Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 5 » The Punisher vol. 5 #4

The Punisher vol. 5 #4

Postacie
Zapowiedź

W poprzednim numerze Punisher odniósł dotkliwą porażkę. Teraz Frank Castle jest brutalnie złamany i kurczowo trzyma się życia. W jego przypadku oznacza to, że jest jeszcze bardziej niebezpieczny.

Streszczenie

Norah siedzi w redakcji i próbuje napisać artykuł o Punisherze. We wstępie chce się odnieść do jego historii. Niestety nic, co stworzyła, nie spełnia jej wymagań. Zrezygnowana wyłącza komputer i bierze do ręki telefon.

40 minut później Ben Urich wchodzi do restauracji. Tam czeka na niego Norah. Na dzień dobry Ben zwraca uwagę na jej nietypową fryzurę. Myśli, że to plan Winter, aby przestać ją pokazywać w telewizji. Ta zaprzecza. Potrzebuje porady. Dowiedziała się dzisiaj czegoś i nie wie, co z tą wiedzą zrobić.

3 godziny wcześniej. Frank leży na tylnej kanapie samochodu Norah. Bohater jest mocno pokaleczony i prosi o zawiezienie na Queens. Reporterka proponuje szpital. Castle widzi nadjeżdżające radiowozy i staje się bardziej stanowczy. Podczas jazdy nie jest zbyt rozmowny. Na miejscu Winter pomaga mu wejść do jego magazynu. Widok takiego arsenału mocno ją zaskakuje. Dziennikarka ma sporo pytań, ale bohater nie odpowiada na żadne. Każe jej wyjść.

Ben pyta się koleżanki, czy jej tajemnica może być materiałem na reportaż. Ta potwierdza. Według doświadczonego dziennikarza, nie każda informacja nadaje się na historię i nie każda historia musi zostać opowiedziana. Sam kiedyś poznał tajemnicę dotyczącą jednego z bohaterów. Mogła ona dać mu sławę i bogactwo. Nigdy jednak tego nie zrobił. Kobieta musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jej praca ma służyć społeczeństwu, czy jej.

Frank robi sobie prowizoryczne opatrunki i szynę na złamana nogę. Następnie pakuje trochę sprzętu i wychodzi.

Policja zbiera dowody na dachu, gdzie leży ciało Vulture'a. Bolt jest tam sam. Jego partner działa na ulicy. Oscar, przy pomocy świadków, szybko ustala, gdzie spadł Punisher. Tam odnajduje go Walter. Młodemu detektywowi nie podoba się, że ta sprawa zaczyna polegać na łapaniu Punishera, a nie łapaniu morderców z wesela. Według Clemonsa, jedno łączy się z drugim.

Frank włamuje się to weterynarza. Tu zakłada sobie czyste opatrunki i zszywa rany. Z zaułka obok kliniki słychać odgłosy bójki. Dwóch oprychów bije jakiegoś biedaka, który doniósł na nich na policję. Na koniec jeden z nich ma zamiar zabić swoją ofiarę, ale przerywa im Frank. Dwa strzały i po krzyku. Ofierze przestępstwa każe iść za sobą. Będzie trzymać lusterko.

Norah wchodzi do pokoju szpitalnego, gdzie leży Rachel. Reporterka przedstawia się i szczerze je współczuje z powodu straty. Kobieta stwierdza, że Winters jest pierwszą osoba, która miała odwagę to powiedzieć. Po wymianie kilku zdań, panie odnajdują nic porozumienia.

Norah siedzi w barze i pisze swój artykuł. Podchodzi do niej Oscar i pyta się o miejsce pobytu Punishera. Kobieta stwierdza, że nie wie, o co chodzi. Policja ma świadków, którzy potwierdzili obecność samochodu na miejscu przestępstwa. Mają też część jego tablicy rejestracyjnej. Pasuje ona do samochodu Winters. Kobieta jest jednak twarda. Nic nie powie i nie ma czasu. Musi szybko skończyć artykuł. Jego tematem jest Rachel. Opisuje, jak wszystkich poprawia, jeśli chodzi o jej nazwisko. Dla tej kobiety z korpusu Marines to bardzo ważne, aby o tym pamiętać. To forma hołdu dla wszystkich ofiar masakry. Chce też, aby sprawa została wyjaśniona.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher vol. 5 #4 The Punisher vol. 5 #4 The Punisher vol. 5 #4 The Punisher vol. 5 #4 The Punisher vol. 5 #4 The Punisher vol. 5 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.