Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #12

Generation Hope #12

Generation Hope #12

"Half as Bright"

Postacie
Zapowiedź

Schism zakończyło się. Ale mutanci nie mają czego świętować. Kto zostanie w grupie Hope? Kto odejdzie? I kto przyjdzie na ich miejsce?

Streszczenie

Utopia. Młodzi mutanci świętują zwycięstwo nad Sentinelem. Laurie odwraca jednak uwagę Hope od celebracji i wskazuje siedzącą samotnie na brzegu Idie. Stwierdza, że dziewczyna musi opuścić Utopię, Mesjasz odpiera jednak, że nie powinni psuć nastroju i że porozmawiają o tym jutro.

Ambulatorium. Do wyglądającego za okno Gabriela, który został ranny w nogę w starciu z robotem, zagląda Pixie, która prosi o pomoc ze środkami przeciwbólowymi. Chłopak wykorzystuje tę sytuację i, pod pretekstem dyskusji o walijskiej gwarze, której używa Megan, zaczyna z nią flirtować.

Na zewnątrz zabawa trwa. Podczas, gdy Kenji przygotowuje burgery, Rockslide wypytuje Laurie o jej kostium, a raczej jego brak. Gdy ta wyjaśnia, że jest i równocześnie nie jest naga, gdyż to jej ciało tworzy dla niej kostium, Santo zaprzęga do pracy swoją młodzieńczą wyobraźnię. Przed jego popędem ratuje jednak Laurie Hope, która postanawia odwiedzić Gabriela w ambulatorium. Tam jednak trafiają na chłopaka w trakcie pocałunku z Pixie. Wściekła, Hope spopiela przyniesionego burgera i wybiega, a Megan, domyśliwszy się, o co chodzi, wymierza Gabrielowi policzek i również znika.

[Uwaga: ta scena pochodzi z X-Men: Regenesis] Gdy podczas spotkania z Cyclopsem Hope słyszy, że Idie powinna opuścić Utopię, wściekła wypada z jego gabinetu. Nieco później w jej pokoju odwiedza ją Laurie, która... celuje z pistoletu do dziewczyny. Widząc to, Hope zaczyna opowiadać przyjaciółce o swoim "ojcu", który ją wychował i nauczył wszystkiego, co wie. I który, razem z kilkoma innymi, zginął za nią kilka miesięcy temu, wierząc, że dziewczyna jest mutancim Mesjaszem. Początkowo Hope nie mogła w to uwierzyć, jednak wkrótce potem na świecie zaczęli się pojawiać kolejni mutanci, a ona leczyła ich swoim dotykiem. Wtedy uznała, że jej ojciec musiał mieć rację i że jest ona Mesjaszem – inaczej znaczyłoby to, że zginął na próżno. Słysząc to, Laurie opuszcza broń i pada na kolana, stwierdza jednak, że jeśli chce ona ratować ludzi, to powinna zacząć od Idie.

Wkrótce później Hope prowadzi Oyę do Logana, stwierdzając, że dziewczyna powinna udać się z nim. Idie zapewnia, że w razie potrzeby stawi się u boku Mesjasza, a ta ze smutkiem stwierdza, że wie o tym.

Następnego dnia. Laurie odnajduje Hope na strzelnicy i pyta, jak się czuje, na co ta zapewnia, że dobrze, choć fakt, że strzela do manekinów z CKM-u, świadczy o czymś innym. Po chwili panna Summers stwierdza, że musi porozmawiać z Pixie.

Wkrótce później Hope odwiedza pokój Megan, która na jej widok zaczyna przepraszać i tłumaczyć, że nie wiedziała, że coś ją łączyło z Gabrielem. Córka Cable'e jednak nie w tej sprawie przyszła i pyta, czy dziewczyna zamierzała opuścić Utopię. Gdy ta potwierdza, Hope prosi, by została i tłumaczy, że jako drużyna ratownicza muszą jak najszybciej dostać się do nowych mutantów, by ustabilizować ich moce. Gdy Pixie nadal nie jest przekonana, Hope dodaje, że ostatni z nowych mutantów popełnił samobójstwo, przerażony tym, w co się zmienił, choć nikt nie wie, jaka byłaby jego ostateczna mutacja. Gdy Megan pyta, czy nie będzie to niezręczne, Hope odpiera, że między nią a Gabrielem nie było nic poważnego.

Sam Gabriel opuszcza ambulatorium, gdzie czeka na niego Kenji, gratulując mu "arcydzieła" w sztuce zrażania do siebie ludzi. Pyta, co go do tego popchnęło, chłopak wyjaśnia więc, że, nawet jeśli nie używa swoich mocy, nadal wpływają one na niego negatywnie – krótko mówiąc, starzeje się na śmierć. Do tego po tym, jak został ranny w walce z Sentinelem, zrozumiał, że może zginąć w każdej chwili, dlatego postanowił żyć chwilą i złapać okazję, gdy tylko się nadarzyła. Po wejściu do budynku mieszkalnego trafiają na pozostałe Światła, którym Hope przedstawia Pixie, ich nową teleporterkę. Gdy Gabriel chce zapytać o "incydent", Mesjasz ucisza go i każe mu o tym nie myśleć, co chłopak odczytuje jako zapewnienie, że nigdy mu tego nie zapomni. A po wejściu do swego pokoju odkrywa, że Teon narobił mu na łóżko.

Hope tymczasem odwiedza Idie, informuje ją, że samolot do Westchester na nią czeka i ofiarowuje się ponieść jej bagaże, które szybko porywa Teon. Chce coś powiedzieć, jednak Idie jedynie ją przytula i odchodzi. Patrząc za znikającą przyjaciółką, Laurie zapewnia przywódczynię, że dokonała właściwego wyboru, a ta dziękuje jej za to. Gdy Hope również znika, do Laurie podchodzi Kenji, stwierdzając, że to niczego nie zmienia, dziewczyna jednak się nie zgadza – choć niewielka, to ciągle zmiana, nadal więc mają nadzieję. Słysząc to, Zero wybucha i zaczyna tyradę na temat imienia ich "przywódcy", którą wszyscy solidarnie ignorują.

Cyclops spotyka się w swym gabinecie z Kitty, którą pyta o ostatnie myśli na temat Hope i jej Świateł. Shadowcat stwierdza, że jest powód do niepokoju – z tego, co odkryła, istnieje pewna więź między Światłami, jak i pozostałymi mutantami, którzy pojawili się od powrotu Hope. Do tego ich przywódczyni posiada pewną władzę nad Światłami, czego niektóre z nich wydają się być świadome. Oczywiście największym zagrożeniem pozostaje sprawa Phoenix. Pyta, czemu Scott nie porozmawia z Hope na ten temat, ten więc przypomina, jak niestabilna była Jean, gdy stała się Phoenix. Hope dopiero co straciła ojca, dlatego uważa, że informowanie jej o ich podejrzeniach tylko pogorszyłoby sprawę.

Hope siedzi w swoim pokoju. Nagle do środka wchodzi Teon, któremu dziewczyna zaczyna się zwierzać ze swych wątpliwości. Usłyszawszy je, chłopak przytula ją, zapewniając, że podjęła właściwe decyzje i że jej ojciec byłby z niej dumny.

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #12 Generation Hope #12 Generation Hope #12 Generation Hope #12 Generation Hope #12 Generation Hope #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.