Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 4 » Alpha Flight vol. 4 #5

Alpha Flight vol. 4 #5

Alpha Flight vol. 4 #5

"The Last Refuge"

Postacie
Zapowiedź

Podczas, gdy Vindicator i jej drużyna łotrów - Alpha Strike - wyruszają przeciw nim, Alpha Flight zawiązuje niespodziewane przymierze. Czy z pomocą Taskmastera wygrają z kanadyjskim rządem?

Cytat

Snowbird: "Mortals. Heed the words of the earthly champion of the Inua... The gods of the North whose sacred lands you have entombed beneath obsdenities of concrete and steel. All tyour weapons do is annoy me. But if you continue to defy me... I promise you will see my wrath."

Streszczenie

Gdy głównymi ulicami Toronto maszeruje defilada na cześć Alpha Strike i Departamentu H, którzy wypędzili wojowników Serpenta z Kanady, w bocznej alejce ukrywają się członkowie Alpha Flight, którzy przybyli tu, by porozmawiać ze znajomym Pucka i prosić go o pomoc. Gdy jednak Judd tylko przechodzi przez próg, zostaje zaatakowany przez Taskmastera. Po krótkiej wymianie ciosów Eugene ląduje na deskach, nie chce jednak, by reszta drużyny przyłączyła się do walki i wykorzystuje fakt, że jego przeciwnik, choć potrafi skopiować jego ruchy, nie potrafi się "nauczyć" jego wzrostu i szybko go pokonuje. Jak się jednak okazuje, walka ta była jedynie przyjacielskim sparringiem i po chwili najemnik pyta, czego bohaterowie od niego potrzebują. Guardian wyjaśnia więc, że chcą zatrudnić go jako trenera – uwolnili bowiem z rządowego obozu koncentracyjnego grupę intelektualistów, dziennikarzy i polityków, z których trzeba uformować wzorową armię. Taskmaster przypomina, że jego usługi nie są tanie, wtedy jednak Puck zapewnia, że z tym nie będzie problemu.

Jakiś czas później, Bank of Canada. Bohaterowie wpadają do środka, ogłaszając, że to napad, Snowbird zmienia się nawet w tyranozaura, by podkreślić powagę sytuacji. Podczas, gdy Puck unieruchamia cywili, Mac zaczyna przemawiać do kamer bezpieczeństwa, wyjaśniając, że bank ten napędza platformę Gary'ego Cody'ego, jego kłamstwa i więzienia. Pozbawiając go pieniędzy, spowodują więc upadek jego reżimu. Nagle Judd zauważa, że na ulicy zebrała się już policja, której towarzyszy Citadel, jednak nie interweniują oni. Mac domyśla się, że czekają oni na to, by Alpha Flight jak najbardziej się pogrążyło.

Tymczasem w skarbcu Snowbird osłania Aurorę przed kulami ochrony, prosząc ją, by porwała ona ich broń. Ta jednak jest zbyt przerażona, Narya grozi więc swym boskim gniewem strażnikom, którzy po chwili decydują się poddać. Nie niepokojona, bogini zmienia się w Wielką Bestię i wyrywa wrota ze ściany.

Puck tymczasem wygląda przez główne drzwi i krzyczy do Citadela, że zawsze walczył on z władzą, teraz jednak się sprzedał. To rozwściecza łotra, który, niepomny na rozkazy, atakuje bank, gdzie zostaje postrzelony energią przez Guardiana. Przypomina, że jego egzoszkielet z adamantium chroni go przed podobnymi atakami, Mac wyjaśnia więc, że jego zamiarem było namagnetyzowanie pancerza. Po chwili Citadel zostaje powalony pod wrotami do sejfu, a Judd łączy się z Taskmasterem, który obserwował całą akcję z dachu jednego z budynków, a który teraz detonuje ładunki ukryte dookoła banku, pozwalając herosom na ucieczkę. Schodzą oni do kanałów, gdzie czekająca na nich Marrina ma zaprowadzić ich do jeziora Ontario. Ta jednak początkowo nie chce tego zrobić, wściekła, że nie zabrali jej ze sobą.

