Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #49

Tales To Astonish #49

Tales To Astonish #49

"The Birth of Giant Man!"

Postacie
Cytat

"Honey, you're just in love with the idea of being in love."

Streszczenie

Głośna eksplozja niszczy dom w New Jersey. Jej źródłem jest ogromna postać, która powiększając się zniszczyła budynek. Na domiar złego wciąż rośnie. Gigant próbuje prosić o pomoc sąsiada, lecz ten przerażony ucieka. Na szczęście hałas usłyszała Wasp, która pojawia się na miejscu. Gigantem zaś okazuje się być Henry Pym, opracowujący gaz powiększający. Prosi partnerkę by podała mu kapsułki zmniejszające, po których wraca do swych naturalnych rozmiarów. Przy okazji Pym dowiaduje się, iż jeśli osiągnie wielkość powyżej dwunastu stóp ma wielkie trudności z poruszaniem się. Okazuje się również, że Henry opracował kapsułki zmieniające wielkość, których można używać zamiast gazu. Zaprojektował także sobie nowy kostium. Po kolejnych godzinach wytężonej pracy, naukowiec tworzy kapsułkę, która powiększa go do wymaganej wielkości.

 

Tymczasem policja dostaje zawiadomienie sąsiada Pyma o dziwnym gigancie. Nie mają jednak czasu sprawdzić doniesienia, gdyż ktoś wcześniej zawiadomił ich o innej, równie dziwnej postaci, która wymazuje ludzi. Policjanci udają się na poszukiwania, nieświadomi tego, iż są obserwowani. Niedaleko ukrytego obserwatora pojawia się sprzedawca hot dogów, zastanawiający się nad nagłym zamieszaniem. Gdy podchodzi zbyt blisko, postać wyłania się z zarośli i wymazuje sprzedawcę z naszego świata. Następnie Eraser atakuje w ten sam sposób profesora Ebbharta, po czym kieruje się w stronę Henry'ego Pyma.

 

Sam naukowiec właśnie testuje z Janet kapsułki. Przerywa im nagłe wtargnięcie Erasera, który wymazuje Pyma... pojawiającego się niemal natychmiast w innym świecie. W Wymiarze Z! Wymazywanie okazuje się być metodą przemieszczania się między wymiarami. Celem mieszkańców Wymiaru Z jest zmuszenie ziemskich naukowców do nauczania, jak tworzyć broń nuklearną.  Pym próbuje walczyć, lecz szybko zostaje obezwładniony. Na szczęście wraz z nim wymazana została także Wasp, która ukryła się w jego kieszeni. Podaje ona kapsułkę zmniejszającą partnerowi, po czym uciekają przed zaskoczonymi porywaczami. Niestety, strażnicy wypuszczają łowieckiego ogara. Zanim zwierzę może go schwytać, Pym zmniejsza się jeszcze bardziej, stając się Ant-Manem. Razem z Wasp uciekają tunelem wentylacyjnym.

 

Idąc nim odnajdują więzienie i strażników, którzy zanoszą swym więźniom posiłki. Superbohaterowie zakradają się do środka, po czym Wasp niszczy urządzenia skanujące wewnątrz celi. Ant-Man się powiększa i prosi porwanych naukowców (i sprzedawcę hot dogów) o pomoc, gdy sam spróbuje odnaleźć sposób ucieczki z Wymiaru Z.

 

W tym czasie strażnicy zaniepokojeni uszkodzeniem urządzenia skanującego ruszają sprawdzić co się dzieje. Tuż przed nimi jednak wyrasta Giant Man. Pokonuje on zszokowanych przeciwników, po czym wywiązuje się między nim, a mieszkańcami nieprzyjaznego wymiaru walka, która przetacza się przez futurystyczne miasto. Będąc na szczycie wieży, zaatakowany przez samoloty, Giant Man używa kabli niczym lassa związując maszyny. Po walce przybywa do niego Wasp, która zlokalizowała głównego naukowca Wymiaru Z, potrafiącego skierować ich z powrotem do rodzimego wymiaru.

 

Giant Man i Wasp zabierają go do głównego laboratorium, lecz wpadają w pułapkę. Pojawia się Eraser, który zamyka herosów w szklanej klatce, po czym zabija naukowca, karząc go za sprowadzenie bohaterów do laboratorium. Okazuje się jednak, że Wasp nie została złapana w klatkę i uwalnia Giant Mana, który łapie Erasera i zabiera mu urządzenie transportujące. Na koniec, pod postacią Ant-Mana i Wasp, odsyłają oni naukowców i siebie do swojego wymiaru.

 

---------------------

 

Ponadto ukazały się historie science fiction ""Odd Skills" oraz "The End of the World".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.