Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #3

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #3

Postacie
Zapowiedź

Kto kryje się za maską?

Cytat

Miles: "There's already a Spider-Man and he seems to love it. He loves jumping around and being hit in the face and lit on fire. I'm not that guy. Let him do that."

Streszczenie

Ganke z samego rana odwiedza Milesa. Domaga się, by przyjaciel pokazał mu, co potrafi. Miles niechętnie zamyka drzwi i wchodzi na sufit. Ganke jest zachwycony i snuje plany, jak to po szkole Miles będzie superbohaterem i rwał laski. Sam zainteresowany nie przejawia entuzjazmu. Chce być normalny. Ganke namawia go, by dowiedzieli się, skąd pochodził pająk. W tym celu Miles musi złamać zakaz ojca i odwiedzić wujka Aarona.

Chłopcy pukają do drzwi. Wreszcie wchodzą. W mieszkaniu jest pusto, nawet meble zniknęły.

Wracając, Ganke cały czas nawija o pajęczych mocach. Chłopców mija jadąca na sygnale straż pożarna. Za zakrętem pali się budynek. W środku uwięzieni są ludzie. Ganke uważa, że to świetna okazja, by przetestować nowe zdolności Milesa. Ten przyznaje mu rację, ale strażacy nie chcą nikogo dopuścić do budynku. Miles zdejmuje buty i przeskakuje nad kordonem. Wdrapuje się po ścianie i, wbrew jej woli, zrzuca przerażoną kobietę na poduszkę powietrzną. Następnie wchodzi do pokoju, w którym szaleją płomienie. Wyskakuje po dłuższej chwili z małą dziewczynką w ramionach. Ląduje na poduszce powietrznej i oddaje małą w ręce sanitariuszy. Sam znika w tłumie.

Ganke odnajduje wymiotującego przyjaciela w zaułku. Jest podekscytowany jego bohaterskim wyczynem. Miles jest na skraju histerii. Nie prosił o te moce. Jeśli w mieście jest Spider-Man, któremu podoba się huśtanie i obrywanie w twarz, to niech się tym cieszy. Miles nie chce być kimś takim. Ganke przestaje naciskać.

Dużo później, Brooklyn Visions Academy. Dzieciom przydzielone zostają pokoje w internacie. Miles i Ganke trafiają do jednego. Trzecim współlokatorem jest Judge. Ponieważ lubi Lego i uważa swoich nowych kolegów za normalnych, chłopcy szybko się zaprzyjaźniają. Na nauce i zabawie mijają kolejne dni.

Pewnej nocy Miles ma koszmar, że atakuje go Electro. Budzi się z krzykiem. Chwilę potem, woźny zwołuje dzieciaki do sali gimnastycznej. Dyrektorka tłumaczy zaspanej młodzieży, że policja informuje o walkach toczących się w okolicy. Podobno Spider-Man został postrzelony.


Korekta: Aruna

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #3 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #3 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #3 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #3 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #3 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.