Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #4

Captain America vol. 6 #4

Captain America vol. 6 #4

"American Dreamers" Part 4

Postacie
Zapowiedź

Brubaker i McNiven kontynuują swoją historię, w której wracamy w czasy II Wojny Światowej.

Streszczenie

Steve, na pokładzie wahadłowca kosmicznego, ogląda relację z Ziemi z oddania do użytku pierwszego samochodu na wodę. Po chwili podchodzi do lądowania do bazy na Księżycu. Jest z nim Sharon. Stamtąd podziwia widok Ziemi. Trudno mu uwierzyć, że świat nie potrzebuje już Captaina.

Sharon i Nick sprawdzają teren przed Project Pegasus. Falcon sprawdza okolicę z góry. Nie znajdują nigdzie śladu Capa. Fury zarządza poszukiwania karetki, która tu była. Dum Dum przegląda zdjęcia satelitarne i jest pewien, że Rogers został przeniesiony do świata Jimmy'ego.

Steve rozdaje na ulicy autografy dzieciakom. Właśnie wrócił z wieloletniej wyprawy w kosmos. Towarzyszy mu dziennikarka z Daily Bugle. Jest zadowolony, że wszędzie panuje pokój i każdy jest szczęśliwy. Nagle dostrzega dziurę w murze, z której świeci dziwne światło. Zaczyna niszczyć mur. Kiedy przechodzi na drugą stronę, ma na sobie swój strój, a miasto wygląda jak strefa wojny. Jest załamany. Codename Bravo stoi za nim i stwierdza, że tak się czuł, kiedy po latach wrócił do kraju.

Falcon po cichu eliminuje strażnika. Następnie podgląda jakąś placówkę, którą zaatakowała Hydra. Jest tam też karetka. Przesyła współrzędne do Nicka. Ta placówka to firma zajmująca się telekomunikacją. Fury podejrzewa, że chcą nadać sygnał od Jimmy'ego na cały kraj i wszędzie otworzyć portale do Land of Nowhere. Królowa nadzoruje podłączanie Jupitera do maszyny. W tym samym czasie Falcon zdejmuje kolejnego strażnika, ale robi trochę hałasu i inni go zauważają. Królowa każe przyspieszyć proces.

Bravo okłada Capa i opowiada mu o pierwszych dniach w tym świecie. To był prawdziwy koszmar z ogromną ilością potworów. Już pierwszej nocy stracił dwóch ludzi. Zrozumieli, że jeśli chcą przetrwać, muszą działać razem z ludźmi z Hydry, którzy też tu utknęli. Wkrótce nauczyli się, tak jak Jimmy, kształtować to miejsce. Steve nie rozumie jego motywów. Nikt go tu specjalnie nie zamykał. To był wypadek. Po prostu po życiu na utopii nie może patrzyć, co stało się z jego krajem.

Nick, Sharon i Falcon szturmują firmę telekomunikacyjną. Carter otwiera z buta jedne z drzwi i wpada do środka. Od tyłu atakuje ją królowa. Podnosi ona broń agentki i przykłada ja do głowy Jimmy'ego. Jeśli ktoś się zbliży, zabije go i zamknie Capa w innym wymiarze na zawsze.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #4 Captain America vol. 6 #4 Captain America vol. 6 #4 Captain America vol. 6 #4 Captain America vol. 6 #4 Captain America vol. 6 #4 Captain America vol. 6 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.