Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #164

Thunderbolts #164

Thunderbolts #164

"Golden Age Thunderbolts"

Postacie
Zapowiedź

Baron Zemo powraca?! W środku największej ucieczki w historii Thunderbolts będą musieli zdecydować, czy powrót najlepszego kumpla Kapitana Ameryki ma sprawić, że połączą siły ze znanym, czerwonym złoczyńcą.

Streszczenie

Namor obija mordy hordom nazistów. Nie stanowią oni dla niego większego wyzwania i chce kolejnych przeciwników. Nie widzi, jak jeden z miotaczem ognia zakrada się do niego od tyłu. Na szczęście ratuje go Cap. Cała dywizja rzuca się do odwrotu. Bohaterowie mogą się teraz zająć Thunderbolts.

Moonstone każe reszcie zespołu zachowywać się ostrożnie. Nie mogą robić żadnych zmian w przeszłości i nie mogą nikomu powiedzieć, kim i skąd naprawdę są. Dla zachowania pozorów Satana zmienia strój swój i Boomeranga, aby bardziej odpowiadały realiom. Zjawiają się Invaders. Cap chce sprawdzić, czy nie mają do czynienia ze szpiegami, więc zadaje im podchwytliwe pytanie o baseball. Na miejscu zjawiają się Ceturius i Fixer. Ten pierwszy szybko rozwiązuje zagadkę Capa. Boomerang zadaje pytanie o nieobecność Human Torcha. Dowiaduje się, że został on schwytany i bohaterowie chcą go odbić.

Wysoko w górach w starej twierdzy nazista przynosi swojemu przełożonemu informację o niepowodzeniu ich dywizji. Na placu boju pojawili się jacyś nowi bohaterowie z mocami. Za przyniesienie tych informacji zostaje spalony. Jego rozmówcą jest Baron Zemo. Za nim wisi mocno okaleczony Human Torch. Nazista właśnie rozgryzł zasady działania androida i ma teraz zamiar stworzyć armię takich jak on. Red Skull przywołuje go do porządku i przypomina, kto tu rządzi.

Thunderbolts zabierają Invaders do swojej wieży. Zwierzają się bohaterom z tego czasu, że brakuje im źródła mocy, aby w pełni uruchomić ich bazę. Cap pyta, czy mają chociaż wystarczająco dużo mocy, aby pomóc im odnaleźć kryjówkę Zemo. Fixer podaje mu współrzędne. Invaders od razu się tam udają. Thunderbolts obiecują pomóc, gdy tylko naprawią swój sprzęt. Norbert daje im radio, aby mogli pozostać w kontakcie.

Odejście bohaterów obserwuje Mr. Hyde. Jest on na zewnątrz wraz z Troll. Dziewczyna właśnie złapała w strumieniu rybę i zjada ją surową. Oboje odchodzą, ciągnąc za sobą grupę pojmanych Niemców.

Thunderbolts naradzają się co do swojej sytuacji. Nie wiedzą, jak przyszłość zareaguje na ich działania w przeszłości. W najgorszym wypadku nawet najmniejsza zmiana może spowodować ich śmierć. Wszyscy udają się na dół do Man-Thinga. Stwór, a raczej to, co z niego zostało, to praktycznie ich jedyna szansa na powrót. Potrzebują jednak także potężnego źródła mocy. Dołącza do nich Hyde, który przyprowadził jeńców. Wrzuca ich do bagna. Natychmiast zaczyna ich porastać dziwny grzyb. Po chwili zmieniają się w grupę dziwnych motyli jakoś powiązanych z Man-Thingiem. Fixer otrzymuje przerywaną transmisję od Capa. Połączenie szybko się urywa. Drużyna nie wie, czy nie spowodowali jakiejś zmiany w historii. Fixer podejmuje decyzję o dołączeniu do walki. Zemo może mieć źródło energii, które jest im potrzebne.

Namor niszczy mury fortecy, podczas gdy Cap unika strzałów z lasera, którym kieruje Zemo. Baron postanawia uruchomić swoje nowe stwory, które nie zostały jednak w 100% ukończone. Nagle Sub-Mariner zostaje trafiony wiązką ognia i spada na ziemię. Dobiega do niego Captain. Heros z przerażeniem obserwuje, jak zbliża się do niego horda płonących potworów.


Korekta: Aruna

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #164 Thunderbolts #164 Thunderbolts #164 Thunderbolts #164 Thunderbolts #164 Thunderbolts #164

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.