Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #48

Tales To Astonish #48

Tales To Astonish #48

"The Porcupine!"

Postacie
Cytat

"Where else does a bank robber belong but in a bank?"

Streszczenie

Ant-Man i Wasp przelatują właśnie nad fabryką produkującą nowe rodzaje broni dla armii USA. Jan żałuje, iż żadna sprawa nie zmusza ich do prowadzenia tam śledztwa i spotkania przystojnych żołnierzy. Byłaby jednak niezwykle zaskoczona, gdyby wiedziała, że właśnie pod herosami Alex Gentry studiuje zdjęcie jeżozwierza. Wg niego kolczaste stworzenie jest idealną maszyną do walki zarówno w ataku, jak i w obronie, gdyż całą swoją broń nosi ze sobą. Gentry stworzył też kostium oparty na fizjonomii zwierzęcia. Może on wypuszczać gaz, granaty ogłuszające, płynny ogień i wiele więcej. Alex jednak nie odda swego wynalazku armii za marne pieniądze. Sam stanie się najpotężniejszym kryminalistą na świecie. Stanie się Porcupine!

 

Nazajutrz, Henry i Janet biorą udział w otwarciu nowego banku, którego antywłamaniowe zabezpieczenia zostały stworzone przez Pyma. Van Dyne jest lekko przeziębiona, lecz twierdzi, że nic poważnego jej nie dolega. Przemowę dyrektora banku przerywa nagłe wtargnięcie Porcupine. Za pomocą gazu i ciekłego cementu pokonuje strażników. Opary jego gazu ogarniają całe pomieszczenie usypiając wszystkich. Henry i Janet próbują się przed nimi osłonić, lecz Dyne odczuwa coraz silniej ich wpływ. Tymczasem przestępca tworzy zasłonę dymną i zaczyna przepalać się przez sejf banku. Janet traci przytomność, Henry'emu udaje się ostatkiem sił zaciągnąć ją do gabinetu dyrektora i wybić w nim szybę wpuszczając do środka powietrze. W tym momencie kryminalista obrabowuje bank i za pomocą silników odrzutowych w kostiumie odlatuje z miejsca zbrodni.

 

Kilka minut później Henry i Janet odzyskują siły i natychmiast przeobrażają się w Ant-Mana i Wasp. Jest jednak za późno na pościg, tym bardziej, że choroba Janet zaatakowała ze zdwojoną siłą. Henry jest zmuszony zabrać ją do domu. Wasp próbuje przy okazji wytworzyć romantyczny nastrój, lecz Pym nie jest skory do romansów, gdy Porcupine znajduje się na wolności.

 

Gdy Van Dyne leźy w łóżku oczekując lekarza, Henry kontaktuje się z mrówkami, po czym sprawdza informacje w radiu, wyczekując wieści o nowym przestępcy. Nie wie, że w tej właśnie chwili Porcupine obrabowuje kolejny bank, wykorzystując hipnotyzujące koła do unieruchomienia wszystkich wewnątrz. Kryminalista nieświadom tego, iż jest śledzony przez mrówki wraca do swego laboratorium. Dzięki temu Ant-Man poznaje jego tożsamość, jak i miejsce przebywania.

 

Superbohater samotnie udaje się do walki z Alexem Gentry. Gdy dociera do jego gabinetu, wpada niestety w pułapkę. Porcupine łapie go w małe sieci, ściąga hełm, po czym wrzuca do wypełnionej wodą wanny. Wasp, która w międzyczasie się obudziła zaczyna się martwić przedłużającą się nieobecnością partnera. Konaktuje się więc z mrówkami, które informują ją o miejscu przebywania Ant-Mana. Wasp prosi aby udały się one do Gentry'ego wraz z nią.

 

Razem, Wasp i mrówki, ratują tonącego Ant-Mana. Wykorzystując pozostawiony przez Porcupine'a cement i inne materiały, wszyscy, pod dowódzctwem Pyma, tworzą pułapki na przestępcę. Niedługo potem kryminalista wraca, natychmiast zostaje zaatakowany przez Wasp, a następnie zalany cementem. Ant-Man tymczasem używa swego lassa i wyrzuca Porcupine'a przez okno. Niestety odrzutowe silniki w kostiumie przestępcy wciąż działają i odlatuje on z miejsca walki, odgrażając się, iż unowocześni swój kostium i wróci się zemścić.

 

Na koniec Henry Pym mówi Janet, że ma coś dla niej. Van Dyne zastanawia się co to może być. Futro? Klejnoty? Może pierścionek? Nie, to jest lekarstwo na przeziębienie!

 

---------------------

 

Ponadto ukazały się historie science fiction "The Inventor", "Grayson's Gorilla!" oraz "The Little Green Man!".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.