Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #523.1 » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #523.1

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #523.1

Postacie
Zapowiedź

Kto morduje mieszkańców Hell's Kitchen, których wcześniej uratował Black Panther? Tego chciałby się własnie dowiedzieć  T'Challa i ma na to tylko kilka godzin, nim zabójca uderzy kolejny raz.

Cytat

Kurtz: "He got away. With Sofija as hostage. I guess it's time for plan B."
Black Panther: "This is precisely what I expected to happen. It is still my plan A."

Streszczenie

Black Panther spotyka się z detektywem Kurtzem na miejscu zbrodni – pewna kobieta została uduszona w swoim mieszkaniu za pomocą białego szala przez kogoś, kogo znała, równo o godzinie dziesiątej wieczór. Co więcej, takie samo zdarzenie miało miejsce poprzedniego i dnia, jak również dwa dni wcześniej. Jedynym, co łączy zamordowane kobiety to fakt, że wszystkie trzy zostały uratowane przez Panthera. Razem dochodzą do wniosku, że ktoś próbuje zwrócić na siebie uwagę bohatera.

W tym momencie do pokoju wchodzi matka zmarłej, opowiadając prowadzącemu ją policjantowi, że jej córka dopiero co zaczęła się zbierać po rozwodzie, i że nawet kogoś poznała. Gdy jednak widzi herosa, wybucha i oskarża go o śmierć córki. Gdy zostaje wyprowadzona, Kurtz próbuje ją usprawiedliwić, Panther stwierdza jednak, że jej złość jest uzasadniona i prosi o przekazanie mu wszystkiego, co znaleźli. Gdy detektyw oświadcza, że wezwał go tylko po to, by poinformować go o sytuacji i że nie zamierza oddawać mu sprawy, Panther zbywa go i zasiada do komputera zmarłej. Ignoruje protesty policjanta i dopiero gdy Kurtz stwierdza, że jeśli zacznie on manipulować dowodami, nie będą w stanie zamknąć sprawcy, wstaje od komputera, nalega jednak, by przekazać mu wszystko, co znajdą. Gdy detektyw obstaje przy swoim, Black Panther łapie go za fraki i zapewnia, że odnajdzie mordercę, z jego pomocą czy bez, nie zwracając uwagi na otaczających go policjantów. Kurtz uspokaja kolegów, po czym proponuje T'Challi, by kontynuowali rozmowę gdzie indziej.

Wkrótce później, na dachu budynku, Kurtz przyznaje, że, choć niechętnie, podzieli się z nim zdobytymi informacjami. W zamian żąda jednak, by bohater powiadomił go, jak tylko coś znajdzie – zatrzymanie musi się odbyć zgodnie z przepisami, inaczej morderca zostanie wypuszczony. Wtedy Panther odpiera, że ma już pewne podejrzenia co do tożsamości sprawcy – te morderstwa miały być wiadomością. Pora na odpowiedź.

Jakiś czas później T'Challa wyjaśnia Sofiji to, co odkrył. Najwyraźniej morderca poznał wszystkie trzy ofiary za pomocą serwisu randkowego, a poza tym zostawił wystarczająco dużo tropów, by go odnaleźć. Gdy dziewczyna pyta, czy nie wygląda mu to na pułapkę, król Wakandy odpiera, że muszą grać według reguł mordercy, inaczej jutro zginie kolejna osoba.

Następnego dnia, za kwadrans dziewiąta wieczór. Megan Jeda przygotowuje się do randki z mężczyzną, którego poznała, opowiadając o tym przez telefon swojej znajomej. Gdy słyszy dzwonek do drzwi, myśli, że to on przyszedł wcześniej, okazuje się jednak, że za drzwiami stoją Black Panther i Sofija. Gdy dziewczyna tłumaczy jej, że przybyli chronić ją przed seryjnym mordercą, Megan mdleje, co bohaterowie uznają za utrudnienie – albo ułatwienie.

Czterdzieści minut później. Na miejsce przybywa mężczyzna, który, otworzywszy drzwi, odnajduje dziewczynę i dusi ją białym szalem. Wtedy jednak zostaje otoczony przez oddział policji, a "uduszona" Sofija wstaje, zdejmując kołnierz ochronny. Gdy Kurtz nie zamierza słuchać wymówek mężczyzny, ten jednym kopnięciem rozbraja funkcjonariuszy, łapie w locie jeden z ich pistoletów i bierze Sofiję na zakładnika. Gdy wychodzi, nie niepokojony, Kurtz kontaktuje się z Pantherem i informuje go o tym, co zaszło. Jak się jednak okazuje, T'Challa to przewidział i stwierdza, że teraz przyszła pora na to, by załatwił to po swojemu.

Mężczyzna zaciąga Sofiję do zaułka, pytając, co czyni ją tak wyjątkową, że Panther przyjął jej pomoc, ta więc stwierdza, że w rodzinnej Serbii nauczyła się wielu przydatnych sztuczek, od kieszonkostwa do obsługi broni, dodaje jednak, że to pewnie przez jej urok osobisty. Morderca stwierdza jednak, że tym razem ów urok ją zawiódł i strzela do niej, po czym przywdziewa kostium White Wolfa. Wtedy Black Panther spada na niego z wysokości, pytając, czy Hunter spodziewał się, że zdoła go wyprowadzić z równowagi. Łotr oznajmia, że pokona przybranego brata i sam zostanie Black Pantherem, tak, jak powinno być od początku, po czym wyśmiewa T'Challę i to, że sam zniszczył swoją największą broń, Vibranium, bez którego jest niczym. To mówiąc, strzela do herosa, kule nie czynią mu jednak krzywdy. Sofija przypomina więc, że jest wytrenowanym kieszonkowcem i że podmieniła ku naboje na ślepaki. Panther szybko rozprawia się z łotrem, oznajmiając, że zawsze wykorzystywał on jego i jego ojca przed nim, by usprawiedliwić swoje okrucieństwo, po czym oznajmia, że Wakanda i rodzina królewska się go wyrzeka.

Niedługo później Kurtz gratuluje Pantherowi schwytania White Wolfa, na co ten odpiera, że dokonali tego wspólnie – oczywiście dopiero, gdy detektyw przestał mu wchodzić w drogę. Również Sofija gratuluje szefowi dobrego zakończenia, na co T'Challa przypomina, że trzy osoby zginęły tylko dlatego, że pojawił się w ich życiu. Wtedy jednak dziewczyna stwierdza, że nie może rezygnować z czynienia dobra tylko dlatego, że jakiś wariat może próbować się na nim zemścić.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #523.1 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #523.1 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #523.1 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #523.1 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #523.1 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #523.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.