Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #257

X-Men: Legacy #257

X-Men: Legacy #257

"Five Miles South of the Universe" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

Otoczony przez armię kosmitów, na pokładzie stacji kierującej się prosto w środek umierającej gwiazdy, Havok musi dokonać poświęcenia, by ocalić swych przyjaciół.

Cytat

Sovel: "So you're fraternizing with mammals now."
Jat: "Why not? They've got warm blood. Four-chambered hearts. Lots to admire. Plus I want to live, ex-captainissimo. It's a cherished ambition of mine."
Sovel: "You disappoint me, Jat. Sovel Redhand sets his sights a little higher."

Streszczenie

Rogue i Frenzy lecą w strumieniu grawitacyjnym ku generatorom stacji Gul Damar. Rogue musi pożyczyć jeszcze trochę mocy Joanny, inaczej nie przeżyje podróży. Ta zgadza się.

Polaris zastanawia się, jakim cudem stacja jeszcze nie spłonęła. Jat wyjaśnia, że chronią ją pola siłowe, ale Glitter rozwiewa złudzenia - tarcze wkrótce przestaną wystarczać. Magneto mówi, że muszą znaleźć statek na podróż powrotną. Havok pyta, kto mianował Lehnsherra X-Manem - nie wierzy, że Cyclops mu zaufał. Jat przerywa sprzeczkę X-Men mówiąc, że znajdują się w pobliżu stoczni. Gambit prosi go, żeby prowadził. Sovel pyta o motywy Jata. Kree wyjaśnia, że pomaga Ziemianom, bo chce przeżyć. Redhand odpowiada, że ma większe ambicje.

W innym obszarze stacji, Friendless nadzoruje zawarcie pokoju między Shi'ar i Grad Nan Holt. Telepatycznie podpowiada przywódcom obu stron, że muszą działać razem, by zniszczyć Ziemian. Dowódca Shi'ar prowadzi zebranych do skarbca zawierającego broń, której użycie jest zabronione w normalnych konfliktach. Jeden z Shi'ar próbuje zwrócić jego uwagę na to, że stacja wkrótce zderzy się ze słońcem, ale Friendless ustami dowódcy mówi, że zabicie Ziemian ocali stację - żaden lojalny Shi'ar by tego nie kwestionował. Podwładny zostaje uwięziony.

Prowadzeni przez Jata X-Men docierają do stoczni. Jest pełna dopalających się wraków. Rachel wyczuwa obecność Friendlessa na stacji. Na pytanie Havoka, czy któryś ze statków nadaje się jeszcze do lotu, Glitter odpowiada, że trzeba by wszystkie sprawdzić. Magneto tworzy pole magnetyczne, by - dzięki indukcji - sprawdzić, czy w pobliżu działają jakiekolwiek obwody. Jat i Glitter odkrywają niemal nieuszkodzony statek i zabierają się za naprawę.

Strumień grawitacyjny wyrzuca Rogue i Frenzy przy generatorach. Są za słabe, by się podnieść.

Havok pomaga Glitter dostać się do potrzebnych części w jednym z wraków. Gambit opowiada Polaris, co zaszło na Ziemi odkąd ją opuścili. Rachel mówi Korvusowi, że przez chwilę wyczuwała Friendlessa. Shi'ar nie ma wątpliwości - muszą się upewnić, czy telepata przeżył. Marvel Girl posyła swoją świadomość na poszukiwania.

W innym obszarze stacji Shi'ar i Grad Nan Holt rozstawiają działo - kaskadę zerową, której wystrzał zamienia materię w antymaterię, rozpędzając się bez końca. Świadomość Rachel podsłuchuje tę rozmowę, ale Friendless wyczuwa jej obecność. Rozpoczyna się starcie na planie astralnym. Dowódca Shi'ar uruchamia kaskadę.

Rogue i Frenzy dochodzą do siebie i biorą się do pracy.

Jat i Glitter skończyli naprawę statku. Havok daje rozkaz wymarszu, ale Korvus informuje go, że Rachel jest w transie. Alex dostrzega błysk światła. Sovel wyjaśnia, że to kaskada antymaterii. Życzy wszystkim powodzenia i teleportuje się.

Rogue i Frenzy próbują zmienić ustawienia generatorów. Sovel pojawia się za nimi i kilkoma strzałami powala je na podłogę. Tłumaczy, że generatory mogą zostać odłączone od reszty stacji, a są warte siedemset milionów kredytów.

Moduł maszynowni odrywa się od stacji, podczas gdy X-Men i załoga Redhanda próbują uciec przed kaskadą antymaterii.

Korekta: Morganka

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #257 X-Men: Legacy #257 X-Men: Legacy #257 X-Men: Legacy #257 X-Men: Legacy #257 X-Men: Legacy #257

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.