Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #44

Tales of Suspense #44

Tales of Suspense #44

"The Mad Pharoah!"

Postacie
Cytat

"Wow! I'm in for the thrill of a lifetime... Meeting Cleopatra in person..."

Streszczenie

Pewnego ranka na lotnisku, tłum dziennikarzy otacza słynnego Tony'ego Starka. Leci on do Egiptu, by pomóc znajomemu archeologowi w wykopaliskach. Na miejscu, Stark stwierdza, że sam nie da sobie rady i potrzebna jest pomoc Iron Mana. Multimilioner obiecuje, iż skontaktuje się z herosem wieczorem, a sam tymczasem udaje się zasmakować Kairskich miejsc rozrywki. Niestety oglądanie tańczących niewiast i popijanie szampana kończy się źle, gdy mija czas doładowania podtrzymujących Starka przy życiu transystorów. Udaje mu się jednak ostatkiem sił dotrzeć do hotelu, gdzie przywraca sobie siły, a następnie, już jako Iron Man, udaje się na pomoc znajomemu.

 

Natychmiast odnajduje i przekopuje się do grobowca króla Hatapa, zwanego szalonym faraonem. Heros powraca do tożsamości wynalazcy i ponownie udaje się do archeologa, który informuje o skradzeniu mumii faraona. Naukowiec rusza na jej poszukiwania, samego zaś Tony'ego zatrzymuje pewien obcy. Okazuje się nim być sam Hatap. Oznajmia on Starkowi, iż wyszedł ze swego sarkofagu, w którym spał, po tym jak oszukał ścigających go żołnierzy Kleopatry, gdy udając swą śmierć zapadł w dwutysięczny sen.

 

Mówiący biegle współczesną angielszczyzną Hatap, również od razu rozpoznaje swego rozmówcę, jednego z najwybitniejszych wynalazców w historii. Postanawia więc wykorzystać go do pokonania Kleopatry. By przekonać Tony'ego przywołuje magicznie zarazę, którą zaraża pozostałych ludzi w obozowisku archeologicznym. Hatap jest jednak zdesperowany i mógłby nawet błagać Starka o pomoc, lecz ten z chęcią przystaje na ofertę faraona, skuszony możliwością podróży w czasie. Jedyną drogą powrotu do roku 1963 jest potarcie złotego amuletu należącego do magika. Antyczny przestępca pozwoli na to, tylko po pokonaniu wojsk Kleopatry.

 

Tak też dwaj śmiałkowie cofają się w czasie. Tony natychmiast chowa się za piaskową wydmą, za którą przebiera się w Iron Mana, zanim Hatap zdąży do niego dobiec. Przerażony widokiem złotego herosa faraon dochodzi do wniosku, że stwór musiał zabić Starka i teraz chce zrobić to samo z nim.

 

Iron Man nie ściga uciekajacego wroga, lecz udaje się do stolicy Egiptu, która oblężona jest właśnie przez rzymskie oddziały. Uzbrojony w zdobycza technologii XX wieku heros z łatwością rozprawia się z legionem żołnierzy. Zyskuje tym samym uznanie oddziałów Kleopatry, które kierują go do samej królowej. Przebywa ona na statku, atakowanym właśnie przez rzymską galerę, która po chwili tonie, uderzona przez Iron Mana.

 

Następnie superbohater spotyka się z Kleopatrą, która okazuje się najpiękniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek widział. Informuje ją o powrocie Hatapa i obiecuje pokonać niegodziwego faraona. W tym czasie oddziały wroga odzianego w zbroję herosa przypuszczają atak. Na nic się on jednak zdaje w zetknięciu z Iron Manem, który pokonuje wszystkich. W trakcie walki szalony faraon traci równowagę i zabija się własnym mieczem. Po wszystkim, Tony pociera amulet pozwalający na podróż w czasie. Tuż przed powrotem do współczesności, Kleopatra wyznaje mu miłość.

 

Kilka dni później znajomy archeolog Starka odkrywa dziwne hieroglify w Egipcie przedstawiające złotego boga. Miesiąc później zaś, Anthony publicznie stwierdza, że mógłby wywrzeć spore wrażenie na Kleopatrze.

 

 

Ponadto znajdują się historie science fiction „One of Us Must Die“ oraz „I Come from the Sky“.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.