Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #630

Journey Into Mystery #630

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN
Dzięki Volstaggowi poznamy prawdziwe okoliczności Fear Itself.

Cytat

Volstagg: "What do we say about Nazis, children?"
Jego dzieci: "DEATH TO NAZIS!"

Streszczenie

Pierwszy dzień po zakończeniu wojny z Serpentem. Heimdall budzi się rano, zakłada hełm i podchodzi do okna. Ze zdziwieniem widzi na dziedzińcu zbroję Destroyer. Woła swoją kochankę. Nie może uwierzyć, że złodziej po prostu oddał skradzioną zbroję.

Obok World Tree Loki zmusza kozły do większego wysiłku. Do grzbietów zwierząt przymocowany jest ogromny łańcuch, a ich zadaniem jest go ciągnąć. Po chwili udaje im się wyciągnąć z dziury, w której rośnie drzewo, postać zakutą w dziwną zbroję. To Volstagg. Loki stwierdza, że ich wspólne działania ujdą im prawdopodobnie na sucho. Okazuje się, że grubas po namowach dzieciaka ukradł Destroyera i przelał do niego swoją świadomość. Swoje ciało tymczasem ukrył w wyciągniętej właśnie zbroi i schował je w tym bezpiecznym miejscu. Nikt jednak nie może się o tym dowiedzieć. Wojownik ma za złe chłopakowi, że dał się w to wszystko wciągnąć. Chciał uratować Thora, a tymczasem tylko przyczynił się do jego śmierci. Wkurzony odchodzi.

Volstagg przemierza ruiny Asgardu. Po drodze spotyka swoich przyjaciół z Warriors Three. Pytają się, co poczynał w czasie wojny. Ten odpiera, że otrzymał tajną misję od Odina i nie może o niej rozmawiać. Wszyscy wspominają ofiarę Thora. Następnie Volstagg opuszcza ich i zaczyna wspinać się po stromych schodach. Na górze znajduje drzwi, przez które przechodzi. Od razu rzucają się na niego dzieci, szczęśliwe z powrotu ojca. Dziatwa domaga się prezentów. Ten obiecuje im wspaniałą opowieść, ale tylko jeśli matka potwierdzi, że były grzeczne. Po chwili wszyscy siadają w kółku i zaczyna się bajanie. Opowieść będzie o tym, jak Volstagg pokonał Serpenta i to dwa razy.

Dawno, dawno temu Asgardem rządził zły Seprent. Był on okrutny i niesprawiedliwy. Pogardzał wszystkimi i pobił swojego brata. Volstagg nie mógł na to patrzeć, więc poszedł się z nim rozprawić. Było to wielkie zwycięstwo. Jednak aby te tragiczne czasy się nie powtórzyły, Odin uwięził brata i rzucił czar, by nikt go nie pamiętał oraz jego porażki z rąk Volstagga.

Jakiś tydzień temu śmiertelna kobieta odnalazła miejsce uwięzienia Serpenta i uwolniła go. Ten wezwał na pomoc młoty, które obdarzyły mocą jego sługi. Przy ich pomocy szerzył strach i zniszczenie na całej Ziemi. Byli oni rozproszeni i nikt, nawet Volstagg ze wsparciem Thora, nie był w stanie pokonać ich na czas. Dlatego Odin zarządził ewakuację wszystkich do nowego Asgardu. Tam rozpoczął budowę wielkiej maszyny, która miała zabić Serpenta. Zanim bogowie odeszli, ziemscy herosi wysłali żeńską delegację, aby błagała Volstagga o pozostanie. Ostatecznie wojownik pozostał na polu walki i pozwolił Thorowi się przyłączyć. Chcieli dać czas Odinowi na zbudowanie maszyny. Nie wiedzieli jednak o starej przepowiedni, która musiała się spełnić. Według niej tylko Thor mógł zabić Serpenta i przy tym zadaniu miał polec. Volstagg w czasie walki pobił złoczyńcę, ale go nie zabił. Mógł to zrobić tylko Odinson. Podczas gdy Volstagg walczył z jego sługusami - z małą pomocą ziemskich bohaterów - Thor stanął naprzeciwko Serpenta. Pokonał go, lecz chwilę po tym padł martwy. Aby ta historia nigdy się nie powtórzyła, Volstagg usmażył złego smoka na wielkiej patelni, a potem go zjadł. Odin pozbierał resztki i wyruszył, by upewnić się, że będą one właściwie pochowane. Teraz wszyscy są już bezpieczni.

Później Volstagg siedzi samotnie przed domem. Przychodzi do niego żona. Położyła już spać wszystkie dzieciaki. Mówi mężowi, że nie musi on oszukiwać dzieciaków. Volstagg odpiera, że opowiada im bajki, ponieważ świat nie zawsze jest dobry, a chce, aby one czuły się lepiej. Opowiada je również po to, by samemu poczuć się lepiej. Dzieciaki są niewinne i chciałby, żeby tak jeszcze zostało przez pewien czas. Wszystkie dzieci powinny móc zachować swoją niewinność. Kobieta czule go całuje i stwierdza, że jest dobrym człowiekiem. Następnie prosi, aby się z nią położył do łóżka.


Korekta: Aruna

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #630 Journey Into Mystery #630 Journey Into Mystery #630 Journey Into Mystery #630 Journey Into Mystery #630

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.