Heros zamyka w sejfie niedoszłego złodzieja i wraca do niego jako Tony wraz z ochroną. Stark decyduje się puścić Shapankę wolno, gdyż w przeszłości był on doskonałym pracownikiem, zwalnia go jednak ze swojej firmy i nigdy nie będzie miał on już dostępu do tajnych rządowych badań.

 

Shapanka zaś, opętany myślą przedłużania ludzkiego życia opracowuje metodę zamrażania, która pełni wymaganą funkcję. Tworzy specjalny kombinezon, który utrzymuje jego temperaturę ciała bardzo nisko poniżej normy, w ten sposób spowolniając procesy starzenia, a w dodatku pozwala na zamrażanie przedmiotów w pobliżu. Tak powstały nowy superprzestępca obrabuwuje okoliczne banki. Prasa ochrzciła go mianem Jack Frost, które spodobało się naukowcowi na tyle, iż postanawia je przybrać za swoje. Następnie zaś udaje się do Starka.

 

Ochrona jest bezsilna w starciu z mroźnym wrogiem. Tony każe ewakuować się Potts, sam zaś zaczyna przebierać się w kostium Iron Mana. Do akcji wkracza też "Happy", który podnosi z podłogi karabin ochrony, przestrzeliwuje zamek w drzwiach gabinetu Starka, lecz zamiast szefa spostrzega w środku Iron Mana. Zanim ma jednak okazję zapytać, co się dzieje, zostaje zamrożony, tak samo jak reszta ochrony i "Pepper". Teraz tylko Iron Man stoi na drodze Jacka Frosta.

 

Stark uruchamia pułapkę w swoim gabinecie, która nie czyni szkody Frostowi. Przestępca zaś zaczyna zamrażać złotego herosa. Iron Man strzela w niego promieniem cieplnym, po czym włącza emitujące gorące fale urządzenie i rzuca je podłogę. Sam zaś zabiera "Happy'ego" i ucieka. Po chwili z gabinetu wychodzi także pokonany i osłabiony Shapanka, którego system chłodzenia przestał funkcjonować.

 

Na koniec Iron Man informuje, iż uda się po Tony'ego, a Hogan zauważa, że życie szefa jest zawsze w niebezpieczeństwie.

 

 

Ponadto ukazała się historia science fiction pt. „I Come from Far Centaurus“.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.