Jakiś czas później, obóz Alpha Flight u stóp Gór Świętego Eliasza w Jukonie. Walter ma zamiar podzielić się z Guardianem tym, co odkrył na temat technologii, na którą trafili w obozie koncentracyjnym, Marrina przerywa mu jednak – rozpoznała bowiem technologię Plodexów i sądzi, że teraz wszyscy się obawiają, że jest ona tajnym agentem i zabije ich wszystkich we śnie. Langkowski przyznaje jednak, że nawet o tym nie pomyślał, po czym przypomina, że technologii Plodexów zwykł używać Master of the World. To jednak nie tłumaczy, jakim cudem udało mu się zwrócić ich przyjaciół przeciwko im. W tym momencie zauważają transmisję z konferencji prasowej, podczas której Kyle stanął przed kamerami. Ogłasza on, że wierzył w Alpha Flight całym sercem, okazało się jednak, że są oni nie tylko zdrajcami, ale pospolitymi rzezimieszkami. Mac próbuje uspokoić Northstara i przypomina, że cokolwiek zrobili Kyle'owi, to samo stało się z jego żoną, Jean-Paul ucisza go jednak i oznajmia, że gdyby chciał polecieć na pomoc swojemu chłopakowi – i tym samym dać się złapać – już dawno byłby na miejscu. Gdy w telewizji Kyle oznajmia, że będzie się cieszył, gdy w końcu zobaczy swego byłego kochanka z kulką między oczami, Beaubier odchodzi. Shaman proponuje, by powiedzieć mutantowi o tym, co odkryła Snowbird, Mac jednak tego zakazuje. Nagle zostaje powalony, a jego napastnikiem okazuje się być nosząca pancerz Alice Hu. Przyglądający się temu Taskmaster oznajmia, że jedynym sposobem, by uformować porządną armię z bandy jajogłowych, z którymi musi pracować, jest przekonanie ich, że walka jest zabawna. Gdy postanawia potrenować z nimi w lesie, Alice na pożegnanie poklepuje Guardiana po pośladku, ku zaskoczeniu tego drugiego. Walter próbuje wykorzystać sytuację, by poflirtować z Aurorą, ta jednak ucieka.

Siedziba Departamentu H. Agent Brown przekazuje premierowi Cody'emu wyniki najnowszych sondaży – obywatele najwyraźniej pokochali Kyle'a, a poparcie dla Guardiana maleje za każdym razem, gdy pokazywane jest nagranie z banku. Cody oznajmia, że społeczeństwo widzi, że bohater nie może już robić niczego poza wygłaszaniem przemów. Wtedy właśnie pojawia się przed nimi Master of the World, który zauważa ironię w tym stwierdzeniu, po czym pyta Vindicator, co ona sądzi o sytuacji. Heather oznajmia, że jej mąż jest geniuszem, więc fakt, że jego działania są na rękę jej nowego przywódcy, jest niepokojący – Mac coś planuje, a oni muszą odkryć, co. Nagle rozlega się alarm, a po chwili staje przed nimi Jeanne-Marie Beaubier, która obiecuje, że zaprowadzi ich do kryjówki Alpha Flight, jeśli usuną jej drugą jaźń – Aurorę – z jej umysłu. Master of the World przystaje na tę propozycję, zamierza jednak dopilnować, by rzeczywiście tak się stało. W następnej chwili Purple Woman przejmuje kontrolę nad mutantką.

W umyśle kobiety uwięziona Aurora próbuje przemówić Jeanne-Marie do rozsądku, gdy nagle staje przed nią forma astralna Shamana. Wyjaśnia on jej, że jej druga świadomość zamknęła ją w psychicznym więzieniu. To jednak jest im na rękę – gdyby Aurora ostrzegła ich wcześniej o tym, że Jeanne-Marie staje się silniejsza, jej drugie "ja" wiedziałoby o tym, teraz jednak mogą pracować w tajemnicy. Ostrzega jednak kobietę, że ich plan jest niebezpieczny – zwłaszcza dla niej – jednak, jeśli nie wcielą go w życie, Alpha Flight, a może i cała Kanada, będzie zgubiona.

Autor: S_O

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 4 #5 Alpha Flight vol. 4 #5 Alpha Flight vol. 4 #5 Alpha Flight vol. 4 #5 Alpha Flight vol. 4 #5 Alpha Flight vol. 4 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.