Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #3

Ultimate Comics Ultimates #3

Ultimate Comics Ultimates #3

"The Republic is Burning" Part 3

Postacie
Zapowiedź

The Children of Tomorrow zmienili północnych bogów w śmiertelników. Teraz, bez mocy, muszą powierzyć swój los w ręce Nicka Fury'ego i jego Ultimates.

Streszczenie

Dwa dni po upadku Asgardu. Tony oznajmia Thorowi, że zachował jego dawną zbroję, którą nosił gdy był człowiekiem. Pozbawiony swych mocy Asgardianin przywdziewa strój, by znów stać się najpotężniejszą istotą na Ziemii.

Tydzień po upadku Asgardu. The City rozrasta się i zajmuje terytoria kolejnych państw. S.H.I.E.L.D. po utracie europejskich rezerw wysyła kolejny oddział do walki z wrogiem. Na pokładzie jednego z Helicarrierów znajdują się Ultimates. Gdy flota zostaje wykryta przez obronę the City, Thor chce wkroczyć do akcji. Iron Man powstrzymuje go, mówiąc, że gdyby coś poszło nie tak, tylko bóg piorunów może ich przeteleportować w bezpieczne miejsce. Jednak kiedy S.H.I.E.L.D. traci kolejne jednostki przy minimalnych stratach wroga, Fury postanawia zaryzykować i pozwala Iron Manowi i Thorowi dołączyć do walki.

To nie kończy problemów. Kolejne, coraz śmielsze ataki Children zmuszają Nicka do użycia ostatecznej broni – bomby nuklearnej. Wystrzelony pocisk ku zdumieniu Ultimates nie wyrządza szkód wrogowi. Fury wścieka się, ale nie ma zamiaru się poddać. Nakazuje przygotowanie kolejnych pocisków. Black Widow stara się go uspokoić. Nie mogą sobie pozwolić na to, by kolejni ludzie zginęli w z góry przegranej bitwie. Nick jest w szoku. Pozwala jednak na odwrót. Po chwili pozostałości po flocie S.H.I.E.L.D. zostają przeniesione w bezpieczne miejsce.

Pózniej. Thor nie może pogodzić się z tym, że musiał przerwać walkę. Tony rozumie go, jednak mówi, że gdyby nie dokonali odwrotu zginęliby niepotrzebnie kolejni ludzie. Thor nazywa Starka prawdziwym przyjacielem i dziękuje mu za wszystko. Nie może jednak uniknąć przeznaczenia. Chwilę potem teleportuje się do Kopuły.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #3 Ultimate Comics Ultimates #3 Ultimate Comics Ultimates #3 Ultimate Comics Ultimates #3 Ultimate Comics Ultimates #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.