Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Children's Crusade » Avengers: The Children's Crusade #8

Avengers: The Children's Crusade #8

Postacie
Zapowiedź

Young Avengers znaleźli się po niewłaściwej stronie, zmieniających rzeczywistość, mocy Scarlet Witch i to akurat w trakcie bitwy z połączonymi siłami Avengers i X-Men. Młodzi herosi muszą walczyć ze swoimi idolami... na śmierć i życie.

Cytat

Doom, do Wandy: "You think you were powerful enough to destroy the Avengers and rid the world of its mutants? That was me. That was Doom."

Streszczenie

Pierwsze, co Doom zrobił z mocą przejętą od Wandy, to poprawił swój wygląd. Opowiada teraz kobiecie o swoich planach zakończenia wojen, głodu i chorób i zjednoczenia wszystkich ludów pod rządami jego i jego żony – Wandy Maximoff. Eli przypomina o przywróceniu mocy mutantom, Victor jednak mówi, że nie zdoła cofnąć zaklęcia rzuconego przez kogoś innego, może za to obiecać, że tym pozbawionym genu X w jego świecie niczego nie zabraknie. Kate i Wanda zwracają jednak uwagę na pewien szkopuł. Moc wreszcie zniszczy Dooma, podobnie jak wcześniej Wandę, a na dodatek żadne niepodległe państwo nie odda się dobrowolnie pod jego władanie. Victor uważa, że to się zmieni, kiedy zobaczą ile dobrego jest w stanie zrobić. Avengers i X-Men się nie przejmuje, bo są zajęci wzajemnymi walkami.

Doom wykorzystuje ten moment, by skomplementować odwagę i lojalność Young Avengers oraz poprosić Wandę o rękę. Kobieta wyraża zgodę, ale pod jednym warunkiem – że zrezygnuje ze zdobytej mocy. Poirytowany Victor odmawia, odsyła Wandę i nastolatków tam, skąd przybyli.

Iron Lad proponuje wycofanie się do strumienia czasu, zanim X-Men i Avengers się przebudzą. Tam będą mogli spokojnie obmyślić plan. Vision zauważa, że już dość namieszali w ciągu przyczynowo-skutkowym, a Stature się z nim zgadza – jako Young Avengers muszą zrobić wszystko, by powstrzymać Dooma. Wanda jest jednak zdania, że nastolatki powinni się wycofać, ona tymczasem zmierzy się z Victorem. Eli uważa, że to on powinien zostać, następnie Billy bierze winę na siebie i kłótnia na pewno trwałaby dalej, gdyby Emma Frost nie odzyskała przytomności i telepatycznie nie znokautowała Wandy.

Frost jest wściekła, cuci pozostałych X-Men. Tymczasem Billy tłumaczy, że Wanda nie stanowi zagrożenia, bo jej moce przejął Doctor Doom. Telepatka wchodzi do głowy Scarlet Witch i odkrywa, że chłopiec mówił prawdę. Powaga sytuacji dociera do mutantów. Scott decyduje się ocucić Wandę i wymierzyć jej sprawiedliwość.

Za matką ujmują się Billy i Tommy. Chłopcy wypominają Cyclopsowi, że mówiąc o sprawiedliwości sam nie wie, co przez to rozumie, że Scarlet Witch pomimo zbrodni na mutantach w swoim życiu uratowała świat więcej razy, niż ktokolwiek jest w stanie spamiętać. Wykazują jego hipokryzję, bo stojący u jego boku Emma Frost, Magneto, Rogue, Gambit, a po stronie Avengers Wonder Man, Ant-Man, Vision, Hawkeye i Quicksilver – wszyscy mają kryminalne korzenie. Billy apeluje, by odłożyli na bok swe wzburzenie i spojrzeli na jego matkę kompleksowo.

Victor, który właśnie się pojawił, zgadza się z chłopcem i przypomina, że kobieta dała się opętać mocy tylko z rozpaczy po utraconych dzieciach. I wszystko, co robiła, miało na celu odzyskanie ich. Pokazuje, że teraz jest w stanie uzdrowić ślepych i zdeformowanych, a nawet – jeśli zechcą – przywrócić do życia ich zmarłych. Wystarczy, że przyjmą jego rządy. Tak naprawdę nie mają wyboru, bo nawet Beyonder musiał uznać wyższość mocy, którą teraz on dzierży. W odpowiedzi, Avengers i X-Men zgodnie atakują.

Podczas gdy walka eskaluje, Young Avengers, Ant-Man i Wanda zastanawiają się, jak pokonać Dooma. Dochodzą do wniosku, że trzeba zająć jego uwagę na tyle długo, by Scarlet Witch udało się rzucić zaklęcie i ponownie otworzyć portal.

Ant-Man rzuca się w wir walki lecąc na owadzie, atakuje ucho wewnętrzne powiększonego do ogromnych rozmiarów Dooma. Ten szybko go nokautuje. Widząc to Cassie włącza się do walki, rośnie do rozmiarów Victora i powala go, ten jednak radzi sobie z nią. Do walki dołączają pozostali Young Avengers.

Tymczasem Wiccan i Scarlet Witch naradzają się. Wanda prosi, by Billy wycofał się, kiedy tylko portal zostanie utworzony. Chociaż raz chce być dobrą matką i oddać życie za swe dziecko. Billy nie chce jej znów stracić, ale zaczyna inkantację.

Doom wyczuwa zaklęcie i pojawia się, chłonąc moc płynącą z portalu. Nie zauważa, że zamiast przejmować moc, oddaje ją. Wreszcie wyczerpany pada na ziemię. Scarlet Witch chce mu pomóc, ale ten unosi się dumą. W złości mówi jej, że zawsze była tylko przekaźnikiem, że gdyby nie jego zdolności, nigdy nie zdołałaby zabić tylu Mścicieli i odebrać mutantom mocy. Nie potrzebuje jej litości. Jeśli będzie miał szczęście, Avengers i X-Men oszczędzą mu kłopotu i zabiją ją za niego. Następnie teleportuje się.

Pozostali od razu zaczynają szukać swych rannych. Scott Lang wraca do swej postaci, jest poturbowany, ale cały. Gorzej jest z Cassie, która nie daje oznak życia.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers: The Children's Crusade #8 Avengers: The Children's Crusade #8 Avengers: The Children's Crusade #8 Avengers: The Children's Crusade #8 Avengers: The Children's Crusade #8 Avengers: The Children's Crusade #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.