Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #47

Tales To Astonish #47

Tales To Astonish #47

"Music to Scream by"

Postacie
Streszczenie

Ant-Man i Wasp właśnie pokonują przestępców, pomagając w ten sposób pochodzącemu z Indii człowiekowi. W ramach wdzęczności opowiada kilka słów o Ghazandi, człowieku, który dźwiękami potrafi hipnotyzować nie tylko kobry, lecz także i ludzi. Po rozmowie herosi odlatują i udają się na koncert jazzowy. Henry jest przeciwny temu pomysłowi, lecz Jan, miłośniczka tego gatunku muzyki, używa skutecznych metod perswazji i namawia go do posłuchania muzyki na żywo. Koncert nie jest jednak spokojny, muzyk po przerwie zamiast wrócić do grania, okrada klub z pieniędzy. Do akcji wkraczają Ant-Man i Wasp. Łapią złodzieja, który przyznaje się, że sam nie wie, co w niego wstąpiło. Właściciel klubu postanawia mu wybaczyć i nie wnieść oskarżeń, pod warunkiem, że muzyk, imieniem Trago wyjedzie z miasta i nie wróci, na co niedoszły przestępca przystaje.

 

Dwa miesiące później odnajdujemy Trago, gdy w New Delhi uczy się hipnotyzować kobry od samego Ghazandi. Pragnienia muzyka są jednak większe, chce nauczyć się kontrolować dźwiękami ludzi.

 

Mija kilka kolejnych miesięcy. Trago gra koncert w klubie w Connecticut. Hipnotyzuje on widownię, po czym zabiera wszystkim kosztowności. Jest to jednak tylko test, po sprawdzeniu swych mocy, oddaje wszystkie skradzione przedmioty niczego nie podejrzewającym ludziom.

 

Teraz Trago ma zamiar skorzystać z telewizji, hipnotyzując w ten sposób wszystkich przy odbiornikach. Pech chce, że audycji przysłuchują się również Ant-Man i Wasp. Padają oni ofiarą hipnotycznej muzyki, jak i całe miasto. Henry'emu i Janet udaje się jednak zmniejszyć przed utratą świadomości, a Pym dodatkowo wysyła sygnał pomocy do swej wiernej mrówki, Korra. Korr natomiast przekazuje wiadomość innym mrówkom, które zabierają nieprzytomnych hersosów w bezpieczne miejsce.

 

Tymczasem Trago hipnotyzuje węże i rozkazuje im znaleźć i zabić superbohaterów. Osłabionych herosów ratuje przed jednym z gadów Korr, który poświęca swe życie. Po odzyskaniu sił Ant-Man i Wasp osłaniają się przed dźwiękam i ruszają na spotkanie z przestępcą. Najpierw atakują zahipnotyzowanych muzyków, którzy używają swych instrumentów by, z kolei, hipnotyzować ludzi. Następnie Ant-Man wskakuje do trąbki Trago, w tym czasie mrówki wspinają się po przestępcy, odwracając jego uwagę. Wtedy Pym zmienia częstotliwość muzyki, która natychmiast hipnotyzuje samego Trago. Henry każe mu o wszystkim zapomnieć i zostać uczciwym muzykiem, po czym wybudza go z transu.

 

Na koniec niedoszły przestępca jest szczęśliwym muzykiem. Niestety Pym nie jest już tak radosny, wciąż smuci się po stracie wiernego przyjaciela, Korra...

 

-----------------------

 

Ponadto ukazały się historie science fiction "The Disappearance", "The Smiling Gods" oraz "Target... Earth!".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.