Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself » Fear Itself #7

Fear Itself #7

Fear Itself #7

"Thor's Day"

Postacie
Zapowiedź

Tony Stark powraca z głębin z arsenałem ostatniej szansy, który stworzy z Avengers ostatnią nadzieję Ziemi.

Streszczenie

Piątek, przedmieścia Broxton. Siły Serpenta rzucają się na samotnego Kapitana Amerykę. Tymczasem do bohaterów czekających na ruinach Asgardu dołaczają Iron Man, Thor i karły. Wręczają pobłogosławione przez Odyna bronie kilku herosom, po czym ruszają w stronę nadlatującego Dark Asgardu. Dołaczają do Rogersa w odpowiednim momencie i razem szykują się do kontrataku.

W jednym ze schronów w Broxton zwykły mężczyzna żegna się z żoną i synem. Rick rusza pomóc Kapitanowi Ameryce w obronie swojej ziemii.

Thor atakuje Serpenta młotem, ale bezskutecznie. Sięga po miecz otrzymany od Odina, a Mjolnir spada na ziemię i ląduje w pobliżu Kapitana Ameryki. Oszołomionemu herosowi pomaga podnieść się Rick. Jego śladem idą kolejni mieszkańcy Broxton. Cap ogłasza, że teraz wszyscy obrońcy są godni miana Avengers. Szala zwycięstwa przechyla się na stronę herosów, dzięki czemu na całym świecie spada poziom strachu. Ludzie zaczynają się organizować i pomagać sobie nawzajem. Na Ziemię docierają Asgardczycy prowadzeni przez Odina, ale spóźniają się - Thor właśnie przebija mieczem Serpenta. Godni tracą swe młoty i zdolności, a słaniający się Thor umiera na rękach ojca.

Sobota, Fallen Asgard. Bohaterowie przygotowują tradycyjny stos pogrzebowy do spalenia ciała zmarłego Thora. Odin nie weźmie udziału w tej uroczystości - przenosi się z ciałem Serpenta na planetoidę Asgardu. Obiecuje, że będzie pilnował ciała brata do końca świata. Jednocześnie wysyła wszystkich Asgarczyków na Ziemię, uniemożliwiając im powrót.

Niedziela, Arlington National Cemetery. Z wojskowymi honorami chowany jest Bucky.

Poniedziałek. Svartalfheim. Karły niszczą bronie, które stworzyły wcześniej ze Starkiem. Mają jednak dla niego prezent.

Wtorek. Tony wręcza Steve'owi zrekonstruowaną przez karły tarczę. Powinna być jeszcze mocniejsza, ale ma też widoczną rysę.

Środa, Manhattan. Kapitan, otoczony superbohaterami, wygłasza płomienne przemówienie - zapowiada, że odbudują świat na nowo.

Czwartek, Broxton. Życie w miasteczku powoli wraca do normalności.

Epilog Pierwszy

Piątek. W brudnej sali operacyjnej Sin wyrywa się z rąk medyków. Okazuje się, że nie chcą oni jej krzywdy. Zamierzają jej pomóc w odzyskaniu mocy, którą posiadała jako Skadi. Jeden z dziwnych stworów przypomina jej o czymś, czego się dowiedziała, gdy była opętana przez Skadi. Sin cieszy się, bo znalazła nowy cel.
 [ciąg dalszy w Fearless #1]

Epilog Drugi.

Sobota. W głowie Hulka trwa kłótnia z Bannerem. Zielony stwór ma dość człowieka i chce spokoju. Zaczyna go dusić, a gdy Bruce odzyskuje przytomność, okazuje się, że został oddzielony fizycznie od Hulka. Ten zostawia go samego na środku pustyni i odchodzi w nieznanym kierunku.
[ciąg dalszy w Incredible Hulk #1]

Epilog Trzeci.

Niedziela. Życie Marcusa Johnsona, żołnierza amerykańskich Rangers, wkrótce stanie na głowie. W tajnej bazie tajemniczy starzec na wózku wysłuchuje raportu podwładnego. Matka Johnsona została zlikwidowana, a jej syn wkrótce będzie obiektem polowania.
[ciąg dalszy w Battle Scars #1]

Epilog Czwarty.

Poniedziałek. Hulk czuje, że Nul, Niszczyciel Światów, który go opętał podczas niedawnych wydarzeń, nie został pokonany. Chce go ponownie uwięzić, dlatego Hulk wraca do Nowego Jorku i przychodzi po pomoc do Stephena Strange'a.
[ciąg dalszy w Defenders vol. 4 #1]


Korekta: Aruna

Autor: Lex

Galeria numeru

Fear Itself #7 Fear Itself #7 Fear Itself #7 Fear Itself #7 Fear Itself #7 Fear Itself #7 Fear Itself #7 Fear Itself #7 Fear Itself #7 Fear Itself #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.